Bubica

Putovanje po ruznom vremenu

23 poruke u ovoj temi

Do sada mi se nije desilo da sam otkazala put zbog vremenskih uslova.U sustini nekad i kada je uslovno receno "lepo vreme" moze za cas da se preokrene...secam se jednog leta isli smo na Zakintos predivno vreme,nigde oblaka, a pred sam dolazak na aerodrom u Bg-u nevidjeno nevreme nismo mogli da sletimo odmah kruzili sat vremena ,pa slicno nesto mi se desilo na putu do Spanije na brodu..uhvatilo nas nevreme u sred avgusta.... Par puta dok smo putovali nesto po Nemackoj bas je bilo lose vreme,kisa,vetar,sneg jedne godine...te dane smo proveli po muzejima i opet nam je bilo super..i tako imam jos par iskustava ...Nije bas prijatno da se krece na put po nekom nevremenu naravno,to niko ne voli ali ja nikad posebno i ne pratim vremensku prognozu pred put vise sam u fazonu kako bude nek bude .U slucaju nekih mecava ili tako nekih velikih nepogoda verovatno bih odustala od puta ako bih cula da se nesto opasno sprema ali do sad mi se to nije desilo hvala bogu :happy:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pravu si za ovo "preokretanje"...2013.god. u maju bile su one strasne poplave po Ceskoj,Nemackoj,Poljskoj, a mi nekoliko meseci pre (rukovodjeni onom logikom - vreme u maju ne moze da bude lose) rezervisemo put u Nemacku 1 nedelju krajem maja I 1 nedelju U Ceskoj pocetkom juna. Dok smo bili u Nemackoj (srecom u nepoplavljenom delu) I gledali slike potopljenog Praga muka me je hvatala....Al onda naglo ugreja sunce, preko 30 stepeni, I kad stigosmo u Prag sve sto je ostalo kao trag uzasnoj poplavi koja ih je zadesila, bilo je po neka zuta traka oko ulaza u park koju je postavila policija....da ne poverujes svega u dve nedelje razmaka.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto sam zapocela temu, sada samo da kazem - bila sam i pokajala bih se da nisam otputovala. A malo je falilo da ne odem, ohrabrili me vasi komentari.

O svemu vise na drugim temama foruma.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mnogo mi je teze kad se vracam sa odmora da me prati rdjavo vreme kao prosle godine.Cim smo usli u Srbiju srucila se takva kisetina da sam jedva mogao da vozim ,em mi zavrsio odmor i tesko mi zbog toga ,em ne znam kako cu stici kuci i treba da putujem jos 400 km a uslovi za voznju nikakvi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ovih dana svaki dan gledam vremensku prognozu za Uskršnje praznike to jest od 9og do 15 og aprila

ove snegove i kiše koje najavljuju me totalno omele da isplaniram put u smislu da bukiram smestaje u gradovima i ostalo...

nadam se da dan pre puta ću znati vremenske uslove i da ću isto naići na neke last minute ponude za hostele...

a ako bude kiša i snega na jugu, nadam se da neće na zapadu

za sada plan C nemam!

samo A i B

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre dve godine putovao sam u Temisvar sa prijateljima na jednodnevni izlet. Kada smo stigli tamo, sacekao nas je pljusak, a vodic nije hteo da odustane od planirane setnje gradom, vec je jedno 80% autobusa izveo napolje i po toj kisi vodao po gradu. Mi nismo krenuli, vec sa nekolicinom putnika nastavili u Julius mol, gde smo proveli jedno opusteno prepodne, i sacekali da se vreme prolepsa. I nakon nekih 3 sata kisa je prestala i sunce se pojavilo, taman kada nam je dosadio mol, te smo sami krenuli u razgledanje grada, i bilo nam je super. Uspeli smo dosta znamenitosti da vidimo (naravno ne sve, za to je potrebno mnogo vise vremena). Za razliku od nas, vecina putnika je iskisla sa zadrtim vodicem, a onda su svi jurnuli, onako polumokri u mol u soping, i to u periodu najvece guzve.

Elem, da ne duzim previse, vreme je promenljivo u toku istog dana, tako da ujutru moze da osvane ruzno vreme, koje se posle prolepsa. Najbitnije je da je covek raspolozen za put i da su mu misli pozitivne. Naravno, ukoliko su neki ekstremni vremenski uslovi ne treba siliti po svaku cenu, mada znam dosta ljudi koji ni po koju cenu ne bi odustali od uplacenog i planiranog puta.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni ne smeta da putujem  po hladnom vremenu, po snegu vec ne putujem. Bude vrlo lepo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 7.3.2015. at 18:56, putujekaravan je rekao/la:

Mnogo mi je teze kad se vracam sa odmora da me prati rdjavo vreme kao prosle godine.Cim smo usli u Srbiju srucila se takva kisetina da sam jedva mogao da vozim ,em mi zavrsio odmor i tesko mi zbog toga ,em ne znam kako cu stici kuci i treba da putujem jos 400 km a uslovi za voznju nikakvi.

I ja imam bedak od vracanja kuci, ali mi ipak lakse pada da je ruzno vreme kada se vracamo, nego kada tek idemo.

Ruzno vreme smo doziveli na Kopu, bio je juli, jednom sam obukla samo teksas jaknu, posle toga sam nosila neku debelu, ne bas perjanu.

U Salburgu, od 4 dana, 3 je padala kisa skoro bez prestanka.

Uvek gledam prognozu.

Mnoge izlete i vikend putovanja sam odlozila zbog kise ili ruznog vremena.

Bila sam ove zime opet u Budimpesti, nije to - to.Srecom sam ranije isla u sept.i oktobru, pa sam videla sve lepote i uzivala. Zimi ne putujem ne samo zbog snega, vec sto mi je stalno hladno.

( P.S. @Putuje karavan-imas odlican nick! )

 

 

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka