mikipolo

Plaze na Krfu

469 poruka u ovoj temi

Mi smo prisli brodom ...:kapetan:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako se ne varam, ova plaža je već pominjana na forumu pod imenom Krouzeri? Trebalo bi da posle ove taverne ima pešačka staza do plaže Kaminaki :razmislja:

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moguce ...nas kapetan broda koji kobojagi govori Srpski...nam je samo rekao Nisaki....mogla bi javiti koja je to plaza u stvari...prelepa je...svetlost je neverovatna ...more predivno....:)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ona mi je jedna od onih "pod obavezno" :)

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pravu si sad sam gledala...da ne bi bilo zabune mozda da neki moderator obrise naziv plaze ili izmeni ...svakako idi...bila je neka betonirana staza desno kad gledas ka moru mora da je to ta druga plaza....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Već dva puta smo prošli pored skretanja za Krouzeri beach, a mene je strah i da pogledam niz onaj prilaz plaži (plašim se strmih puteva), a kamoli da se tamo spustim autom. Videću kad sledeći put budemo išli za grad Krf, možda je za Kaminaki zgodniji prilaz, pa da odatle onom stazicom pređemo na Krouzeri. 

Gledala sam ja to sve već na street view, ali mnogo strašnije izgleda u prirodi. Nisam mogla ni da zamislim kakve su to strmine svuda po Krfu, a svi voze kao da je to nešto najnormalnije. Moj muž kaže, da je znao kakvi su putevi, pošao bi starim kolima, pa kad ga ostaviš na magistrali, bar da ne brineš da će neko da ga zakači. Zato je bolje doći avionom, pa iznajmiti auto svih 10 dana, ali... 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Overila Krouzeri Beach!

Pišem detaljno uputstvo za upotrebu kad se vratim u Srbiju!

:turista::suncase:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratio sam se sa puta danas pa samo da dam kratak utisak. Krf ima i lepih ali i loših plaža. Meni su se doplae plaže u mestu Arillas, Glyfada i Sidari.

Dasia i Barbati nisu za preporuku, a  plažu u Guviji, gde smo bili smešteni, mogu da vole samo ljudi koji vole da se kupaju u bari. Dasia ima plažu širine 1 do 2 reda ležaljke. Kamena je i to je sve. Barbati veoma slično samo je malo šira ali i to je upitno jer su se naređali barovi sa ležaljkama i suncobranima.

Glyfada, Arillas i Sidari su peščane plaže. Na Glyfadi je veoma vruć pesak dok je u Aralisu hladan i tokom najvećeg sunca.

Na svim plažama na kojima sam bio se naplaćuju ležaljke i suncobrani. U Dasiji i Barbatima po 6-10 eur komplet, Glyfada od 12-20eur, Arillas i Sidari 10eur komplet. Voda je inače bila hladna za moj ukus a zadnjih dana je bila ledena i to na svim plažama. Boleli su zglobovi od hladnoće.

Izmenjeno (tm011)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad vrtim postove u nazad, trazim Verandin post zbog koga sam obelezila Nisaki za posetiti. I vidim da je to u stvari bila Krouzeri beach :) Do malo pre sam i dalje sumnjala da smo mi mozda omasili Nisaki :D Ok, bice posecena u narednom periodu... pozdrav :) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krivo mi zbog te greske u nazivu plaze.Kad sam gledala posle slike Nisaki plaze i ja sam se bas razocarala....Uzivajte ....ova skrivena je Vau i hvala za info gde je...:hello:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treceg dana obisli smo Paleokastritsu. Stigli smo na plazu oko pola 11 i nasli parking bez problema, skroz dole kod plaze. Ceo dan smo proveli na onoj levo od parkinga, rekla bih da je to kao neka glavna. Na onu desno od parkinga odlucili smo da necemo da idemo jer je jedan kafic/taverna u izgradnji pa ima nereda.

Voda je bila bas cista, ali hladna, medjutim juce je toliko upekla zvezda da je ta temperatura vode neverovatno prijala. Popodne se napravila velika guzva na plazi, to je bilo bas previse. Tako da bih Paleokastritsu preporucila za prvi deo dana, ukoliko ne volite guzvanjac.

Nakon plaze posetili smo manastir, popeli se kolima do gore. Jako je lepo sredjen, vidikovac je predivan, medjutim sam manastir je podredjen turistima. Niste ni usli vec su iskocile table sa gift shop-ovima, prodaju sve i svasta i nije bas jeftino. Ona bakuta zgrnu silne pare na ulazu sa onim suknjama :D Nisam prvi put u njihovim manastirima, tako da imam sa cime da uporedim, ovo je bas komercijala :) 

Posle manastira svratili smo u La Grottu. Ostavili auto na putu. Jako zanimljiv kafic, lepo sredjen, samo su ga okupirali klinci pa gruva glasna muzika, barski stolovi, guzva itd. Slikali i otisli. Ostavili mladjoj populaciji da se provodi :D 

Danas idemo put Issos-a. Pozdrav!

695DC3D5-093C-440F-A950-1788C08924B9.jpeg

6AD1C22C-4209-4DE5-BCDE-3D07F1E3AEF0.jpeg

68006C59-A63B-4421-8D72-925A9E1E7CD4.jpeg

86D1CB90-A6EF-4BEA-A639-92EFCEABBD67.jpeg

Izmenjeno (Sanjitza_bg)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka