mikipolo

Plaze na Krfu

469 poruka u ovoj temi

Pozdravljam forumase..Letujem u Ipsosu u junu..Da li do poznatih plaza na zapadnoj strani mogu da dodjem direktno iz Ipsosa ili moram prvo do Dasije pa iz nje da idem busom na zapadnu stranu? Ili je jednostavnije iz Kerkire da se uhvati bus?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ipsos i Dasija su mesto jedno pored drugog. Busom ides do grada za Glifadu, Pelekas itd ili Kontokalija, ako hoces umalo severnije tj. u Paleokastricu

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine su bili (pretpostavljam da imaju i ove)  direktni sezonski busevi koji idu preko Ipsosa (pa zatim Dasije) do pojedinih plaža na zapadnoj i sjevernoj obali (Paleokastrica, Glifada, Akvaland, Sidari...), jeste da ne idu toliko često, ali bilo je jutarnjih polazaka oko 9.30-10 h, povratak čini mi se oko 18 h...pa ako vam odgovara raspored, ne morate nigdje presjedati. Ako ne, ne morate ići do grada da presjedate, nego busom koji vodi iz Ipsosa u grad Krf idete do velike raskrsnice-račvanja (lijevo se ide u grad, desno je Paleokastrica, nažalost zaboravila sam ime mjesta, ali svi vozači znaju) i tu hvatate bus za plaže...možda se čini komplikovano, ali nije uopšte i uštedi se i na vremenu i u novcu...samo provjerite raspored da vam se uklapaju busevi.

Izmenjeno (MajaBee)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na odgovorima, još samo ako bi mi neko rekao kakva je situacija sa prilaskom kolima i parkingom na Halikounas plažu? :) Vidim da postoji "put" i pretpostavljam da se duž istog može negde parkirati? 

https://www.google.rs/maps/place/Halikounas+Beach/@39.4532091,19.9080675,1674a,35y,233.02h,44.46t/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0x7090e8c914bcdf5e!8m2!3d39.4447988!4d19.8940998?hl=sr

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima, procitala sma celu temu, ali mi se sad sve malo pomesalo :D

pa mi treba pomoc, naime planirala sam da sto se tice plaza obavezno posetimo sledece Paleokastritsa, Rovinia, Kassiopi, Barbati, e sad one koje su mi zapale jos za oko jesu Agios Stefanos, Agios Gordis, Porto Timoni, Issos, Prasoudi, Mirtiotitsa, Marathias i jos neke.. E sad zanima me da mi kazete koje od njih imaju tirkiznu boju vode? :D ili neke druge koje ste posetili da su tako tirkizne 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Paleokastrica, Barbati 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li iz dasije moze da se dodje do mirtiotitsa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moze, kolima ili skuterom

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citajuci o plazama Krfa nisam imao sumnje u njihovu lepotu. Ono sto me brinulo je hladna voda plaza zapadne obale, narocito u ovom periodu (kraj juna). 

Medjutim, juce je voda na Glyfadi bila MLAKA, nego bi rekao i TOPLA.  Tako da ko namerava ovamo, a ima istu brigu, neka se opusti i uziva.

Izmenjeno (sasha72)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nepredvidivo Jonsko more. Juce popodne duvao jak vetar, a danas voda na zapadnoj obali (konkretno Glifada) ledena. Da covek ne poveruje da je presamo par dana na ovoj plazi bila banja. U jednom momentu sam na desnoj strani plaze izbrojao 7 ljudi u moru, a na obali je bilo par stotina. Temperatura vode nije sigurno bila vise od 20 stepeni, mada sumnjam da je bilo i toliko. 

Verujem da su na Paleokastrici nozevi u moru i da samo rezu :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sesta slika po redu, koja je to plaza? Deluje bas lepo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@jovana95

Ако добро бројим, то је плажа Sunset beach (испод таверне 7th heaven). Тог дана су били баш велики таласи и јак ветар, тако да није била "употребљива"

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Camac tj brodic vozi iz Paleokastrice..

Najeftinija varijanta je bila u luci.

Prvi zuti stand sa leve strane , cim skrenes na raskrsnici za luku odmah nailazis na njih..

Ima tu i ostalih devojaka koje nude izlete i odvozenje do  plaza itd.ali Zuti(zaboravio sam naziv) su bili najjeftiniji.

 Na plazi u Paleokastrici sa cenama deru..Do Paradiso plaze trazili su 20e po osobi . A u luci sam kod ovih nasa za 10e po osobi.

 

Nicko34, питао сам јуче на жутом штанду " yellow submarine" али кажу да само издају чамце и да немају туру да неко вози до плажа Стелари, Рајске итд... Када скренеш ка луци до њих има једно 100 метара. По твом опису, чим се скрене, само су штандови који продају сувенире, мараме.....Можеш ли да се сетиш колико има од скретања за луку?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nicko34, питао сам јуче на жутом штанду " yellow submarine" али кажу да само издају чамце и да немају туру да неко вози до плажа Стелари, Рајске итд... Када скренеш ка луци до њих има једно 100 метара. По твом опису, чим се скрене, само су штандови који продају сувенире, мараме.....Можеш ли да се сетиш колико има од скретања за луку?

 

Bas toliko koliko si rekao oko 100met.

Mozda su nesto promenili to je bilo pre dve sezone 2015.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka