jerotije_legenda

Plaže na Lefkadi

1059 poruka u ovoj temi

Vec sam prosle godine pisao o Lefkadi i o nasem putovanju i uzivanju na njoj.

Bili smo u Vasilikiju, kao baza je bio odlican.

Top 5 plaza:

1. Megali Petra

2. Egremni

3. Milos

4. Agiofili

5. Porto Katsiki

pored njih smo posetili i Gialos, i Kathizmu i jos dosta manjih plaza koje su nam bile usput, ali samo smo na Megali Petri bili 2x. Ubedljivo za nas najlepsa plaza, potpuno mirna, divlja. Lefkada je za svaku preporuku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Desno od marine krece plaza pescana,i svi zivi oni hoteli sto su na plazi,pa se nastavlja na Ponti..

Izmenjeno (makikiss)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo sa na kratko prosao kroz Vasiliki, pa se ne secam najbolje...ali, da li u Vasilikiju postoji i sljunkovita plaza? Nekako bih se zakleo da se tog sljunka secam, za razliku od peska? Ako ima pescane plaze, onda nema razloga da i Vasiliki ne uzmem u razmatranje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim,jeste sljunkovita.tj sljunak je napolju,ali prilaz vodi i u vodi je pesak.Divan osecaj za stopala kad si u vodi i sve,a napolju nije pesak sto je super jer tu uglavnom ima dosta vetra(ne prejakog,ali ga ima stalno),pa bi to nanosilo pesak.Kad se ide ka Pontiju ima vise peska,zavisi kako priroda rasporedi u godini.Prosle godine u Pontiju sam se kupala stalno,bila je skroz pescana plaza,i bilo je super,i dugaaaacak plicak sto ja obozavam.

Generalno na Lefkadi ne postoji skroz pescana plaza.tj pravi pesak.To sto kazu bele pescane plaze,to se misli na onaj presitni sljunak(po meni najbolje),npr na Karpathosu kad sam bila,ima dosta tih bas pescanih plaza i to je uzas,lepi za tebe,pravi se blato,a kad vetar krene da ne objasnjavam :D

Izmenjeno (makikiss)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li u Nidriju ima neka lepa plaza, tj.ima li plaza koja je do 2km udaljenosti, ako smo smesteni u N.?

Ovo je plaža u Nidriju

c0616585-51ae-4ea7-9ebe-e00d7b6fa158_zps

Na par kilometara je Desimi plaža, nisam bila pa ne znam tačnu kilometražu, ali lepo izgleda sudeći po fotografijama.

Nadam se da će se javiti neko ko je bio tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li u Nidriju ima neka lepa plaza, tj.ima li plaza koja je do 2km udaljenosti, ako smo smesteni u N.?

Na Lefkadi ništa nije na 2 km, sem ako niste u Agios Ioannisu pa je onda glavni grad na toj udaljenosti. Pomenuta Dessimi plaža je na nekih 8km od Nidrija (ne znam tačno, jer je nisam posetio iz Nidrija, ali mi se čini da je tako po nekim usputnim putokazima). Zaista vredi tamo otići i mislim da je dobra varijanta za sve one kojima se baš ne cima svaki čas do zapadne obale. Nema onu jonsku plavu boju (zapravo, potseća me na neke plaže sa Tasosa), ali je voda zaista lepa, mirna, jako čista i prozirna. Ukoliko se stigne ranije prepodne, može se zauzeti i neko mesto u prirodnom hladu. Jedino što nije baš uputno da se pliva daleko od obale jer ima mnogo jahtica koje stalno pristižu u tu uvalu. Ali, ukoliko imate neko plovilo, moguće je odatle posetiti i jednu pećinu i nekoliko izolovanih šljunkovitih plažica.

Ide se putem ka mestu Geni i do nje je moguće stići na 2 načina.

Prva varijanta (kojom sam ja išao) je da se prati putokaz za kamp "Santa Maura" pa par stotina metara pre kampa skrenuti levo i ubrzo je parking jedne od taverni na toj plaži.

Druga varijanta je da se od skretanja za kamp produži nekih 1,5km pa skrenete desno (nije obeleženo) i dođete kolima na samu plažu.

Mislim da je druga varijanta bolja, jer je ulaz na ovaj prvi parking malo zeznut (ako ste kolima), a naročito ako dolazite popodne, jer onda baš i nema mesta u prirodnom hladu, pa špartate plažom sve do mesta gde izlazi ovaj drugi put.

Dakle, Dessimi

IMG_20140726_173138_zps27100b56.jpg

IMG_20140726_172827_zpsb71fe383.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

У једном делу тог спуста има и одвајање за неку другу плажу, али смо ми пратили "главни" пут, који је јако вијугав и напоран за вожњу, али доброг квалитета. Пут води до саме плаже, где постоји мали отворен паркинг и приватни паркинг кантине на тој плажи.

Мегали Петра је прелепа :)

To odvajanje desno vodi ka Avali plazi, a ako pratis put/makadam dalje i prodjes Avali plazu dolazis do kraja puta i tu je Nudisticka plaza, tj. ona se nalazi izmedju Avali i Katizma plaze, ogromna sljunkovita plaza sa prelepom tirkiznom vodom...pre par dana je bilo bas dosta nudista... Naleteo sam na ovu plazu tako sto nije bilo mesta na Avaliju gde da se parkira pa rekoh da produzim dalje da nadjem neki osamljeni kutak, i tako ja dodjem do kraja, parkiram kola, spustim se na plazu kad ono :tik: sve golotinja do golotinje i staro i mlado, samo smo se pogledali moja draga i ja i nalevo krug :hahaha: Tako da se zna , ko nezna sta je dalje :hahaha:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na slici ispod se vidi Kavalikefta i parking iznad nje, a to je prizor koji ćete ugledati ako pođete ovom prečicom ka MegaliPetri.

IMG_20140728_142706_zps7cdd96cb.jpg

Kad pođete dalje i spuštate se stazom kroz maslinjak (povremeno se naiđe na stene sa ubeleženom crvenom strelicom, samo ih pratite i nema greške), pa pređete preko žičane ograde (spljoštena do zemlje), dolazite do prvog vidikovca iznad MegaliPetre.

IMG_20140728_142331_zpsbcbb7e37.jpg

Generalno, teže je spustiti se tim putem, nego se popeti njime, jer ima peska i zemlje preko stena pa je malko sklisko. U svakom slučaju, doživljaj je i lomatanje preko stena ako idete varijantom Kavalikefta - MegaliPetra. Na jednom mestu se morate provući između 2 stene, što je još zabavnije ako nosite "plažne mobilijarije".

IMG_20140728_143243_zps4765782f.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo tako, samo sto ovde vizuelno deluje kao da ima dovoljno mesta, a nema vise od 40-ak cm izmedju stena :)

I ako ste ,,natovareni'' , bude bas zanimljivo :)

Za odrasle nije problem ni preko stena, zbog dece je mozda bolje onim puteljkom povise plaza, mislim da je bezbednije, zbog skocnih zglobova i peska koji je po kamenju/stenicama pa zna da dube bas klizavo...

Izmenjeno (Tripco)
Nepotrebno ponavljanje fotografije iz prethodnog posta
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi ajde malo da osvezimo temu sa osvrtom na tajne ili manje poznate plaze na Lefkadi :)

Ja sam ove godine bio po drugi put na Lefkadi i mislio sam da sam sve obisao ali nije tako, postoje barem jos 3 plaze na kojima nisam bio a verujem da i 99% ljudi ovde na forumu nije bilo na njima.

Plaze na kojima sam bio su sledeće:

Agios Ioaniss

Pefkulia

Plaza u Agios Nikitasu

Milos

Kathisma

Avali

Kefali kefta

Megali petra

Gialos

Egremni

Portokatziki

Plaza u Vasilikiju

Agiofili

Amouso

Mikros gialos

Afteli

Desimi

Nidri

Nikiana

Plaze na kojima nisam bio su sledece:

Kastro point

Plaza koja se nalazi levo od Amouso plaze (ne znam ime)

Plaza koja se nalazi pre Agiofilija, ne znam da li postoji put kopnom do nje.

Plaza juzno od Portokatzikija, dostupna samo morem.

Za sve ove plaze imam slike, ali necu jos da ih stavim, ustvari stavicu samo jednu i to plaze kod Agiofili, slike ostalih plaza malo kasnije, da Vas drzim u neizvesnosti.

post-56125-0-76194400-1410348298_thumb.j

Izmenjeno (Bojan84)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odličan predlog!

Jena od manje poznatih plaža (ali ipak pominjana u nekoliko navrata na ovoj temi) je Gaidaros (Magareća plaža).

Gaidaros_zps64feb55e.jpg

To je ona nudistička plaža između Katizme i Avali. Na netu se za tu lokaciju pominje i Theotokos plaža, ali nisam siguran da li su u pitanju 2 različite (i susedne) plaže ili su to 2 različita naziva za istu.

Južno od Vasilikija, idući ka rtu Lefkatas (Niras, Dukato), postoji više uvalica, neke sa plažicom, neke bez. Jedna od njih je dostupna i zemljanim putem od manastira Agios Nikolaos Niras i zove se Nira, ali sam za nju na netu našao i naziv Plaka.

Nira_zps4ccfc3b2.jpg

Izazov kome ove godine nisam mogao da odgovorim je plaža Komilio

Komilio2_zps141b4362.jpg

i nalazi se ispod istoimenog sela - kod tog sela se isključujete sa glavnog puta za Vasiliki i skrećete za Egremni i Porto Katsiki. Naime, gazda Pension-a Maria (gde sam bio smešten) mi je pričao o toj plaži kao o najboljoj na Lefkadi, s tim da je ona dostupna samo vodom. Postojao je neki okvirni dogovor da nas odveze tamo svojim čamcem, jedino što nismo bili dovoljno dugo na Lefkadi da se to i desi. Kad sam došao kući, potražio sam istu na Google Earth-u i video da postoji jedan sasvim ludi i strmi zemljani put od sela ka njoj

Komilio_zpsbc1236f1.jpg

Napomena: sve slike objavljene na ovom postu nisu moje već su skinute sa Panoramio-a.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tripco, super ni ja nisam znao za ove plaze.

Da nastavim dalje.

Kada dodjete do plase Amouso (od Vasilikija idete ka Nidriju i posle 6-7km skrenete desno, imate putokaz za plazu) imate put levo i desno od nje. Ako ide levo posle jedno 200m dolazite do male plaze kojoj ne znam ime i izgleda zaista lepo (prva slika).

Ako pak idete desno od plaze Amouso dolazite do jedne uvalice (slika 2)

Iduci dalje dolazite do malog kamp naselja pod imenom Kastro point i istoimene plaze (slika 3)

Slike su skinute sa neta, a ako opet odem na Lefkadu (a hocu) bice i mojih slika.

post-56125-0-58927000-1410420592_thumb.j

post-56125-0-64399600-1410420689_thumb.j

post-56125-0-64830900-1410420962_thumb.j

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

okey%20dokey%20266_0.JPG

Plaza prelepa juzno od porto katsikija! Kopnom cini mi se nama puta!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja mislim da može samo brodom. Evo iz drugog ugla.

picture-300.jpg

picture-340.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je moguce za jedan dan posetiti Milos i Egremni? I kojim putem je najbolje ici od jedne do druge plaze? Poranili bismo rano ujutro, u prvom delu dana bismo posetili Milos, u drugom Egremni.

Bicemo smesteni u Pargi, pa bismo da posetimo Lefkadu na jedan dan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka