Bubica

Vrsec

4 poruke u ovoj temi

Upravo smo se vratili iz Vrseca, gde smo se malo odmorili za protekli praznik, pa da podelim iskustva sa clanovima foruma.

Prvi put smo culi za ovo mesto prosle jeseni kada smo videli ponudu za hotel Medicus Spa, na nekom od onih sajtova sto nude popuste. Ucinilo nam se zanimljivo ali u tom trenutku nismo planirali putovanje u tom pravcu, memorisali smo sajt hotela i videli da imaju zanimljive ponude sa prilicnim popustom za boravke radnim danima, tj. od nedelje do cetvrtka. Takodje, primetili smo da su na booking.comu dosta skuplji nego na svom sajtu, a da su ocene turista dobre.

Rezervisali smo preko njihovog sajta, bez placanja unapred, a kao potvrdu rezervacije odneli smo im odstampanu prepisku mailom. To spominjem zato sto je prilicno velika guzva, i hotel je i sada, potpuno van sezone, uglavnom pun, ali nadje se poneko mesto. Gosti hotela u ovo doba godine su uglavnom roditelji sa bas malom decom i stariji bracni parovi. Sve je kao sto pise na sajtu, i poptuno zasluzuje svaku od cetiri zvezdice. Jedino bi bazen mogao biti malo veci, zna da se stvori guzva posle podne oko 16-17h, ali nista strasno. Svi gosti su vrlo ljubazni i kulturni (bar sada bili), ne prave galamu, i sasvim pristojno ustupaju koriscenje djakuzija jedni drugima. Djakuzi je mali, mogu da stanu komotno samo tri osobe. Sauna je odlicna, postoje infracrvena sala, finska sauna i turska sauna. Sve to je uracunato u cenu apartmnaa. Toplo je i bas cisto. Hrana je takodje dobra, za dorucak smo imali svedski sto. Vecerali smo takodje u hotelskom restoranu jer nam se posle bazena i sauna nije izlazilo napolje na -5 stepeni. I za veceru hrana je odlicna a nije mnogo skupa

Inace, mesto me pomalo podseca na Soko banju. Dva-tri puta bila sam zimi u Soko banji i bila je skroz pusta, kao i Varsec ovih dana. Tu mislim na ulice i restorane, ne na sam hotel koji je pun, kao sto sam vec rekla. Mesto verovatno ima mnogo vise drazi u nekim toplijim dobima godine, ima nekoliko izletista okolo, u samoj banji je ogroman park, ali sada zimi deluje sve sablasno pusto, jako siromasno i oronulo. Zao mi je sto to ne mogu da podelim u jednoj foto-turi jer mi se desio maler, izgubila sam fotoaparat.

Jutros kada smo se probudili, imali smo da vidimo ogroman sneg, zavejane automobile i brze bolje smo pozurili nazad, mada smo imali pravo da ostanemo do podne, tako da smo danas propustili sve blagodeti hotela. Cim smo odmakli 10-ak kilometara od banje, nije bilo ni traga snegu, putevi suvi, cak se i sunce pojavilo, i bas nam je bilo zao sto smo jutros onako panicno pobegli u strahu od sneznih smetova.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Град Вршец је један од првих модерних спа центара у Бугарској. Развој туристичке инфраструктуре је почео прије Балканских ратова и достигао свој врхунац после Првог светског рата као рекреативни центар за бугарске буржоаске елите.

http://www.lostbulgaria.com/?s=%D0%92%D1%8A%D1%80%D1%88%D0%B5%D1%86

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam citala o tome pre nego sto smo krenuli na put. Tuzno je videti zgradu npr. prvog kupatila iz 1910. godine potpuno oronulu i zapustenu, bez prozora, sa izguljenom fasadom... I zgrada stacionara (ima je na fotografiji gornjeg linka) je u prilicno losem stanju. Zao mi je sto sam ostala bez fotoaparata, jer fotografisala sam npr. vile naspram hotela koje su pamtile mnogo bolje dane, i ostatke velikih kompleksa (verovatno nekadasnjih hotela) iz prve polovine XX veka, sada bez prozora i vrata, samo golih zidova.

Medjutim, ono sto je plus, prelepu prirodu nisu unistila rugla socijalisticke arhiteture, a nekoliko novih hotela je izuzetno prijatno i lepo se uklapa u ambijent.

Takodje, jedan minus je i to sto muzej nije radio mada je sve vreme na vratima stajao natpis "otvoreno".

Izmenjeno (Bubica)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporucujem hotel Ata-Spa http://ata-spa.bg/ .Jeftiniji je od Medicus Spa a lepo je sredjen i jako povoljne cene smestaja imaju.Ako je moguce uklopite nocenja od ponedeljka do cetvrtka.Petak,subota i nedelja su dosta jace cene.Za 40e po nocenju smo bili supruga,ja i dvoje male dece.U cenu su ukljuceni bade mantili i peskiri,zatvoreni i otvoreni bazen,sauna i parno kupatilo,dorucak svedski sto-mislim da je i mini teretana koju nismo koristili.Jako,jako lep hotel i bazeni.Moja topla preporuka.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka