mikipolo

Plaze na Krfu

469 poruka u ovoj temi

Plaze koje sam opisao su nasumicno izabrane, dakle ne po tome koja je po meni najbolja. Mislim da to i nije smisao teme, vec samo da se opisu plaze na Krfu.

Plaza se zove Yaliskari

Plaza Rovinia, Liapades

Plaze Liapades i Rovinia

Zar nije poenta teme da preporučimo ljudima dobre plaže koje se nama sviđaju na Krfu? Samim tim dajemo subjektivan doživljaj samog Krfa i njegove prelepe prirode. Ja nisam klasifikovao plaže, već sam pobrojao one koje se meni sviđaju. Naravno tu je i Kanal ljubavi, pa zanimljiva plaža u Aharaviju na koju se nadovezuje vrt kaktusa i agava. Ma sve su one lepe na svoj način :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolje je da nam autor teme objasni sta je poenta, opisi i slike ili nabrajanje plaza koje nam se svidjaju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na prethodnoj strani pominjaste Gialiskari plažu. Zanimljiv plažuljak, značajno manji od susednih Kontogialosa, Glifade i Ag.Gordiosa. U sezoni malo prebukirana, no to joj ne umanjuje lepotu. Ja sam imao, istina, blago neugodno iskustvo sa napadnim likom koji vas mrko gleda ako ne iznajmite ležaljke (nešto više o tome na ), ali to nije presudno, ni izdaleka.

No, imajte na umu da je uspon sa parkinga iste verovatno najveći na celom Krfu, tako da, ukoliko vam auto nije spreman za takvu akciju, dobro razmislite o poseti ovoj plaži.

Detalj sa Gialiskarija

P1060856_zpsurafkszv.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na odzivu na ovu temu.

Razlog što sam otvorio ovu temu je taj što ove godine idemo prvi put na Krf i vole bih da obidjem što više palža.

Nemoguće je za 10 dana obići sve plaže tako da će mi vaši komentari i opisi pomoći da odaberem najzanimljivije.

Hvala vam još jednom i nastavite sa komentarima :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima preporuka za plaže koje nisu sa 50 m plićaka i nisu tipa veličine ala Ulcinsjka plaža

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Bataria (), Rovinia, Ima ih jos puno... Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... Nisaki, Kaminaki ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok hvala, E sad možda ne bi bilo loše da se recimo napravi na jednom mestu kratki opis plaza i kako im prići nekim redom recimo od istoka ka zapadu (npr od Dasie do Ag Gordiosa). Tako nešto postoji za Tasos i kada sam prvi put bio zaista je puno pomoglo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislis u jednom postu? To bi bio mali problem jer ima previse plaza da bi mogle sve odjednom da se opisu. Ja sam krenuo u jedino nisam isao redom i nisam bas precizno navodio kako im prici (iako negde ima i mapa)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opisi koji si dao su zaista vise nego dobri. Nisam mislo u jednom postu nego čisto zbog preglednosti da se napravi neki red kad smo već otvorili temu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je stvarno veliki posao, Krf je mnogo vece i sadrzajnije ostrvo od Tasosa. Ima odlicnih opisa na sajtu greeka.com

http://www.greeka.com/ionian/corfu/corfu-beaches.htm Ja sam tu krenula da citam i pravim neki uzi izbor. Svaka od plaza je locirana na mapi pa mozes da napravis neki plan, a ovde da pitas za neku konkretnu plazu. Mi smo za dve nedelje obisli sigurno petnaestak razlicitih plaza a po mojoj slobodnoj proceni nismo obisli ni cetvrtinu ostrva, u neke delove nismo ni zasli. Obisli smo plaze na potezu od Dasije do Batarije, tj. Kasiopija, na zapadnoj strani Paleokastritsu, Rovinju i Liapades, Glifadu, Yaliskari, Mirtiotisu. Juznije odatle nismo ni isli, a ni severnije od Glifade

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala tako nešto mi i treba.

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Opisi koji si dao su zaista vise nego dobri. Nisam mislo u jednom postu nego čisto zbog preglednosti da se napravi neki red kad smo već otvorili temu.

Mi ne mozemo napraviti red, to moze samo moderator.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Google Maps put od grada Krfa do plaze Glifada.

Ko dolazi iz Gouvije, Dasije, i ostalih mesta na istocnoj obali ne mora ulaziti u grad vec moze koristiti precicu Kontokali- Kira Chrisikou-Ag. Ioannis. Sa magistrale se na ovoj raskrsnici skrece desno, pa odmah levo. Na sledecoj raskrsnici vec postoji putokaz za Pelekas i na njoj se takodje skrece desno. Tim putem se vozi nekih 10km do raskrsnice sa glavnim putem koji povezuje centralni deo zapadne obale i grad Krf. Tu se takodje skrece desno. Ovaj put mozete koristiti i za odlaske na druge plaze na zapadnoj obali kao i za Aqua park. Google maps je izbacio put do Glifade preko mesta Kokkinogia, ja sam isao na Pelekas, pa cu taj put i opisati. Pelekas je jedno zivopisno grcko selo sa jako uzanim ulicama stoga samo polako. Kada prodjete centar sela ovo je klucna raskrsnica, pravo (polu desno) se ide na Glifadu, levo na Kontogalios (plazu Pelekas). Na ovoj raskrsnici se skrece levo, a ko dolazi iz mesta Kokkinogia skrece desno. Dalje se vozi uzanim, krivudavim putem sve do plaze. Kad ugledate ovaj prizor laknuce Vam posle onih puteljaka, ali nemojte se opustiti dolazi i najveci ispit za Vaseg cetvorotockasa prvo spust do plaze a kasnije penjanje pri povratku sa plaze. Kad se spustite do mora na ovoj raskrsnici skrenite levo, jer je na kraju tog puta parking

Izmenjeno (Igor Lukač)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili smesteni bas kod tog odvajanja. Definitivno najbolja pozicija za obilazak ostrva. Za 15 minuta smo stizali do Paleokastritse, Glifade, do Kerkire nam je trebalo manje od 10 minuta, na 15 su prelepi Barbati, blizu je Akva park

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka