jerotije_legenda

Plaže na Lefkadi

1059 poruka u ovoj temi

drugari, da li neko moze da preporuci mesto dobro za posmatranje podvodnog sveta maskom sa povrsine, neki lep morski ambijent tipa morske zvezde, sarene ribice itd...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene interesuje da neko preporuci plazu sa lepim podvodnim svetom...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja takođe volim da gledam podvodni svet, tačnije to mi je glavna zanimacija kada odem na more. Sa žaljenjem sam konstatovala, da na zapadnoj strani, što je more plavlje, vidljivost je lošija, pa tako recimo na Porto Kacikiju kada stavite njušku (sa maskom) u vodu ništa se ne vidi. Što se tiče istočne obale situacija je sasvim drugačija, more je skroz providno i bistro, ali na žalist ne bih mogla da kažem gde je najlepše za ronjenje.

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

drugari, da li neko moze da preporuci mesto dobro za posmatranje podvodnog sveta maskom sa povrsine, neki lep morski ambijent tipa morske zvezde, sarene ribice itd...?

Kavalikefta, Amousso, Afteli, pa i Porto Katsiki kada voda nije mlecno bela kao sto je trenutno slucaj. Prekjuce su bas mogle da se vide ribice na Porto Katsikiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam vec opisala svoje odusevljenje podvodnim svetom na Afteli plazi.Nikada nisam ni pomislila da cu tako blizu obale videti ogroman broj morskih krastavaca raznih boja kao sa NG, ogromne pegave morske jezeve, lepezaste skoljke i sl.Ne mogu da prezalim sto mi je prethodnog dana voda ipak usla u aparat za podvodno slikanje i sto nisam mogla sve to da slikam

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Realno, jedino sto se meni nije svidelo, to je ta guzva u avgustu. Mislim, ocekivala sam, ali sam mislila da ce je na nekim plazama ipak biti manje.

Evo, nekih slicica da docaram sta ja to ne volim

Agiofili

DSCN5213.jpg

DSCN5224.jpg

DSCN5223.jpg

Porto Katziki

DSCN5283.jpg

DSCN5278.jpg

DSCN5282.jpg

DSCN5289.jpg

Izinjavam se na ovim ostecenim slikama, ali na zalost, nemam bolje :sad:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni licno je bila najlepsa i najprijatnija Milos plaza, bez obzira sto sam mislila da ce to biti Egremni.

Na Milosu mi je bila i najlepsa voda i ulaz i izlaz iz vode najpristupacniji i najmanja guzva. Na Egemniju je bila dosta veca guzva, a i onaj sljunak bode kao lud.

Evo, imam ja i neke lepe slicice (doduse, nadala sam se da cu imati puno prelepih pejzaza, bez nepoznatih ljudi, necije glave ili ruke, ali, posluzice :laugh: )

Milos

DSCN5375.jpg

DSCN5372.jpg

DSCN5371.jpg

Inace, i ove i one slike sa PK i Agiofilija su snimljene ujutru, a posle je to sve pocelo da se puni ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Egremni

j0zonl.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vožnja do Avali plaže

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvolte :)

lefkada-mapa-i.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas isli do Egremnija...Neznam zasto ovu plazu toliko hvale,kad takvih ima koliko hocete na zapadnoj Lefkadi? S tom razlikom sto na te druge idetete bez rizika da sj....e auto,polomoite noge ili vrat niz one odvratne stepenice,plus placate za parking.A o povratku da ne govorim koja golgota i mucenje.Mislim da nije vredna ni pomena u odnosu sta daje!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa... u pravu si uglavnom. Mi smo bili samo jednom. Od metalik plave nastao je svetlo plavi auto (parkirali gore duž puta), krepali dok smo se popeli po suncu, to nam bio treći dan pa sam i pored kreme bio kao rak... One time wonder.

Vidi se po boji drveća kakav bude auto nakon par sati stajanja tu...

100_0287.jpg

Izmenjeno (banem)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potpuno se slazem sa onima koji smatraju da Egremni nije nista posebno bolja u odnosu na druge plaze na zapadnoj strani...licno, onoliki napor ne bih sebi ponovo natovario da je tri puta bolja nego sto jeste...

Izmenjeno (dakis)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili smo se sa lefkade pre 2 nedelje i po meni je izbor plaza:

1. Egremni

2. Porto Katsiki

3. Kathisma (koja je na trecem mestu mozda jedino zbog civilizacije na njoj, pozelis ponekad tus wc i slicno:)

BIli smo jos na Milos, Kavali Kefti (pa preko kamenja do Megali Petre), Gialos (najvece razocarenje, stencuge na ulazu u vodu, a talasi bili pola metra, da se polomis, bas bzv plaza) i Ag. Nikitas plaza. Trazili smo Kalamitsi, ali nismo uspeli da nadjemo. Kao da se drugacije zove. Valjda nisam nesto zaboravio.

Tacno je da je napor do Egremni veliki (cini mi se da mi je povratak duplo teze pao nego prelazak brda do Milosa), ali draz je i u tome, velika plaza, boja, nema guzve (na Katsiki je neka poluguzva). Sve to daje plazi draz, i onaj mali rege kafic. Mozda bih od 4 puta, 3 puta izabrao Kathismu, iskljucivo zbog napora, ali to nikako ne znaci da je ona lepsa.

Parking smo placali samo na Porto Katsiki-ju jer smo stigli malo kasnije pa nije moglo ispred. Sto se tice Egremnija oko 10h ima dosta mesta do 50 m od parkinga. Znaci samo je pitanje da li mozete doci ranije i pesaciti nekih 150/200m preko parkinga (uzbrdo) nakon stepenika.

Definitivno je ogroman utisak i Kavali Kefta i prelazak preko stena do Megali Petre.

Sve u svemu, prezadovoljni smo, cinjenica je da je Lefkada i avantura, ko ne zeli da se napreze izabrao je pogresno mesto.

Iskreno ocekivao sam mnogo gore i uze puteve po komentarima. Cinjenica je da mnogi usecaju krivinu, ali samo pazljivo vozite i ne radite isto i nece biti problema. Sto se tice uskih delova puta uglavnom uz malo paznje se bez problema mimoidje, neko se vrati par metara (mozda do 10) i prodje se (neko je jednom rekao da ne ocekujemo od grka da ce se oni vracati, naprotiv, moj utisak je suprotan, uvek se vracao onaj kome je lakse, nekad ja, nekad onaj drugi, ni jednom nisam imao situaciju da se neko pravi pametan). Uglavnom su uzi delovi kad se prolazi kroz sela i u nekim delovima ka plazama. Najlosiji je zadnji km do Egremnija gde nema asfalta.

Mozda sam ocekivao gore, pa na kraju mi nije tako strasno izgledalo, a mozda jer sam prethodni put bio na Krfu pa sam navikao na ovakve puteve.

Cene su nas prijatno iznenadile, sve je slicno kao u Bg, max 20% vise, giros je malo jeftiniji. U Lidlu dosta stvari i povoljnije (pistaciiiiiiiiiiiiiiii).

Komplet lezaljki na Kathismi 4e (pocetak jula), Egremni 7e. Izlet brodom iz Nidrija samo 10e (Egremni, Kefalonija, Itaka... i glupost od plaze na ostrvu Onazisa), ali svakako nam je izlet prijao.

Preporuka : obici manastir koji je na putu Ag. NIkitas - Lefkas.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka