jerotije_legenda

Plaže na Lefkadi

1059 poruka u ovoj temi

Hvala na odgovorima. :) A pošto peraje neverovatno pomažu kada je voda mirna, da li pomažu i kada su talasi u pitanju? Ponekad pomislim da bih sa perajama mogao da otplivam 10km od obale. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slabo:D Probabaces pa ces nam reci.

I pazi da ne ostanes bez njih :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam ukupno kad saberem sva letovanja provela 50-tak dana na Lefkadi i samo jedan dan su bili nenormalni talasi. Apsolutno se niko nije kupao! Sto kaze Calypso tesko je to objasniti, ali meni i mom muzu koji smo super plivaci(ja trenirala plivanje) je to bilo zastrasujuce. Isli smo taj dan do brda ispred Milosa samo da vidimo kako tamo voda izgleda, priroda u punom sjaju. Do tada sam mislila da je nemoguce da nekom bude lose na letovanju na Lefkadi, a onda sam shvatila da ako se zadesi par takvih dana vezano, da moze da bude bas problematicno. 

Od tada smo dobili i dete i zbog nje, a i zbog toga sto je moguce da se zadesi par takvih dana, uvek biramo smestaj sa bazenom. IMG_2052.thumb.JPG.cd1d13b436fcacc5911abIMG_2054.thumb.JPG.17aca77b2ffad21bbe1ac

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene su isto talasi izlupali i izmućkali, ko u veš mašini da sam bila...šta ćeš...neiskustvo i loša procena koji talas da uhvatiš da te izbaci napolje. 

Jednom prilikom sam gledala lika od bar 40-tak godina koji je jednu devojku izvukao napolje. Talasi su bili oko 2m i skoro se niko nije usudio da uđe u vodu a talasi su je polako vukli prema stenama sa leve strane Katizme. Onda je taj lik uleteo u talase bez ikakvih problema, naveo je na koji talas da se izvuče i kad je video da je ona ok i sam izašao. Tačno je procenio koji talas će ga izbaciti najdalje i čim je stao nogama na zemlju samo je otšetao ko da je to najlakša stvar na svetu... E to je iskustvo. Ja sam ga samo zadivljeno gledala...

Izmenjeno (Calypso)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam znao da su talasi tako opasni. Hvata me strah. :D Jedva cekam da vidim kako je sa perajima. Prosto mi nemoguce zvuci da peraje ne mogu pomoci. xD Inace, idemo na Lefkadu pocetkom augusta. Bicemo smesteni u Ag. Nikitasu. Da li su tada velike guzve na plazi Milos? Nekako mi plaza Milos ima neku posebnu car, bar gledajuci slike. Kakva su vasa iskustva? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tad su najvece guzve.. Ali sto se tice Milosa, to je plaza na kojoj svako moze da nadje savrseno mesto, pa i u avgustu.Plaza je velika i ,,divlja" nema nikakve komercijale, samo pesak, more i Vi. Ma uzivanje, meni je to najlepsa plaza..Ima neki vibe i mir sto nema nijedna plaza na Lefkadi.

 

Pre 4 sata, mikap je rekao/la:

 

Dobro je Calypso rekao, imajte nekog na obali ko će da prati šta se dešava.

 

Calypso je nasa  drugarica:D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam plivala od agiosa do milosa jedan jedini dan kad je milos bio miran...taj dan je kruzer svracao na milos...i od milosa smo plivali ka katizmi...ima divnih uvala..

ali...

desno na milosu gledano sa obale, skroz desno kao da imaju neke struje...dva puta sam se odatle jedva izvukla...kao da stojis u mestu...vodite o tome racuna...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
pre sat vremena, nick034 je rekao/la:

Tad su najvece guzve.. Ali sto se tice Milosa, to je plaza na kojoj svako moze da nadje savrseno mesto, pa i u avgustu.Plaza je velika i ,,divlja" nema nikakve komercijale, samo pesak, more i Vi. Ma uzivanje, meni je to najlepsa plaza..Ima neki vibe i mir sto nema nijedna plaza na Lefkadi

I meni je Milos broj 1, vidi se po slici sa profila :) pogotovo kad se ide peške preko brda,pa kad zapuca pogled, vrhunski dozivljaj

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni Katizma nije Katizma bez talasa...oba puta na lefkadi svih 9 dana su bili talasi...meni je agiofili prelepa plazica,,ali put do nje..jos po onom suncu..pesaka :D mislim sve plaze su lepe..svaka na svoj nacin ali smo se na Katizmi osecali nekako najopustenije..joooooj jedva cekam septembar i evo me ponovo na lefkadi po 3 put :srce:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 14 sati, nick034 je rekao/la:

Calypso je nasa  drugarica:D

Uočila grešku i ispravila :)  Oprostiće mi Calypso :)

 

I nama se Milos najvše dopala. Peške smo do nje otišli. Pre toga smo par puta pokušali čamcem, ali uvek su bili talasi i nije išao. Onda smo rešili peške, Sreća, vratili smo se čamcem :D

Jedinoi što ja verujem da bi se meni Agiofili plaža najviše dopala, da smo bili, ali nažalost nismo. To je baš po mom ukusu plaža. Krivo mi je što nismo bili na njoj.

Mi smo na frku otšli , u sredu rešili da idemo, u petak već krenuli. Onako na bum, sredina avgusta. Em smo kraće ostajali, pa jednostavno nismo imali vremena ni sve da vidimo, a i nismo se dovoljo stigli ni pripremeti za put, jer je baš onako na frku sve ispalo.

Ali dobro, možda jednog dana opet odemo, pa ćemo nadoknaditi propušteno.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je l' ima neko fotku na kojoj se vidi kako plaze izgledaju u augustu? Bas je velika guzva? 

Izmenjeno (Luka91)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U junu je Lefkada skoro prazna, od 25 jula do 15-20 avgusta je kao u kosnici.. to je najvise zbog Italijana, jer njima krece pocetkom avgusta tzv.Feragosto god. odmor, ali se 15 vecina vrati jer je tog dana praznik..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, Luka91 je rekao/la:

Je l' ima neko fotku na kojoj se vidi kako plaze izgledaju u augustu? Bas je velika guzva? 

Jednom sam vec negde pisala ali ne znam gde o tome da je u avgustu strasna guzva ali ne i na plazama. Iako je na plazama mnogo ljudi brojcano opet to nije nista strasno jer su plaze na Lefkadi ogromne. Govorim o plazama sa zapadne strane,  ne vredi gubiti vreme na one na istocnoj strani kad vam je vec takva lepota kao sto je zapadna obala na dohvat ruke. 

Nemojte se plasiti guzve na plazama, nisu ljudi jedni drugima na glavi ni na obali ni u vodi. Jedino moze biti problem da se nadje lezaljka ali ako ste kao ja da sve vreme provodite u vodi onda vam to nece ni biti vazno. A ako vam trebaju lezaljke mislim da na plazama tek negde od 11 se popunjavaju lezaljke.

E sad postoji nesto sto je meni cudno a to je da kao sto kazem ljudi pristizu na plazu oko 11 ujutro  (kada ja vec odlazim zbog sunca ) a najveci deo se vec oko 5 popodne kupi da ide negde , nije mi jasno gde kad je tada najlepse. To sam bas primetila jer mi ponovo dolazimo na plazu od 4 i prodje malo a ljudi odlaze. ( znaci ako se kupate u normalno vreme tj. ako se cuvate da ne dobijete jednog dana rak koze )

Na Katizmi su uvek fantasticni talasi, pre podne jedva da ih ima ali kako odmice popodne tako se i oni povecavaju. I tada stranci beze iz vode tako da vec oko 7 sati Katizma koja je najposecenija plaza vec postaje dosta praznija. Tada je super za kupanje jer su odlicni talasi, ljudi u vodi ima malo a sunca ima dovoljno da se kupate do pola 9 uvece. 

I naravno na talasima Katizme u vecernjim satima kupaju se 99 posto Srbi. Ne znam da li ostali nisu tako hrabri ( mada ti talasi nisu nesto opasni- ako talasi budu veci i opasni Grci zabrane kupanje na toj plazi a to se retko desava ). A moguce je i da smo iz nekog razloga bolji plivaci od ostalih valjda zato sto smo ludi ( u pozitivnom smislu ) i opusteniji.

Neki ljudi ne vole kada oko njih ima mnogo nasih ljudi a meni je to bas super, osecam se bezbednije na tim talasima kada su sve oko mene nasi.

Voda je u avgustu toplija.

Uzivajte :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka