makičak

Maldivi u sopstvenoj režiji - putopis

Imam zelju da idem na Maldive u februaru jedno 15-ak dana. Isao bi sam, prvi put.

Moze li neko da mi da neke prakticne savete gde/sta/kako itd?

Istrazujem po netu, ali takodje neko iz prve ruke da mi da savete bilo bi super.

Gledam na SkyScanner, povratna avio karta moze da se nabavi za 600 eura.

Koliko bi mi jos trebalo za smestaj i hranu tamo za 15-ak dana?

Ne znam koliko ti novca treba, ali moj sin je bio sluzbeno vise puta.

Kaze da je jako skupo i ako nemas all uslugu treba bas, bas mnogo para.

Drugo, kaze, da je mnogo, mnogo dosadno. Posle 5-6 dana i mladencima tamo dosadi.

Trece: Skoro svako ostrvo je jedan Resort

Cetrvto: Ostrvo je vise za parove koji su zeljni jedno drugog :D

Peto: Maldivi su jako lepi,  moze se dobro roniti, podvodni svet je jako bogat.

Mislim da je rekao i da su u obali male ajkule pa da ih svi hrane ( nisam sigurna da li se ovo odnosi na Maldive ili neko drugo ostrvo)

Izmenjeno (seagull)

Hvala na info :) Idem sam u februaru u svojoj reziji. Rezervisao sam 10 nocenja u guest house na ostrvu Ukulhas. Gliserom od aerodroma do tog ostrva sam tamo za 90 minuta. Poseticu neki luksuzni Resort na jedan dan. Ovo mi je prvi put uopste da idem na neku egzoticnu destinaciju. Mislim da cu ovo pamtiti ceo zivot.

I koji je sum sumarum ako nije tajna :rolleyes: jesi li uzeo pp ili al?

Malo sam proucavao po netu o putovanju na Maldive itd...

Ukratko cu objasniti....

Maldivi od 2008-me vise nisu destinacija samo za bogate i za selebritije.

Poceli su da grade hotele, motele i guest houses (pansioni, nocenje od 40-70 dolara) i tako omogucili i obicnim smrtnicima da dozive Maldive.

Do pre 2008-me na Maldive su isli samo bogatasi i poznati u luksuzne resorte gde noc kosta od 300- 25 hiljada dolara.

Sada se stvar menja i sve vise guest-house-va (pansiona) se otvara i sire turisticku ponudu za siroke narodne mase.

Pansioni se nalaze na ostrvima gde zive lokalci, tako da mozete videti kako oni zive. A plaze i more je naravno isto kao kada ste u resortu.

Pansioni takodje nude razne ekskurzije (od 45-90-130 dolara), snorkeling, dolphin safari, sand bank trip (odvezu te gliserom do pustog malenog ostrva tipa 3 metra sa 35 metara a oko tebe samo voda...prizor je FANTASTICAN...ukucajte u jutub Sand bank trip Maldives) i ostave te tamo par sati, pa dodju po tebe.

Pansioni takodje nude i dnevni boravak u luksuznum rezortima (od 90-130-170 dolara)..da vidis kako to bogati rade :D budes tamo ceo dan i onda dodju po tebe poslepodne.

Idem sam u svojoj reziji, bez agencije. Rezervisao sam 10 nocenja u pansionu na ostrvu Ukulhas za oko 515 eura sa obilnim doruckom i vecerom. Bio neki popust i imao sam srece. Prethodno se dogovoris sa ovima iz pansiona kako ces sa aerodroma doci do njihovog ostrva.

Imas 3 opcije: trajekt, koji je najjeftiniji (3-4 dolara)ali i putuje se 5-6 sati, gliser (50 dolara u jednom pravcu), stignes za sat vremena, i water taxi (malim hidroavionom), ovo je najskuplja i najlepsa opcija...kosta od 300 do 500 pa i vise dolara u jednom pravcu. Zavisi koliko vam je ostrvo odaljeno od aerodroma.

Dakle kada sletite u glavni grad Male na aerodrom, odmah na aerodromu vas cekaju ovi vasi sa ostrva da vas odvezu na ostrvo (trajekt, gliser ili hidroavion).

Avionsku kartu jos nisam kupio, za koji mesec cu. Standardna cena Beg-Mle je oko 650 eura.

Ako neko ima vise iskustva i zna vise, neka nam javi kada kupiti avio kartu. Neki iskusniji putnici su mi rekli da sacekam januar, moze bude neki popust. Letova za tamo ima uvek.

Dakle, opusteno, za 1500 eura mozete da budete na Maldivima 10-ak dana.

Ako je neko vec bio tamo i ima iskustva, bilo bi super kad bi nam dao neke informacije,

Izmenjeno (ZexyS)

Za koje datume si rezervisao smeštaj, da probamo da pomognemo u pronalaženju što jeftinije karte?

Od 15-og februara do 25-og februara imam smestaj. A putovao bi dan ranije.

Za 14-ti februar sam nasao let sa Turkish Airlines za 682 eura preko Skyscanner-a. Povratak 25-og.

Zna li neko da li se tamo koriste iste uticnice/punjaci za mob i laptopove kao kod nas?

Jel se pomera sat kad se sleti tamo? :D

Izmenjeno (ZexyS)

Ljerka hvala na info. Jesu dobri ovi travel adapteri? Ima kod nas da se kupe? Da li se sat automatski pomera na mobilnom i na lap topu ili cu morati sam da pomeram sat?

Izmenjeno (ZexyS)

Travel adapter mozes na kupis na aerodromu Nikola  Tesla, ali ti ne bh savetovala, jer je dosta skup, a moze da se desi i da ga nema u ponudi  a ti se odlucio  npr za tu opciju, Obicno ga imaju i aerodromi zemalja gde se slece, ali ja ne zelim  da se i na tu poslednju opciju oslanjam i  nerviram za stvar koju je neophodno imati, ako bas ne moram,

Mi smo  u Beogradu kupili set od nekoliko uticnica koje  pokrivaju razlicite delove sveta :D ali svaki put kontrolisemo da li to zaista imamo, sa informacijama i crtezima sa neta,, plus nosimo i razvodnik  da mozemo da ukljucimo vise stvari istovremeno  kao sto su mobilni,  lap top, punjaci za baterije fotoaparata i sl.

Na mobilnom nasetujem world clock da mi pokazuje  stovremeno vreme u Beogradu, vreme u zemlji u kojoj eventualno imamo avio  transfer i naravno vreme tamo gde sam na odmoru, tako da ne moram da se mislim  koliko je negde sati, narocito ako je velika vremenska razlika. Za lap top ne znam, nisam obracala paznju, jer mi ne znaci a  o svemu ovome vodi moja bolja polovina,.:rolleyes:

MI bili o sopstvenoj reziji pre godinu ipo i odseli na Thodo ostrvu. Ako ima nekih pitanjaca udrite pa koliko mogu pomoci cu.

Ljerka hvala na info (y)

Vlajko67 jel treba viza nama gradjanima Srbije? Dvoumio sam se izmedju ostrva Thoddoo i Ukulhas :D Na Thoddoo-u ima vise onih tipicnih palmi, ali na Ukulhas-u ima vise onog cistog belog peska na plazi-raj na zemlji :D  Bilo mi je tesko da se odlucim. Tj jos nisam ni siguran na koje cu ostrvo, mogu da otkazem rezervaciju na Bookingu i vidim neku drugu opciju/ ostrvo.

Da li sam u pravu da mozes relativno "jeftino" da prodjes na Maldivima ako ne ides u resort?

Kao sto sam napomenuo, 10-ak dana na Maldivima, dosta ti 1500 eura (po osobi) sa sve avio kartama .

Kako ste se vi snasli sa prikljuccima, adapterima i sa wi-fi?

Primaju dolare bas svugde?

Izmenjeno (ZexyS)

Ne ne treba viza za nas. A inace tacno je da ti je to dovoljno para za 15 dana ukoliko naravno malko ekonomises . E sada sve zavisi kakvu ko organizaciju voli ali nama bi punih 15 dana na tako malom osrvu kao sto su sva Maldivska bilo dosadno. Mi smo kombinovali desetak dana Sri lanke pa odatle na 6 dana maldiva. No ukoliko vam je potreban pasivan odmor tj. plaza, kupanje, knjiga onda je to superiska.

Sto se tice adaptera mi imamo neka dva koja uvek nosimo sa sobom i dovoljna su nam za bilo koju destinaciju.

Dolare naravno primaju i to nije problem zameniti ili platiti nesto.

Internet smo imali u hotelu kod nas a za druga odtrva stvarno ne znam ali predpostavljam da je to ok jer ako ga je bilo na Thodou koji je tek skoro poceo da se bavi turizmom onda ga ima i na drugim mestima. Naravno ocekuj da internet mozda nije najsjajniji ali ce ga biti :)

Kad se iskrcas iz aviona lako ces se snaci za transfer do ostrva. Ako je moguce brzim camcem to je mozda najoptimalnija opcija. Skuplja od trajekta ali dovoljno komfornija da e izabere. Naime trajekt je jeftin ali se smaras od ostrva do ostrva jer on raznosi i namirnice tako da to moze da traje satima.

Hidroavion je najskuplji ali ti je potreban jedino ako ti je ostrvo bas udaljeno.

Znaci speed boat i obavezno sedi pozadi jer voze kao munje i on tako trucka da na prednjim sedistima ispadaju plombe a kamenje u bubregu proradi garant :):):)

Izmenjeno (vlajko 67)

Vlajko, hvala na info. Posto sam umetnik, obavezno cu da ponesem i blok i vodene bojice i da slikam i crtam plazu. Bar 10-ak slika/ Da imam za uspomenu kad se vratim kuci.

Definitivno sam se odlucio za ostrvo Dhigurah 9 nocenja. Hidroavion ce me kostati oko 250 dolara u oba pravca. Vredi samo zbog pogleda na Maldive iz pticje perspektive na sva ta rajska ostrva. Nek ide zivot.