Bubica

Krajova

13 poruka u ovoj temi

Krajova je jos jedan grad koji sam dodala spisku mesta koja sam obisla, turisticki.

Grad sam po sebi nije okrenut turizmu, vise je industrijski, ekonomski i administrativni centar Rumunije, ali sa tradicijom pa samim tim zanimljiv i ne velikom broju turista.

Obrela sam se tamo sticajem okolnosti po ruznom martovskom danu i skroz zadovoljna vratila, tako da ga preporucujem svim zaljubljenicima u putovanja.

Sta je to toliko fascinantno u gradu? Pre svega i najvise od svega - gradski park. Eto, nikada nisam razmisljla o tome da bi me u nekom gradu mogao "osvojiti" gradski park a to se desilo u Krajovi. Projektovan je 1901. godine i za to dobio nagradu na svetskoj izlozbi, savrseno odrzavan do danas, prostire se na 90 hektara i na tom prostoru nalazi se i zooloski vrt i hipodrom.

Grad je sa dugom tradicijom sto se ogleda kroz mnostvo crkava, muzeja, kroz celopkupnu gradsku arhitekturu... postavila sam i foto turu o mom putovanju.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Bubica. moze li link za slike, ne mogu da nadjem :-)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sad sam videla da nema moje foto ture. Nisam odavno gledala i ne znam sta se izdesavalo sa svim tim fotografijama koje smo nekad postavljali?

Sto se Krajove tice u medjuvremenu bila sam jos par puta zbog posla i mogu reci da u gradu ima sta da se vidi i obidje (dva-tri muzeja, mnogo crkava, sacuvana stara arhitektura...) sve u svemu nije turisticko mesto samo po sebi ali ako vas put nanese ima sta da se vidi.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odaj nam tajnu kako si je nasla:D

Park je divan!! Podseca me na onaj u Budimpesti, iza Trga heroja, Gradski park. Ne znam ni gde se lajkuje tura!

Izmenjeno (Tirkizna)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prilikom moje druge posete Krajovi, pre tri godine, prosetala sam sa foto-aparatom nocu.

Ovo je Muzej umetnosti

DSC00918.JPG

Jedna od ulica u centru grada

DSC00925.JPG

Crkva u najuzem centru grada

DSC00928.JPG

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Bubica, lepo je :-)! A nigde nikog?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema nigde nikog jer je bas jesenje gluvo doba noci, radni dan, a i birala sam ove fotografije na kojima nema nikog.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni je tada i najlepse ;-)!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Да ли је неко користио аеродром у Крајови и његове могућности? Видим да ВИЗЕР има много полазака одатле.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram za vreme uskršnjih i prvomajskih praznika putovanje kolima po Rumuniji. Pošto sam sa juga, idem preko Vrške Čuke na Vidin pa preko Dunava u Rumuniju. Ne želim da putovanje provedem samo na točkovima i prelazim veliku kilometražu na dnevnom nivou pa planiram da prvog dana odsedem u Krajovi, već sam i smeštaj rezervisao.  Šta mi možete preporučiti da posetim u tom gradu, sem ovog prekrasnog parka?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U samoj Krajovi osim parka treba obici i sam centar grada, videti fasade drzavnih institucija, uci u poneku crkvicu, a ako se nadje vremena tu su i tri muzeja za preporuku: istorijski, etnoloski i muzej umetnosti. Van centra je i veliki soping mol.

Posto cete proci i kroz Bugarsku, zaustavite se i u Vidinu, obidjite centar grada, tvrdjavu, Dunav... a ako bas imate vremena blizu srpsko-bugarske granice je i Belogradcik - pisali smo i o ovom zanimljivom mestu na forumu, a tu je i pecina Magura. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru. Što se tiče Bugarske, preporučujem i ja pomenute gradove, devedesete su me primorale da upoznam Bugarsku malko bolje :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877627
    Ukupno poruka