Shadow79

Niforeika

4 poruke u ovoj temi

Pozdrav narode!

Pokusala sam da nadjem ovde na forumu nesto o mestu Niforeika blizu Patre, ali nisam uspela. Postoji li neko ko moze da mi opise samo mestasce, plaze, more i td. Dopada mi se hotel Aithrio, ali nikakve informacije nisam nasla na netu o njemu. Totalna misterija :)

Eto, toliko :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sigurno si do sada našla mnoge informacije, ali Niforeika je jedno veoma pusto mesto, prednost je što u letnjoj sezoni stalno ide bus do Patre. A plaža je ova na slici:

niforeika.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos nisam odlucila da li cu ici bas tamo, ali ako odem, stizu informacije iz prve ruke. Btw, potrebno mi je mirno, maleno mesto za totalni relax, sto manje ljudi, desavanja i td., tako da je Niforeika idealna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako i sama prvi put letujem na Peloponezu I tako sam pretraživala sve forume kako bih došla do vise informacija vezano za zapadni deo. Mi smo odseli u hotelu Niforeika beach, oko 5 km od Kato Ahije. Pored nas su još dva hotela : Aithrio I Pavlina. U Pavlini ima grčko veče svake nedelje , treba otići I uživati, lep hotel , imaju dva odvojena bazena, od toga je jedan dečiji. U Aithrio nisam ulazila. Plaža ispod Pavline je peščana i imaju ležaljke sa suncobranima, dok ispod Aithria imaju samo suncobrani bez ležaljki. Niforeika beach utisci-hotel solidan, čiste redovno svaki dan, posteljinu svaki treći dan menjaju. U sobi ima centralna klima, frižider. Hotel ima lep bazen (ima deo I za malu decu) koji posećuju I gosti iz Aithria. Pored je kafić , a može I hrana da se jede. Do plaže se silazi stepenicama kojih ima oko 70 (tako mi je dete reklo). Na plaži su ležaljke sa slamnatim ili drvenim suncobranima, kupite po osobi neko piće ili da placate ležaljke, cena 2 € po osobi. To vam je za celi dan, možete da sačuvate račun ako hoćete...Ima najviše Grka i Čeha, ima i Rusa. Mi jedini Srbi. Sa samom plažom nisam baš zadovoljna, jer ima dosta kamenja u vodi, pa kada vas baci talas na izlasku, može se desiti da oderete nogu ili nabijete prste u neki kamen. U samoj vodi na pojedinim delovima možete naići i na pesak. Plaža je u globalu šljunkovita. Hrana u hotelu - doručak dosta jednostavan, večera solidna. Osoblje - veoma ljubazno i susretljivo za bilo koje pitanje ili savjet. Internet - slab domet u sobama, najbolji je u lobiju, zatim pored bazena ili u restoranu. Doručak je u hotelu, večera malo niže od bungalova. Preporuka je da ponesete zamke za mrave, ima ih ne mnogo, ali dovoljno  da se ponese neko sredstvo protiv njih. Komaraca ima, ali ne nešto preterano. Pored hotela je mini market, ali ako ste kolima bolje da odete u kato Ahiju, imate dva velika supermarket (tako se zovu), jedan na ulazu (kad dolazite iz pravca Niforeike) drugi u centru. Kato Ahija je manje mesto, u centru ima restoran Ringo koji je pun lokalaca I sa dobrim girosom.  Sad u avgustu je bilo sniženja, možete I nešto od odeće ili obuće da kupite. U blizini, prema Araksosu ima Kalogria beach, prelepa peščana plaza, vredi provesti dan tamo. U povratku možete da prođete kroz Strofilia šumu, to im je nacionalni park I da malo još prošetate. Pored se nalazi Prokopou laguna, rezervat ptica koja je u privatnom vlasništvu I nije otvoreno za posetioce. Aerodrom u Araksosu je otvoren samo kada dolaze I odlaze putnici, u ostalim periodima je zatvoren.

Do mesta Niforeika se stiže kada sa magistralnog puta skrene u Kato Ahija I nailazi se na tablu sa spiskom hotela. Za Niforeika beach se ide levo I posle treba pratiti samo saobraćajnu signalizaciju tj.pravac kretanja. Kada se izađe iz mesta, prelazi se pruga I ponovo nailazite na tablu sa spiskom hotela. Za Niforeiku se I dalje prati taj put I kod Šelove pumpe skrećete desno , ima jedno kilometar do hotela. Jedan dan smo naišli na policijsku kontrolu malo pre Šelove pumpe, preko puta crkve odmah posle table sa ograničenjem brzine na 40km/h.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26319
    Ukupno tema
    877843
    Ukupno poruka