jerotije_legenda

Plaže na Lefkadi

1059 poruka u ovoj temi

Ja se izvinjavam ako je na ovo pitanje već negde odgovoreno, ali čini mi se da nisam nigde pročitala: da li na Lefkadi ima skrivenih plaža - malih uvala na kojima možeš biti sam ili sa još po kojim posetiocem? Znam da na zapadnoj strani ima onih velikih plaža sa malo ljudi ali mislim baš na neke skrivene uvalice. Hvala! :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na severu ostrva ima jedna plazica, a zove se Kaminija. Do nje se dolazi preko mesta po imenu Tsoukalades.

Izuzetno je mala, mozda i najcistija voda na celom ostrvu, a vidi se i plaza Agio Ioannis (gde je raj za one koji daskaju sa onim malim padobranima).

Nadam se da ce ti ova slika sa "prilaza" docarati cistocu i bistrinu mora.

lefkada2006017hu1.jpg

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

lefkada2006041wo1.jpg

Hteo bih samo da dam jedno upozorenje svima koji budu isli na Porto Kaciki (a ici ce svi).

Na ovoj slici se vidi stepeniste kojim se silazi na plazu.

Niposto ne uzimajte lezaljake ili nemojte peskir tu stavljati jer postoji realna opasnost da Vam neka kamencina padne na glavu!

Sam prilaz je sredjen, ali je ostalo kamenje, koje je jednim delom obezbedjeno, ali tamo gde nije slucajno li ga pomere, upravo "fotografi", postoji mogucnost da budete ozbiljno povredjeni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Priznajem da te nisam bas najbolje razumela, gde pada kamenje? Mi smo od stepenica isli na levu stranu kad gledas ka pucini i uvek smo bili u hladu ispod stena, kao i svi ostali. Nikakvo kamenje nije padalo.

Ali zato na Egremniju nije sigurno biti ispod stene, tamo kamenje zaista pada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi smo isli na levu stranu od stepenista do onog prvog stenja i tu se negde usancili.

Ali ispod samog stepenista (vidi se onaj usamljeni plavi suncobran na slici) sam video kako ljudi bukvalno beze jer su shvatili da nije bezbedno tu staviti peskir. Posto smo vise puta isli na ovu plazu video sam kamenje pored stepenista, a svi malo "zagaze" na njega ne bi li dobili bolju poziciju za slikanje, a rezultat je da neko dole moze "popiti" kamen velicine dve spojene pesnice.

Upozoravam, stvar uopste nije naivna i svi koji idu na Porto Kaciki neka obrate paznju na "smestaj"!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hej, hajde mi recite molim vas kako se zove ova plaza. Prosle godine smo tu zaustavili kola, cenim da smo zapadnom obalom vozili oko 20minuta od grada Lefkade, i kad smo ugledali plavetnilo, odmah smo uskocili u vodu. Jako je blizu glavnog puta, parking je odmah tu uz plazu, a mislim da sam video i neki mini kamp sa desne strane.

Je li ovo Pefkoulia, ili neka plaza malo blize Aghios Nikitasu?

IMG_2133.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pefkula definitivno

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Egremni", (pazi ovde nije radio photoshop)

lefkada2006094jy0.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam ja jedno pitanje, ove prelepe plaze na Lefkadi da li su uredjene, tj. imaju li infrastrukturu, kafice, wc-e, TUSEVE, itd., ili su potpuno divlje, pesak i more ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najlepse plaze-zbog kojih je Lefkada privlacna za letovanje su na zapadnoj obali. One su i najmininalnije urbanizovane, a sve u cilju ocuvanja autenticne prirode, tako da neki uobicajeni komfor na njima ne treba ocekivati.

Iduci od Lefkasa ka jugozapadu situacija je sledeca. Najbliza plaza Lefkasu je Agios Ioanis-pre svega je zbog vetra i talasa pogodna za surfere, a zbog kamenite (pre stenovite) strukture priobalnog dela vrlo nezgodna za kupanje, tako da su kupaci uglavnom retki. Na plazi koja je jako dugacka ima restorana, ali se o uredjenosti iste zbog napred navedenog ne moze govoriti u onom uobicajenom smislu.

Iduci ka jugozapadu nailazite na Pefkuliu, dugu pescanu plazu, ima parking lak pristup do plaze, nisam video tuseve ima nesto kao bar na plazi.

Infrastrukturno, najbolje je resena Katisma, koja je u potpunosti opremljena pratecim sadrzajima, restorani, lezaljke, tusevi( u sklopu restorana), bazen(koga zanima), veliki parking.

Kalamitzi, plaza sa najtezim pristupom, je divlja (ima nesto kao bar, ali to je sve).

Gialos, najduza plaza na Lefkadi, ima improvizovani bar(ako se to tako moze nazvati) i to je sve. Po meni najlepsa plaza na Lefkadi Egremni, ima bar na parkingu (a onda 365 ili tako nekako stepenika do plaze) i kolibu-bar na plazi. Osim lezaljki na delu uz pomenuti bar nema vise nista. Ali je bozanstvena.

Porto Katziki - na samoj plazi su lezaljke i improvizovani stand gde mozete kupiti pice. Oko stotinak stepenika ka parkingu ima veći broj prikolica - prodavnica gde mozete kupiti pice i sendvice.

Na istocnoj obali posetio sam Poros, ususkanu plazu sa svim uobicajenim pratecim sadrzajima.

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pefkulija-ima kafance na plazi,a iza njega u dvoristu-zidane WC i tuseve

Suncobran i dve lezaljke od 7-9E,i svuda ih ima ohoho,ne moras poraniti.

Meni najsladja Agiofili nije imala nista-ni tuseve,ni neki bar-divljina skroz...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A evo i snimka koji sam našao na youtube.com, vožnja do plaže, ne izgleda toliko strašno. Nadam se da zaista jeste kalamitsi kako piše :smajl:

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nema razloga da nešto mnogo sumnjam u to da se radi o snimku sa puta do kalamitsi plaže. Na 1:00 možeš primetiti u daljini neku plažu koja me neodoljivo podseća na pomenutu Avali.

Dakle, evo kako ide put do tamo. Prvo kreneš dole kada dođeš u selo koje se zove Kalamitsi. Onda se spuštaš i u jednom momentu dolaziš do raskrnice, gde se za onu Kalamitsi plažu čije sam slike postovao malo ranije, skreće levo. Ukoliko bi skrenuo desno otišao bi na plažu koja se zove Avali koja nije toliko lepa, ali ima taj kafić gde je prilično opuštena atmosfera. Na plaži su šatori, likovi sa dredovima, mlade mame sa klincima...

Ovu plažu često nazivaju Kalamitsi zato što je vrlo blizu onoj "glavnoj" kalamitsi plaži i zato što se na obe dolazi putem koji je u dobrom delu zajednički. Takođe, na Kalamitsi plaži imaš severni deo koji je pun stena, a onda ako odeš na jug peške oko 300metara, naićićeš na neke ogromne stene koje fizički odvajaju prostor na plaži, pa je moguće da je zato taj drugi deo defakto iste plaže prozvan "Megali petra".

Eto, nadam se da sam pomogao. Pogledaj na google earth koliko su sve te plaže blizu. eto zato ima mnogo zabuna.

edit: krajem avgusta 2008. sam okačio reportažu sa letovanja - pogledaj.

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da, ako nešto morate da žrtvujete, tj ako ne budete imali dovoljno vremena, neka to budu sivota, ghialos i rouda bay (poros). Mada, za sve ima vremena. Naročito sada kada je obdanica duža. Pazite i da ne obradite dve fenomenalne plaže istog dana, jer će utisak biti lošiji. Povežite Pefkuliju sa nekom plažom na zapadu. Isto tako, povežite Ghialos sa one dve najlepše, jer su odmah tu blizu, a besmisleno je provesti ceo dan dole jer plaža nije toliko dobra. Južne plaže mogu isto da se povezuju. Recimo, Pre podne je super na Dessimi plaži, ostanete tu do 13h, onda na klopu, pa do sumraka na fenomenalnom Evghirosu. Ili recimo Poros do ručka, pa na Amousso.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka