jerotije_legenda

Plaže na Lefkadi

1059 poruka u ovoj temi

Evo i mog favorita:

2n702tf.jpg

Izmenjeno (Tripco)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

GIALOS BEACH, LEFKADA

2hrjzg8.jpg

  

Sjajna plaza malcice tezeg pristupa. Zapadna obala, naravno!

Izmenjeno (sitonijanadlanu)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cokolina u svojoj FT ima sliku plaze koju nisam video da neko pominje,Amouso plaza.

Moze li neko da objasni gde se ona nalazi u odnosu na Nidri?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@bugarin

Pozdrav!

Kada na putu od Nidrija prema Vasilikiju, dodjete do mesta zvanog Marandochori, postoji skretanje levo, za plazu Amouso. Plaza je sljunkovita, cista, lezaljke i suncobrani besplatni, voda mirna, bistra, topla i izuzetno cista.

lefkadaiokolina132.jpg

lefkadaiokolina153.jpg

Ako od Amouso plaze nastavite dalje, dolazite do Kastri kampa, koji isto tako ima divnu plazu.

lefkadaiokolina150.jpg

lefkadaiokolina143.jpg

OPUSTITE SE I UZIVAJTE!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da se podsetimo malo Lefkade...detalj sa Desimi plaze:

30kukgw.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav sa predivne Lefkade. Stigli smo 01.09. Bilo je velikih talasa na zapadu, pa se skoro niko nije kupao, svi su išli na jug. Juče je bilo mnogo bolje. Evo jedne slike sa prediven Katizme:

2expy0h.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nesto se plasim da ce u avgustu sve to biti puno, a bas bih volela da natrcim na neku polupraznu plazu... Sve se nadam da je Katizma najpopularnija, a da one bez infrastrukture bas i nisu, tako da su te moji favoriti :P

Bez obzira kolika je gužva u julu i avgustu na Lefkadi uvek može da se nađe plaža, ili deo plaže, gde ćete biti sami, i gde nema gužve. Plaže su uglavnom dugačke, a neke i veoma nepristupačne, pa se ljudi ne odlučuju za masovno obilaženje. Npr. plaža Milos... a ima još dosta takvih.

Takođe put do Agiofilija nije strašan, i nije toliko loš, samo ćete morati malo sporije voziti, jer nije asfaltiran. Ja sam prošle godine išla na Agiofili i brodićem i kolima, a sada bih ponovo ponovila autom, jer nema potrebe za brodom... Ako je samo put u pitanju, slubodno možete tuda...

Izmenjeno (jelenap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

Prekjuce sam se vratio sa Lefkade a bio sam tamo i prosle godine, tako da ako zelite neke konkretne odgovore mozete da me pitate .Sto se tice plaze Kavalikefta stvarno ne znam sta se sa njom desilo. Prosle godine mi je to bila omoljena plaza. Preporucujem da ne posecujete.

Izmenjeno (suki)
obratiti paznju na prikladno obracanje ostalim ucesnicima foruma
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima raznih ljudi i raznih ukusa. Kao što sam već rekao, ja sam prošle godine krenuo na Porto Katsiki, a usput hteo da vidim i Megali Petru. Prvo sam se iznenadio kad sam video kako je težak put do dole, a onda Kavalikeftu. Odlučio sam da ne idem tog dana na Katsiki i da uživam na Kavalikefti za sve pare ;)

Zaista me čudi razočaranje koje čitam ovde u poslednjih par postova. Evo, postaviću 2 moje fotke od 31. jula prošle god, pa mi recite da ne valja :zvizduk:

1033028resize.jpg

1033010resize.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

EEEhhhhh toga nema vise

Ta plaza druze moj vise ne postoji. Postoji neka tabla o casovima kada je miniraju. Sta se tu desava pokusao sam da saznam od jednog grka koji slabo govori engleski, pa prema njegovim tvrdnjama stene su dosle sa mora?!??

Meni se cini da se stena iza plaze odronila. U svakom slucaju plaze nema

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako misliš ne postoji? Plaža je imala puno stena po sebi (pogotovu deo prema Megali Petri), i uopšte nije klasična plaža, a sudeći po fotografiji koju je postavila infoputnik voda je skratila plažu za oko 1-1,5m. Sve ostalo mi izgleda isto.

Evo još par fotki, pa mi reci da li je to to.

Dakle, fotka koja pokazuje i parking.

1033001.jpg

Ovo je sve desni deo plaže. Levi, prema Megali Petri je pun malih stenica.

1033002.jpg

Ovo poslednje je prema Megali Petri koja se vidi u daljini.

1033020.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A šta je problem sa Kefalikefta plažom, ne razumem?

Ovu sliku je Infoputnik postavila pre par dana na forumu i jasno se vide obe te "prepoznatljive" stene koje smo viđali i na slikama od prošlih godina. Ne vidim neke veće promene, a svi se žale?

Plaza je ista samo su slike blize uslikane stene. Imam ja jos slika od prosle nedelje.

Moram malo objasniti ...

Put kojim se dolazi je vrlo nezgodan i po mom misljenju ne isplati se doci dole a nemas mesta da negde stanes, a kamoli udjes u vodu izmedju stena. Pored svih drugih "komotnijih"plaza koje ti pruzaju iasto more, boju, vodu, zasto bih se gurala dole ....to je to...odnos puta i muke dolaska do nje i onoga sta ti ona pruza. Dobra je za slikanje, izgleda prelepo ali za kupanje i dolazak na nju ceo dan, meni je besmisleno. Od svega ima manje od 10 lezaljki i pune su, a prostor oko njih ni ne postoji. Okolo su sve stene i grubo kamenje.

Bas kao da je neko minirao to mesto.

Ovako izgleda put do nje....

dscn2205.jpg

ovako izgleda kompletna plaza....

dscn2220.jpg

Izmenjeno (Tripco)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ Infoputnik

Zahvaljujem. Jel i dalje stoji da se do Gialos plaže najteže dolazi? Ili je ipak ovaj spust najuži/lošiji ?

@kotahila

Ovu mapu sa komentarima je napravio jedan od forumaša, nije loša. Imam još i ovu, i ovu sa plažama.

I interesuje me od kad do kad je hlad na Porto Katsikiju ili Egremniju? Ne bih da se spuštam pola sata do dole i da me dočeka debela ladovina :D

Ove ostale plaže nemaju tolika uzvišenja iza njih, pa verovatno ni nema toliko ladovine na njima?

Izmenjeno (Lover)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ Infoputnik

Zahvaljujem. Jel i dalje stoji da se do Gialos plaže najteže dolazi? Ili je ipak ovaj spust najuži/lošiji ?

Dolazi se isto kao sto stoji na mapi, jeste strmo spustanje i ima ih dva. Jedan je iz pravca Lefkade, a drugi je nakon njega i taj preporucujem jer je bolji u prvom delu. Onaj prvi je jako uzak, asvaltiran ali sirine ne vise od 4 m. Nama je jedna zena jurnjavom isla u susret i sreca sto smo polako vozili. Dzabe sto ti vozis polako kad sumanuti jure. Zato taj drugi je po mojoj proceni mnogo bezbedniji.

Gori mi je put i parking i ono spustanje na 350 stepenica na Egremni.

Hlada na Kacikiju i Egremni nema dok ne zadje sunce. Verovatno je ujutru hlad.

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@lover

na katsiki-ju je hlad do 12 i nešto, osim na delu kod stepenica gde je sunčano od 10. za egremni ne znam.

pozdrav iz agios ioanis-a

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka