jerotije_legenda

Plaže na Lefkadi

1059 poruka u ovoj temi

Nidri vodopadi, istocna strana, lep ambijent, jedva da ih ima, skoro su presusili. Nekoliko ljudi se kupalo, ali je to spram mora, malo veca kada. Uredjeno je stepeniste i mostici i staze, ali je nama bilo gust da gulimo kolena po presusenom koritu potoka i pentramo se po kamenju, sta cu, deca su u fazonu da im je ovo ambijent kao u putovanjima hobita :)
Porto Katcicki - jugozapadna obala, sljunak, strm ulazak u vodu. Plaza bi bila lepa da nema toliko guzve, lezaljke su nabijene jedna do druge, mada ima i malo mesta za sopstveni suncobran po obodima gde stoji i znak za opasnost od odrona, tu je i prepodne hlad; mnogo laksa za prilaz od Milosa, ima betonsko stepeniste sa rukohvatom. Serpentine su smor, ali je ceo put asvaltiran. Parking uz plazu 15 evra! Utisak je kvarilo i to sto su bili veliki talasi, pa smo se samo brckali i skakali po plicaku, nista od pravog plivanja. Pomerili smo se dalje od guzve do samog desnog kraja, ali su talasi bili toliko snazni da je u plicaku bolelo koliko udaraju i pomeraju kamenje od par cm.
Dostavljaju pice i hranu iz obliznjeg lokala, seta decko plazom i nosi neku trubicu, setio me na onog dedu u kolicima iz "Maratonaca".

Pefkoudia, zapadna obala, lak pristup kolima, uredjena, na plazi kamencicic i pesak - u vodi krupno kamenje. Necemo je ponovo posecivati.
Pored Pefkoudije je i mala divlja plaza, prazna i cista, ali je u vodi krupno kamenje, ostro i klizavo.
Ligija, istocna obala, lak prilaz s ulice, par stepenika, ima hlad i lezaljke. Sljunak i krupno kamenje u vodi, mirna.
 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Porto Katsiki parking 15 evra ? Mi bili sredinom jula 5 evra parking. I to bili 11. pa opet 17.jula :neznam:

Izmenjeno (Acika1)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

15€ su dve ležaljke i suncobran,

 

 

1A04216C-4A4F-40AB-A439-5753E113D88E.thu

 

2E95808F-ABD0-4263-B150-2BB20FBD57E4.thu

 

 

za parking ne znam, :neznam:mi smo se parkirali na delu koji se ne plaća. :)

 

 

 

Da li se sta uradilo na pplazi Egremni,u smislu prilaza na plazu.

 

 

Sećam se da je neko na ovoj temi pominjao nekakvo spuštanje uz pomoć kanapa do plaže Egremni, ali ja ne planiram da se upuštam u takvu avanturu. :huh:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ležaljke 15 EUR set, parking 8 EUR posle 5 sati 5 EUR.

Period boravka 14-24 jul.

Izmenjeno (buster)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Na Porto Katsiki parking 15 evra ? Mi bili sredinom jula 5 evra parking. I to bili 11. pa opet 17.jula :neznam:

1.avgusta parking 10e nisam nasao gde ima besplatno da se parkira.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da nisu malo preterali? :lud:

 

Mi obisli pola Grcke, ne pamtim da smo na nekoj plazi platili parking, sem na Lefkadi .Cak i ako jesmo, sigurno nije bilo 10 i 15e.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

15€ su dve ležaljke i suncobran,

 

 

1A04216C-4A4F-40AB-A439-5753E113D88E.thu

 

2E95808F-ABD0-4263-B150-2BB20FBD57E4.thu

 

 

za parking ne znam, :neznam:mi smo se parkirali na delu koji se ne plaća. :)

 

 

 

 

Sećam se da je neko na ovoj temi pominjao nekakvo spuštanje uz pomoć kanapa do plaže Egremni, ali ja ne planiram da se upuštam u takvu avanturu. :huh:

 

A kako da se ne spustis dole.

 

Evo parking 01.08. Pa moze da se parkira gore na putu pa peske dole,mnogi to rade. 

 

8657EBEB-0DCC-4F87-A481-A649BD880BAC.jpeg

EAA046F9-7B60-4BEA-A5FF-D9E02C090A85.jpeg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na putu gore jedno 500m pa da razmisljas da te neka budala koja nevozi cele godine nego sad uzela renta car zakaci,neka hvala lakse je dati 10e na.obelezenom I cuvanom.parkingu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno svako bira. Ono sto je realnost je da 5 puta ima vise autobila gore nego na parkingu.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa naravno da ima, kad se gore ne plaća...I nema veze što će se tih 10 ušteđenih evra spucati koliko odmah na dodatno pivo i tako to...  :kafa:

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio na Afteli plazi? 

Jeste zabacena i mala, ali izgleda lepo.

Jedini problem moze biti senka od brda, oko koliko sati cela plaza bude u hladu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Afteli je krš plaža.

Ako već hoćeš na tu stranu idi na Ammousso ili Mikros Gialos.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A krš je i put do Afteli plaže. 

Dve plaže navedene u gornjoj poruci su za moj ukus dobre, kao i prilaz do njih.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li vredi ici na kefaloniju posle lefkade?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O tome ćemo diskutovati na ovoj temi:

 

 

 

 

 

 

                    :nuncake: :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka