Bubica

Putovanje po ruznom vremenu

23 poruke u ovoj temi

Ne nalazim slicni temu pa da otvorim novu.

Dakle pitanje je koliko ste spremni da putujete po svaku cenu, tamo gde ste i kad zamislili, bez obizra na vremenske uslove.

Desilo mi se od Nove godine da mi vremenski uslovi u tri maha poremete planove za putovanja.

1. Izmedju Nove godine i Bozica otkazali smo wellness spa putovanje u Bugarsku zbog ekstremno hladnih dana i sneznih vejavica.

2. Za Dan drzavnosti otisli smo na wellness spa produzeni vikend u Bugarsku i kada smo jednog jutra ugledali sneg, uplasili smo se od nevremena i brze bolje vratili se kuci, prekinuvsi odmor pre vremena.

3. Osmomartovski izlet nam jos uvek visi u vazduhu zbog trenutne kise, susnezice i ostalih pratecih vremenskih nuspojava.

Od proslogodisnjih poplava (mozda i od ranije ali od tada je to postalo primetno) isprepadana sam kad god vremenske prilike poprime malo ozbiljnije oblike, i spremna da otkazem putovanje bez obzira da li ce mi zbog toga propasti uplata... doduse to su sve jeftina putovanja...

Kritikuju me da mi nedostaje avanturisticki duh i sl.

Kako vi razmislajte na ovu temu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razumem te u potpunosti. I ja sam do maja prošle godine bila spremna da krenem na put po bilo kakvim vremenskim (ne)prilikama. Od tada mi nije sve jedno.

Za deset dana me očekuje put u dugo željeni Lisabon, znam da me tamo čeka lepše vreme od ovoga kod nas, ali... U poslednja tri dana kod nas zaseda štab za vanredne situacije, opet ove naše reke i rečice prave čuda, opet se pune džakovi... Nije ozbiljno kao prošle godine ali mi nije ni prijatno da putujem u ovakvom trenutku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne razumem čega se toliko bojiš?

Gledajući spram sebe, napisaću ponešto. Do sad, kad god sam zamislio, vremenske prilike nisu mogle da utiču na to. Sad sam zimus išao za CG. U odlasku je bilo idealno vreme, u povratku mećava, ali prava. Nisam hteo da menjam planove, krenuo sam dalje i stigao živ i zdrav kući.

U Grčku kad idem, sredim auto koliko mogu i put pod noge. Ukoliko mislim loše, nikad otići neću. :D Imao sam tu "sreću" da doživim saobraćajku u Grčkoj. Šta ću, sve šta god sam mogao od papira da prikupim, potrudio sam se, video da mi je auto u voznom stanju i krenuo kući. Ne mogu reći da nije bilo problema usput, ali trudio sam se maksimalno da budem priseban i da dođem kući.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa zavisi. Jedne zime, u petak posle posla, oko 17h sam krenuo put Zlatibora, jer mi je porodica bila gore. Ceo taj petak je vejao sneg, a temp. bila ispod nule.

Dva puta sam se klizao na putu, jedva sam se održao na kolovozu. Kod Ljiga i u Ovčarsko-Kablarskoj klisuri.

Na kraju sam do Užica vozio 40km/h, nije mi baš bilo svejedno. Put zaleđen.

Tek na penjanju na Zlatibor se moglo brže, jer je bilo 10cm snega na putu. U odnosu na led, milina.

Tada sam postavio rekord, BG-Zlatibor za 11 sati!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma djavo nikad ne spava! Polako samo i sta je tu je...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad je led vozi se polako i oprezno, ukoliko se ide sopstvenim prevozom. Istina nekada moze sneg da zatrpa vrlo brzo, ali to bas i ne moze da se predvidi.

Treba ispostovati isplanirano, medjutim ukoliko ste odgovorni za vise osoba potrebno je nekad i odustati.

Preporuka je pozvati amss ,raspitati se o stanju na putevima i ocekivanim vremenskim uslovima, a pozeljno je pozvati lokalnu policiju i pitati za info- bolje su obavesteni od amss.

Za Bubicu - nemoj se plasiti toliko, ne moze bas sve da bude po tvojim zeljama, treba ispostovati planirani odmor..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko se čuva i Bog ga čuva.

Nisam imao priliku da krećem po jako lošem vremenu ali me je više puta ono sačekalo na samom putu,čak i na kratkim relacijama. 31. decembar predveče krećemo put Novog Sada. Sneg je padao danima ali poslednjih par dana nije,tako da su putevi bili čisti i uglavnom suvi. Prilikom obilaženja primetih da se auto čudno ponaša tj. da se zanosi. Pomislih da je kiša,koja je u međuvremenu počela da pada,ledena. Stadoh bez kočenja uz sam snežni bedem. Pojedini automobili su počeli nekontrolisano da se klizaju a neki završili,na svu sreću,u snežnim nanosima. Kada sam pokušao da izađem videh da ne može da se stoji po putu. Sedoh nazad i sačekasmo neko vreme. Nisam mogao da se maknem kolima. Stali smo na blagoj uzbrdici blizu uzvišenja. Rekoh prijatelju da pogura auto i to iz snega jer po asfaltu nemože da stoji. Učinio je to i kako sam krenuo,nisam smeo da stanem nekih stotinak metara do prevoja. Tu sam ga sačekao. Na ostalom delu puta nije bilo tako strašno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije u pitanju sam put, mada je to ipak najbitnije, nego nezgodno je i otici negde pa zbog kise, snega i sl. videti samo delic ocekivanog ili nista.

Nego ja se ipak spremila, idem sutra u Craiovu (Rumunija), organizivano, autobusom, pa kako nam bude.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko koje agencije ides, i koliko dana se ostaje? Prenesi nam utiske sa putovanja , po povratku. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije u pitanju sam put, mada je to ipak najbitnije, nego nezgodno je i otici negde pa zbog kise, snega i sl. videti samo delic ocekivanog ili nista.

Nego ja se ipak spremila, idem sutra u Craiovu (Rumunija), organizivano, autobusom, pa kako nam bude.

Kako nije daleko vreme će biti približno našem vremenu a za sutra razvedravanje sa sunčanim intervalima. Obavezno nam prenesi utiske sa puta.

Pozdrav i srećan put.

Izmenjeno (Zoran Stefanović)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljiva tema...

ja ne volim ni kišu ni sneg(zimu)

tako da...

da, mrzim te uslove na putu

prošle godine -što se sećam kao najsvežije - odustao od puta u Sarajevo zbog moguće kiše

:)

ne volim negde da idem po prvi put i da zapamtim grad po kiši!

ili da imam slike sa kišobranom

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa zima je jos uvek, treba da ima snega..Ja volim i zimu sa snegom i leto bez snega :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre nekoliko godina otkazali smo prvomajsko putovanje na Ohrid zbog kiše koja je lila danima, a prognoza je bila da će kiša potrajati.

Ove godine ponovo sam rezervisala i ako prognoza bude loša, otkazaću.

Ne želim da kisnemo, kao u septembru u Višegradu ili da provodim vreme u sobi.

I kad smo išli u Češku, poslednji dan u Karlovim Varima je pljuštalo, tako da jedno prelepo mesto nisam mogla ni da vidim, ni da doživim na pravi način.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bas tesko odustajem od putovanja, I jedino neke uzasne vremenske nepogode tipa snezne mecave I olujne kise mogu da me pokolebaju. Ako prognoza predvidja red sunca, red kise, ne odustajem. :vestica: Dok pada, zavucem se u neki muzej, kad se razvedri setam, a I ako me uhvati u razgledanju....pa nisam od secera :D Na kraju, I te slike sa kisobranom mogu da budu interesantne.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tu zavisi i od dana za taj put...ako je put kratak i šanse su da će za tih 2,3,4 dana svaki biti kišovit,onda bolje odustati

za duže ... onda ima nade da neće svi biti i hvala bogu, iz mog iskustva u većini slučajeva i nisu ako je pronoza pola pola ili 60% padavine

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka