jerotije_legenda

Plaže na Lefkadi

1059 poruka u ovoj temi

Pozdrav, forumasi!

Pratim iz dana u dan vase postove i hvala vam na detaljnim opisima!

Na Lefkadu idem za par dana, pa me zanima kakvo je stanje na Egremni beach?

Da li se jos neko spustao "na svoju ruku" do iste? 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa pisali su o njoj, imaš i slike postavljene skoro... Procitajte malo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

 

Na Lefkadu idem za par dana, pa me zanima kakvo je stanje na Egremni beach?

 

 

 

 

 

  Ono sto je bitno da znate jeste da do Egremi plaze moze pesaka. Mi smo bili i ostali ceo dan,  jedno vreme smo bili i sami na plazi prelep osecaj. Idete kolima do gde vas vodi navigacija posle stoji tabla radovi i attention.  Prodjete kapiju desetak min pesaka na dole tu idete po posipanom putu dobrom s rizlom.  Posle sledi spustanj koje nije nikako za decu i starije ljude,  ali ako ste prosecne fizicke spremnosti nece biti problema,  samo se spustate na dole uz konopce i neka creva su vezana.  

 

 

Posle table i kapije gde se vise kolima ne moze spust je od prilike 10/15min posle idete konopcem do dole ne mnogo oko 5min.  Put je strm u tih zadnjih pet minuta spusta i spustate se uz pomoc konopca i nekih crnih creva. Put koji traje 10/15min nije improvizovan napravljen je i posipan za asfaltiranje tad ce i skloniti tu cuvenu tablu.  A put s konopcima je improvizovan. 

 

 

 

Nije nemoguce, ali nije ni lako. Svakako zanimljivo i nikako u papucama.

 

 

 

 

B43E6496-E51F-475A-89E2-EEB04F3C43AC.jpeg

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Primetio sam da se Megali Petra (kao i Katizma), potpuno promenila na krajnjem desnom delu. Sada je daleko sira na tom delu i tu malu karpu gde sam skakao u vodu je sada bukvalno na plazi,

2019

lefkada-beaches-infinityweb-megali-petra

2016

megali-petra-beach-near-kathisma-beach-i

A i mnogo je manje odrona izmedju Kavalikefte i Megali Petre, tada se pesacilo preko karpama solidnih 10 minuta ako ste nosili plazni mobiljar. Bile su mnogo vise razdvojeni kao zasebnim plazama.

Imam negde i 360 slika sa 2016 godine (vidjena preko 250 000 puta)

https://goo.gl/maps/WDFwjTp88EKgqBGe8

 

Izmenjeno (STEALTH)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@BiljanaK, lepo, korisno, baš ste se potrudili. Jasno, koncizno, dosta korisnih informacija u par postova. Recite mi molim Vas, kojom dinamikom ste obilazili plaže, da li ste išli prvo na one udaljenije pa se polako vraćali nazad ka smeštaju i obilazili usput? Druga stvar koja me zanima kakva je situacija sa kulturno istorijskom spomenicima i lokalitetima na Lefkadi? Znate ja sam još pod utiskom Krfa i mislim da Lefkada nema tako raznovrsnu ponudu kao Krf, ili možda grešim? Ja lično volim da, pored prirode na moru vidim i neki kulturno istorijski i verski sadržaj, ako ga ima, autentično selo, tvrđava, muzej nečeg....

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U tom slucaju obavezno posetite selo Karia i etno muzej u tom selu.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bato, svega  pomenutog ima na Lefkadi ( verski i kulturno-istorijski sadrzaji) , ali znatno  manje i skromnije nego na Krfu. U tom smislu, Lefkada je manje zahtevna, ali sigurno se ne bi dosadjivao. 

Izmenjeno (rakel)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav svima, ako moze neko od iskusnijih malo da mi pomogne. Planirao sam sutra da odem  na Milos plazu (peske, ne brodicem) pa me zanima gde je najbolje u A. N. parkirati auto kad dolazim iz Lefkasa. Prelistao sam 10ak stranica unazad ovu temu i nisam nasao.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio ove godine na Agiofili plazu?Kakav je prilaz kolima?Da li se dolazi do asfaltiranog parkinga,kao na snimcima na YouTube ili je ona kapija zaključana pa mora pešaka?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U A. Nikitasu je parking lutrija. Ako pricamo o obelezenom parkingu. Inace, ljudi se parkiraju od A.N. ka Katizmi uz magistralu narednih kilometar. Put je sirok i nije problem parkirati, ali tehnicki tu parking nije dozvoljen. Kad god sam prosao, nisam primetio neki problem tu (policiju ili skinute tablice)

Jedini savet je da uradis isto sto i ja. Dodji oko 15 do 9, 9 najkasnije i bude po koje slobodno mesto. Ljudi koji su smesteni u A.N. i parkirali tu automobile, obicno u to vreme odlaze i na druge plaze pa se neko mesto oslobodi.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka