mikipolo

Plaze na Krfu

469 poruka u ovoj temi

Da to su najjednostavniji putevi. Za Sidari ka Paleokatrici, a za Kasiopi duz istocne obale.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo Igore,

hvala na informacijama, koje ce zasigurno pomoci onima koji jos nisu, ali planiraju da uskoro posete Krf...

Izmenjeno (zoran b.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Igor Lukač,

sve pohvale za post. Puno informacija za sve one koji se još dvoume oko odlaska na Krf i u Kassiopi. Evo i mog malog doprinosa. Postoji parking ispred kafe restorana Kastro, tako da se kolima može doći do samih plaža, pa nije potrebno ostavljati kola kod Vile Limani kao šti si ti napisao. :pardon:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala za info, toga nije bilo 2006. i 2008. kad sam ja bio. U temi o Kasiopiju sam se na pocetku posta ogdradio da mozda nece biti bas 100% tacan, ovde sam to izostavio. Evo slika restorana, nema bas puno mesta za parkiranje. Verujem da u sezoni, osim u 8-9 ujutru, ni ne vredi prilaziti parkingu zbog guzve, bolje parkirati na prvo slobodno mesto koje ugledate.

Poslednji put sam na Krfu bio 2008.g. tako da sigurno ima i nekih promena u odnosu na ono sto sam ja izneo u opisima prilaza plazama kao i sadrzajima na njima.

Izmenjeno (Igor Lukač)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da nije Glifada previse zahtevna za skuter od 50cc? Ipak je ispod brda i ima nekoliko serpentina, nisam siguran da svaki skuter moze da se vrati sa plaze a da ga ne guraju

Sestra I ja smo 2001 isle suterčićem do Glifade iz Ipsosa, naravno...I pogrešno skrenula kod Albukekrija :hahaha: I završila u nakom selu na vrhu planine, da tako kažem! Jedva smo našle nekog klinca koje je koliko toliko znao engleski I koji nas je gledao kao budale kad smo pitale za Glifadu, pošto je to naravno plaza, a nas dve na nekih 100m nadmorske visine, pa nam je leop nacrtao kako da dodjemo do tamo. Tada je bilo toliko hladno more da se nismo kupale, ali je vredelo videti takvu plažu!

Elem, nije nemoguće otići skuterom ....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Još jedna od malo poznatih krfskih plaža je Chouchoulio ili Huhuljo, kako bi smo mi po Vuku pisali. Nalazi se na severoistočnoj obali, otprilike negde na 35km od glavnog grada i do nje se može doći preko skretanja za malu luku Koulura.

P1060718_zpsfgp6mzw8.jpg

Ovu luku možete na netu naći slikanu sa malo veće visine pa to bolje izgleda nego što sam ja uslikao (neretko motiv i na razglednicama sa Krfa).

U svakom slučaju, kad siđete do luke skrenete levo (desno se ide za Kalami) i posle par stotina metara dolazite na improvizovani parking u hladu. Deo plaže do parkinga je praktično neupotrebljiv za sunčanje jer su tu naređani čamci i ima malo mesta za bacanje peškira (mada, nađe se mesta u hladu, tu i tamo) i taj deo koriste pecaroši. Drugi, širi deo je dovoljno veliki da čak i u high sezoni bude mesta (za vikende ne garantujem).

Zapravo, polovinu kupača čine ljudi koji skaču sa brodića u prolazu. Plaža je šljunčana sa malo peska, ulaz malo otežan na pojedinim mestima zbog kamenja. Dosta je duboko već na par metara od obale i izgleda zanimljivo za ronjenje. Iznad same plaže je imanje porodice Agnelli (vlasnici FIAT-a), ušuškano u bujno zelenilo

P1060713_zpsx73pvc7g.jpg

Ukoliko krenete stazom kroz makiju, kontra od luke, za manje od 5 minuta dolazite do ove plaže kojoj nikako ne mogu da nađem ime (svojevremeno sam ga našao na agni sajtu).

P1060716_zpsy0ttj6rc.jpg

Put do nje nije za nošenje plažnih mobilijarija, ne zbog nekog uspona, već zbog vrlo uske staze kroz okolno žbunje.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Peroulades

 

 

Izmenjeno (Igor Lukač)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Liapades

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Glifada

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Agios Stefanos, zapadni

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Barbati

 

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parkiranje na Agios Stefanosu, zap.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

plaza Pelekas

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka