mikipolo

Plaze na Krfu

469 poruka u ovoj temi

istočna strana neuporedivo lepša od zapadne, po meni.

na zapadnoj strani jedino paleokastrica, ostalo nije vredno pomena.

ali zato plaže od barbata do sidarija prava remek dela prirode.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na paleokastrici je danas voda bila topla. bas topla...vreme je divno...pravo letnje..

paleokastrica je prelepa plaza tj celo mesto ili uvale u ovom mestu...kako god danas je bilo uzivanje za oci, dusu  i telo... sa desne strane plaze u centru je manastir i vidikovac... mnogo je lepo...obavezno se popnite i istrazite ga...

DSCN5458.JPG

DSCN5466.JPG

DSCN5466.JPG

 

DSCN5458.JPG

Izmenjeno (sandraivlada)
dodala fotografije
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

glifada je velika i lepa pescana plaza...pesak za uzivanje..u veoma lepom je okruzenju..iznad nje je nekoliko lepih objekta... prirodnog hlada nema..

dan je inace bio vreo...i pesak isto tako...

mi smo izabrali desni deo..prelep je...iznad ima lepa bela kuca u cvecu...ukrasava ovaj deo i daje mu sarm...malo desno u vodi su tri stene...mi smo otplivali izmedju njih do plaze mirtiotisa...plivacko uzivanje. voda divna, divna....ovaj deo je neverovatno lep...tri u jedan....i plivanje i ronjenje i krajolik...iznad ima mala crkvica...levo od nje klupica i vidikovac...vidi se sve do agios gordios plaze...

sve vreme dok smo plivali pratile su nas ribice...zato obavezno ponesite opremu za ronjenje...

 

DSCN5458.JPG

DSCN5466.JPG

DSCN5396.JPG

DSCN5400.JPG

Izmenjeno (sandraivlada)
dodala fotografije
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mirtiotitsa je mala plaza..peskovita..u levom delu su nudisti..desno obuceni..a ja imam utisak da su se izmesali i jedni idrugi..nema prirodni hlad...to smatram velikom manom sve tri plaze koje sam do sada obisla...medju njima i paleokastrica..

iznad plaze su visoke stene sa prelepom vegetacijom...ali pozar je ostavio svoj nenadoknadiv trag..jedan deo ovog divnog drveca je ocigledno goreo i to je bas vidljivo...levo od plaze je divno za plivanje..voda mirna, prozirna, kristalna...negde sam procitala izraz tecni kristal..dopalo mi se..plivajuci u tom delu naisli smo na stepenice betonske...pratite ih pazljivo i dovesce vas do lepog maslinjaka na vrhu..divan je pogled odgore..a borovi veliki...miris opija...ima betonski ravan plato sa suncobranom i lezaljka...to je verovatno od one kuce na koju se ulazi sa glifade...

sa desne strane putem visoko dolazi se do crkvice...lepa mala i nekako ususkana..

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dva dana posle pozara..

Plaza Mirtiortisa

image.thumb.jpg.10ac5ef02e4748d02fbafed2image.thumb.jpg.25d26aafa13ca6e8fefd6a49image.thumb.jpg.5db4dbda170f95a3a24e45d5image.thumb.jpg.8c893558d089ef6e995bed72

 

Izmenjeno (nick034)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sidari gradska plaza-kanal ljubavi-drastis cape-perulades-logas ili sunset plaza

ovo smo obisli danas i odusevili se...

sidari gradska plaza nije nista posebno...

kanal ljubavi i stene oko njega su lepe za oko neobicne i interesantne...

a mi smo zaplivali levo od kanala ljubavi...voda je bila topla i prelepa..u ovom delu talasa i duva vetar, ali nista strasno...ali je zato sve ostalo divno..visoka stena obrasla sitnim cvecem...duboko u more zavukla se jedna po kojoj se moze hodati..lako se dolazi do nje malo plivajuci malo hodajuci...dosta ljudi bilo je pedalinom...pedalina ima tockove i moze se parkirati na stenu...zaista  uzivancija..

drastis cape...dolazi se autom skroz do plaze...ovo je nesto sto se ne propusta nikako..priroda je ovde napravila rapsodiju stena i mora.. praznik za oci i plivanje...za nas fenomenalno otkrice i iznenadjenje...kad se izlazi iy sidarija na nju se ide desno a na logasmalo levo...pratite putokaz i nikako nemojte zaobici ovo mesto...

logas ili sunset plaza se posecuje zbog zalaska sunca...danas je zalazak izostao zbog oblaka..i bez zalaska dopao nam se ovaj ambijent...sa zalaskom mogu samo da zamislim...kafic panorama je prelep, divan i obavezno udjite i obidjite ga

izuzetno nam se dopalo...ali sidari i plaze oko njega morate upoznati sa mora..sa kopna je nista posebno...ne vidi se ta lepota sa brda...iz mora plivajuci, pedalinom, kanuom ili camcem odusevice vas sigurno....

DSCN5408.JPG

DSCN5421.JPG

DSCN5421.JPG

DSCN5408.JPG

DSCN5408.JPG

DSCN5421.JPG

DSCN5439.JPG

DSCN5408.JPG

Izmenjeno (sandraivlada)
fotografije dodate
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

drastis cape je skriveni dragulj...

do njega mozete sici pazljivo zemljanim tvrdim putem skoro skroz do mora..sam ulazak je kroz drvored u kom su se krosnje sklopile pa prolazite kroz zeleni tunel..

sa leve strane jos od gore primeticete visoko bas visoko vidikovac...mislim da moze jako puno da se zahvati pogledom sa njega...ali pise da je privatni posed...istrazite mozda ima neka caka..mi nismo pokusali samo iz razloga sto ne moze sve da stane u jedan dan..tek posle mi se razbistrilo..

kada sidjete skroz dole nema plazica...imaju male stenice koje je formiralo more vetrovi i so...more se uvuklo duboko izmedju njih...ipak je stalo nekoliko lezaljki i pristaniste za brodice koji se iznajmljuju. stene su udobne i stepenaste...odlicno i za stvari i bose noge..

kada zaplivate tu pocinje lepota...desno je priroda izvajala takve oblike da je za neverovati...pustite masti na volju da definisete na cega vas podsecaju..levo jos lepse...moze delom da se gazi, delom pliva ma moze kako hocete...

 

 

a mi smo imali srecu da voda bude jedna od najtoplijih u kojoj sam se kupala...nikako pretopla...idealno..nije bilo ni talasa, a nije duvao vetar...

sati je bilo dva po podne..boja svetlije lefkada plava malo mlecna...zaista...

bila je ovo za nas jedna od najlepsih zvacemo je plazica koju smo posetili.. a posetili smo ih ne bas malo....za nas visnjicica na torti... ako niste neki plivac mada ovde ne morate ni biti jer nailazite na delove na kojima se stoji ponesite dusek.. uplovite u ovu rapsodiju i uzivajte...

mozda smo se mi ovako odusevili jer nismo ocekivali ovo plivanje...mi smo tu svratili zbog vidikovca..

DSCN5439.JPG

 

 

DSCN5408.JPG

DSCN5421.JPG

DSCN5439.JPG

DSCN5421.JPG

DSCN5439.JPG

 

Izmenjeno (sandraivlada)
dodala sidari i logas
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nas plan danas je bio selo lakones golden foks kafic i vidikovac afionas i plaza porto timoni i agios georgios-pagi...tako je trebalo, a ovako je bilo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj vidikovac u Afionasu;)

image.thumb.jpg.11a0c538d6e397dc6939b4fb

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u prelepom selu lakones na veoma uskom putu nas komsija je vozio gotovo mileci...ali vozac profesionalac upravljajuci velikim autobusom pravo na nas...i evo kontakta dva vozila...mi zanemeli...on nonsalantan kao da smo se rukovali...ceo saobracaj zakrcen...nebezbedno toliko da dalje nema...

on fotografise autobus pa nas auto pa telefonira zove agenciju hermes...mi pojma nemamo sta cemo...steta beznacajna..mi samo uplaseni..vozaci u koloni nervozni sviraju...

ne da da se sklonimo na bezbedno mesto...moramo cekati policiju...na drumu je vec haos...ipak smo se morali malo skloniti...sklonio se i on...sunce przi...udarice nas neko jer je prosirenje minimalno...on je otisao a mi cekali i cekali i otisli i mi...malo dalje ista situacija..i obidje nas policija i ode gore...ceo dan smo proveli u strahu sto smo i mi otisli ...drugog izbora na nepreglednoj krivini nismo imali...znam da ovo nije za ovaj forum ali mozda nekom bude od koristi...uvece smo se javili u hermes...u tom ludilu nismo ni broj autobusa zapisali..on je vozaca legitimisao...sankcija nije bilo...samo strah i nervoza...

da spasimo dan otisli smo na plazu liapades...

plaza u liapadesu nam se mnogo dopala...prelepo je okruzenje..voda je danas bila malo hladnija, a i talasa je bilo...

Izmenjeno (sandraivlada)
slovne greske
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi smo zaplivali levo i doplivali do rovinie...rovinia je jako lepa plaza...vredna je paznje..sa leve strane imaju stepenice kroz sumu...u sumi ciklame...negde vode ali nisam imala snage za istrazivanje...

mislim da vode na limni plazu kroz maslinjak. da me nije ovaj sudar dezorjentisao ja bih to svakako ispitala..videla sam sa vidikovca i procenila da je jedno dva km...pesacki izazov...ako neko voli da pesaci neka proveri i javi...

sa rovinie sam se vratila peske kroz maslinjak..udobne stepenice i lepi prizori...ovaj deo je inace iz vode onaj lepi krajolik za pamcenje...

a sa desne strane plaze u liapadesu ima dok i stepenice...popnite se obavezno...tu je kafic mislim da se zove akapulko..mnogo je lep pogled sa visine na ceo taj deo... ovde je inace prelepo ronjenje..kad smo plivali na roviniju iz vode su iskakala jata ribica...prizor kao iz filma... dopalo nam se u ovom delu zaista...samo da je vreme malo lepse..oblacno je ali barem nije bilo kise...

u afionas i agios georgios idemo sutra...

Izmenjeno (sandraivlada)
dodala naziv
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na tom putu za lakones postoji semafor koji propušta naizmenično jednu i drugu stranu, ali avaj, ne radi. grčka bato!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima semafor...sve smo ispostovali..stvarno smo mileli...ja ne znam sta je bilo ovom vozacu...najgore je sto ne znamo jezik a on tom haosu videvsi kako smo besni nudi mi njegovu kravatu da ga obesim..i pokazuje ruke da mu vezemo kao lisice..ma za neverovati... i nama kaze da moramo cekati policiju a on ode...zamislite samo...a ceo put zakrcili...autobusa bezbroj na tako uskom putu...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

auuu...ti si baš bila u nevolji

kakvo je oštećenje na kolima?

Izmenjeno (laza)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka