mikipolo

Plaze na Krfu

469 poruka u ovoj temi

Pokrećem ovu temu sa ciljem da budu sve plaže na jednom mestu :D

Zamolio bih vas da ovde pišete koje plaze treba obici na ostrvu, da li je plaža pesakovita ili šljunkovita kakva je voda, da li ima talasa, da li je duboka ili plitka.

Poželjno je uz opis i neku sliku da okačite da bude pun doživljaj.

Unapred hvala.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gyfada

Po mnogima mozda i najbolja plaza na Krfu. Nalazi se sa zapadne strane u centralnom delu Krfa. Sitan pesak, gomila sadrzaja ali i prevelika guzva u sezoni. Pristup plazi nije ni malo lak i mislim da moze samo kolima da se dodje na plazu. Mislim moze i pesice, narocito na dole, e a na gore...

Evo za pocetak snimka iz helikoptera cisto da steknete predstavu kako to sve izgleda.

Postoji veliki parking, koji se ako se dobro secam, placa 3-4e (ali to je bilo 2008.g.) Detaljnija slika plaze.

Plaza je u blizini sela Pelekas i Kajzerovog trona, koje svakako treba obici

gyfada.jpg

Kako smo davno bili ne secam se detalja ali znam da ima barova, marketa, fast food restorana. Pesak je fenomenalan i to je mozda ono sto ovu plazu cini mozda i najboljom na Krfu. Mi smo bili krajem avgusta, voda je bila topla i tada nije bilo jakog vetra, koji inace duva na zapadnoj strani. (Video sa plaze)

Evo kako to sve izgleda okom objektiva - foto-album (ima nekih 15-ak slika sa plaze). Dosta bogutana dolazi jahtama na plazu, sto sam i ovekovecio kamerom. Mislim da je ovo bila jahta nekog indijskog tajkuna.

P.S. Moze Vam se desiti da slusate i ovakvu muziku na plazi

Izmenjeno (Igor Lukač)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pelekas ili plaza Kontogialos

Odmah do Glifade je plaza Pelekas ili Kontogialos. Vrlo slicna plaza, na njoj je hotel Aquis Pelekas beach. Pristup isti kao i na Glifadu. Dakle samo kolima (snimak iz helikoptera). Nema tako veliki parking kao na Glifadi (bar ga nije bilo 2008.), pa mozda u sezoni bude problema sa parkiranjem. Pesak je slican kao i na Glifadi. Ima taverni, barova, iznajmljivanja pedalina i ostalih zezalica

pelekas.jpg

Evo i nekoliko slika sa plaze

Izmenjeno (Igor Lukač)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Agios Stefanos, zapadni

Agios Stefanos se nalazi na zapadnoj obali nekih 10km jugo-zapadno od mesta Sidari

ag-stefanos-zapadni.jpg

Ja sam uvek dolazio na plazu putem Sidari-Peroulades-Avliotes dsc09641.jpg -Ag.Stefanos, cini mi se da je to najjednostavniji pristup plazi. Plaza je ogromna, pescana i parking je na samoj plazi

dsc09331.jpg

Na pocetku plaze su lezaljke a ostali deo plaze je slobodan za zabosti svoj suncobran. Pesak je fin, sitan (video). Krajem avgusta nije bilo vetra, a dve godine pre, sredinom septembra duvao je bas jak vetar i bilo je talasa

dsc09620.jpgdsc09636.jpg

Video (snimak iz vazduha)

Foto (snimak iz vazduha)

Izmenjeno (Igor Lukač)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Peroulades, Sunset beach

Sunset beach se nalazi na zapadnoj obali nekih 4-5 km zapadno od mesta Sidari.

sunset-beach.jpg

Sunset beach je nesvakidasnja plaza jer se nalazi ispod litice. Do plaze se dolazi stepenicama (vise od 50). Na plazi ima lezaljki, a bar je iznad plaze. U baru postoji platforma iznad litice.

dsc00686.jpg

Pored bara postoji i veliki parking, ali kako je ovo mesto turisticka atrakcija u sezni je malo teze naci slobodno mesto. (Na kraju ovog putica je parking) Mislim da je predvece jos veca guzva jer ljudi dolaze u bar da gledaju predivan zalazak sunca.

dsc09673.jpgdsc09674.jpgdsc09680.jpg

Video snimak iz vazduha

Video snimak silaska na plazu

Foto-album

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moji izbor ( iako ima još mnogo prelepih plaža):

1. Sunset beach

2.Bataria, Kassiopi

3. Nissaki beach, Nissaki

4. Glyfada

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Barbati

Plaza se nalazi na istocnoj obali par km posle Ipsosa ka Kasiopiju.

barbati.jpg

Kolima se moze prici do same plaze (na ovoj raskrsnici). Na plazi je sljunak, postoje lezaljke i pokoje drvo koje pravi hladovinu (slike)

200808291036201.jpg200808291034591.jpg200808291630353.jpg200808291630352.jpg200808291630351.jpg

Video snimak iz vazduha

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Liapades

Plaza se nalazi na zapadnoj obali u blizini Paleokastrice.

liapades.jpg

Malo je problematicna za parkiranje, jer ako se dobro secam ne postoji neki malo veci parking, vec se parkira na putu, tacnije gde ko stigne. Za utehu je sto ce vam kola biti u hladu jer je put u sumi. Na plazi ima nekih taverni, barova a tu je i hotel Blue Princess Beach. Na plazi je sljunak i cini mi se da je voda bila nesto hladnija nego na ostalim plazama. Ima plicaka, ali i dovolje dubine da se moze skakati sa stene

Foto album plaze

Foto snimak iz vazduha

Video snimak iz vazduha

Izmenjeno (Igor Lukač)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlična ideja za pokretanje ove teme. S obzirom da ove godine prvi put idem na Krf puno će mi pomoći.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za mene broj 1 je Rovinja, od plaza koje smo obisli. Predivna plaza do koje moze da se dodje brodicem ili kolima sto je malo zeznuto, ali vredi. mi smo sa decom isli svakog drugog dana.

Onda Barbati naravno, prelepa plaza, iznad Nisaki plaze ima jos jedna, ne mogu da se setim kako se zove. Ima ih u mojoj foto turi sa Krfa.

Pored Rovinje, na zapadnoj strani nam se dopala plaza kod Pelekasa, Gialskari, tako nekako se zove. Mnogo lepa plaza, dug plicak, jata riba u plicaku, prelepo.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlična ideja za pokretanje ove teme. S obzirom da ove godine prvi put idem na Krf puno će mi pomoći.

Ako ti je potrebna bilo kakva pomoc (nevezano za plaze) u snalazenju na Krfu, slobodno pitaj.

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moji izbor ( iako ima još mnogo prelepih plaža):

1. Sunset beach

2.Bataria, Kassiopi

3. Nissaki beach, Nissaki

4. Glyfada

Za mene broj 1 je Rovinja, od plaza koje smo obisli. Predivna plaza do koje moze da se dodje brodicem ili kolima sto je malo zeznuto, ali vredi. mi smo sa decom isli svakog drugog dana.

Onda Barbati naravno, prelepa plaza, iznad Nisaki plaze ima jos jedna, ne mogu da se setim kako se zove. Ima ih u mojoj foto turi sa Krfa.

Plaze koje sam opisao su nasumicno izabrane, dakle ne po tome koja je po meni najbolja. Mislim da to i nije smisao teme, vec samo da se opisu plaze na Krfu.

Pored Rovinje, na zapadnoj strani nam se dopala plaza kod Pelekasa, Gialskari, tako nekako se zove. Mnogo lepa plaza, dug plicak, jata riba u plicaku, prelepo.

Plaza se zove Yaliskari

Plaza Rovinia, Liapades

Plaze Liapades i Rovinia

Izmenjeno (Igor Lukač)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ti je potrebna bilo kakva pomoc (nevezano za plaze) u snalazenju na Krfu, slobodno pitaj.

Havla Igore ako zatreba obratiću ti se.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uf sto su dobre fotke :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka