Баџа

Изнајмљеним аутомобилом у Грчку

75 poruka u ovoj temi

Покрећем ову тему јер сам искусио (донекле) ово о чему мислим да причам, плус... сматрам да је рентакар у Србији "сишао" у народ, поготово због неимаштине која је већину нас притисла, па су поуздана породична кола за пут у Грчку постала велики проблем, а поготово када се све стави на папир од почетка.

Такође, разлог за ово је и што се нагледасмо овде у задњих пар година очајничких прича (а имам и пар породичних!) оних које су њихови верни хати оставили на цедилу баш када је то било најпотребније. Сви смо читали те хорор-приче на форуму. И, брррррр....

Елем, кренуо бих од ових премиса:

- Путујемо до (рецимо) Тасоса и назад (из Београда)

- Има нас четворо у колима (рачунамо одрасле особе)

- Дванаест дана траје аранжман на локацији

- Опуштена вожња по острву за то време, нема никаквог штекања

- Бензин, трајекти, осигурање, ризици, итд. - стандардно покривено, као што би и својим колима, агенцијским аутобусом и локалним, грчким рентакаром или колима пријатеља.

Пре него што изведем неку моју рачуницу, волео бих да чујем прво да ли је неко то већ радио и како је прошао? Да ли је било уштеде или не?

Izmenjeno (Баџа)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmisljao sam se da li da kupim veci automobil (karavan, van) pogodan za odlaske na porodicni odmor ili manji auto za po gradu a da leti rentiram veci auto za odlazak na more. Probao da izvedem neku racunicu pomocu informacija sa neta, pa mi je delovalo isuvise komplikovano a i nije jeftino. Otprilike kao dve-tri avionske karte do nekog ostrva. Gledao sam vozila tipa Skode Oktavie i sl. Mozda se u direktnim pregovorima u agenciji postigne bolja cena. Na kraju, ne svidja mi se ni to sto treba da sednem u nepoznat automobil i odmah sutradan sa njim da prevalim blizu 1000km, pa sam kupio ceed sw.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam to radio, ali moj prijatelj planira da to uradi ove godine. Pitaću ga kako je došao do računice da se isplati da iznajmi kola za njih troje, a ne da putuje avionom i tamo da iznajmi kola.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Isplat se ako ide bar 4 osobe.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije loša ideja, mada za deset dana rentiranja treba oko 250 eura plus gorivo. A sto se tice nepoznat auto, ako stane duzni su da posalju zamenski.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za 10 nocenja na moru treba barem 12 dana rentirati auto (dan pre da se spakujes i dan posle da se raspakujes). Ko prespava, 14 dana. Ipak nikako ne bih vozio decu toliko dugo u autu koji ne poznajem dobro, ne u smislu ispravnosti, vec samog osecaja za auto, da znam sta mogu a sta ne, gde su mu komande i sl.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa nije to avion...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bogami ja na volanu imam 15-ak dugmica, trebalo mi je par meseci da ih naucim gde je koja funkcija a da ne skrecem pogled sa puta. Uputstvo na 300 strana, ni dan danas ne znam sta sve moze da se podesi. Jest da avion, al opet mnogo u odnosu na Yuga

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako ti je trebalo par meseci da ih savladas znaci da je vecina njih nepotrebnih..realno to je slicno kao i sa mobilnim javis se posaljes poruku eventualno slikas...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je mozda vazilo pre 15 godina, sada nit su telefoni samo za telefoniranje, niti automobili imaju samo kocnicu i kvacilo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moguce... Ja iako imam poprilican broj opcija u autu koristim samo par...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Realno treba par sati da procitas uputstvo i isprobas sve te novotarije. Ja samo nisam imao sl. vremena pa mi je trebalo mnogo vise. A tek kad se telefon poveze sa autom, pa i ovaj postane pametan pa imas i glasovne komande. Mada to nisam proucio, stigao sam do E...i bacio uputstvo

Ono na sta sam mislio pod pojmom 'nepoznat auto' je kako vuce kad je natovaren, koliko mi treba da prestignem sleper i sl. E to ne bih isprobavao sa porodicom u autu, a sigurno ne bih imao ni vremena da ga isprobavam dan pre puta

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam drugara koji drži Rent a car. U ponudi su vozila novi polo, oktavija, megan, astra i prica mi on da uzima auto sa sto manje opreme zbog cene i popravki.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tako je u vecini agencija i to je na neki nacin dobro jer ne moras da uzimas dodatne dane da bi se upoznavao sa autom i njegovom elektronikom..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Badžo, računica ti u takvoj varijanti nije najbitnija stvar, nego odabir vozila. Na stranu udobnost, ali sigurno ti je potreban malo veći auto. tačnije, sa malo većim gepekom, jer ipak se ne ide od plaže do plaže pa da može poso da završi i punto ili neka od onih koreanskih zujalica. Dakle, uzmi (ako se odlučiš, tj, odlučite svo četvoro na takvu varijantu) neki karavan (sasvim zadovoljavajući bi bio i neki tipa Ford Focus, Peugeot 307/308...) ili neko od onih "porodičnih" vozila (Citroen Xsara Picaso, Fiat Multipla...) a mogla bi da dođe u obzir i klasična Škoda Octavia. Koliko znam, sva ta vozila bi mogla kod nas da se iznajme za 25-27Eur/dan ukoliko se ide na opciju 10+ dana.

Obrati pažnju i na vrstu osiguranja koja ide uz auto. Nisam siguran, ali mislim da je kasko obavezan ukoliko se rentiranim autom izlazi iz zemlje. Sad, tu neke agencije imaju posebne cenovnike za kasko, a neke ga uračunavaju u cenu, tako da nije uvek najjeftije stvarno najjeftije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26025
    Ukupno tema
    868395
    Ukupno poruka