jerotije_legenda

Plaže na Lefkadi

1028 poruka u ovoj temi

Pre 8 sati, Luka91 je rekao/la:

Je l' ima neko fotku na kojoj se vidi kako plaze izgledaju u augustu? Bas je velika guzva? 

Na juznim plazama, npr.Agiofili, vec po dolasku prvih camaca (od 10h), krece stampedo, tu poranite i uzivacete, posle 12 pomislice te da ste u "kosnici".

Zapadne plaze su velike i uvek ima mesta za lepo i ugodno opustanje, ali ne smete zaboraviti da na vecini plaza ima problema za parking, pa je i radi toga pozeljno doci ranije.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prva je na Katizmi, druga je Egremni (u prvoj polovini avgusta).

FB_IMG_14674035893081956.jpg

FB_IMG_14674036131029305.jpg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo u avgustu letovali, koliko se sećam bio je 13.-14. avgust, pa do.. ne sećam više do kad :)  do 21.-22. tako nešto.

Gužve su. Do 10 h ako odete na plažu naći čete mesto bez problema i pod suncobranom i na parkingu. Tako je do nekih 11h. Onda odjednom kreću da pristižu. Do 12h je haos, Nema nigde više parkinga, a pri tom na Kathismi nije mali parking.

Tako da poranite, vidite da do 10h budete na plaži. Najkasnije 11h. Mada 10-11h nije ništa posebno rano. Mi inače uvek i idemo na plažu oko 9-10h, gde god da putujemo.

Kod avgusta je najveći problem parkiranje na svim tim plažama i u gradu. To je ono što vas najvše nervira. Mi smo išli ranije pa smo nalazili parking, ali ako bismo lutali po ostrvu, kao kad smo išli na Porto Katsiki, onda je već muka, jer smo tamo došli oko 13-14h, to je haos.

Grci takodje u avgustu idu na kolektivne godišnje odmore. Em su i Italijani tad na godišnjem.

Tako da spremi se na gužvu i gnjavažu oko parkiranja.

U gradu, u Lefkasu, uveče je baš kao u košnici. Baš je gužva.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li postoji neka plaža gde čovek može da ode i bude potpuno sam (u augustu)? Neka skrivena mala plažica?   

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postoji, ali ti ne mogu pomoći jer nisam bio na Lefkadi. Ipak, pogledaj postove člana foruma "Lunjo" i možda pronađeš nešto za sebe.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 10 sat, Luka91 je rekao/la:

Da li postoji neka plaža gde čovek može da ode i bude potpuno sam (u augustu)? Neka skrivena mala plažica?   

Naravno da ima..ali za to se mora pomuciti tj potruditi.

Evo skrivene plazice izmedju plaze AN i Milosa..

image.thumb.png.bcaae0bf3a221cab2c100abd

Do nje moras da preplivas , sa plaze AN , ima 50ak met plivanja..

I ova izmedju Katizme i Milosa.

image.thumb.png.c1bddbe69ffa5b6ca46f1199

Do nje se stize malo teze, ali isto plivanjem..

Ides skroz desno na Katizmi , do stena, prodjes kroz mini pecinicu(vodom, videces ljude da prolaze tuda ne mozes da promasis) , i izlazis iz pecinice , ides desno 100ak met i tu si:D

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znaci moze da se pliva od Ag. Nikitasa do Milosa? Ne postoji neka opasnost? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U sustini moze, ali nije bas blizu, zavisi i od talasa.. Ne preporucujem.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma sa perajama moze sigurno. :D Koliko je udaljeno, 200-300m?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:D pa tako... ma cimanje je, ako je jaka struja i talasi ima da motas, a i nije bezbedno .. moze da te omlati o stene:D ne igraj se..

Drugo je ova mala plazica gde sam obelezio, pesaka obidjes celu plazu u AN i bukvalno samo preplivas ukrug oko stene nekih 50met. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pisala je clanica @sandraivlada svoja iskustva o plivanju od AN do Milos plaze, mada mislim da ni ona to bas ne preporucuje. Ako se ne varam, i ona je pisala da nije bas bilo lako. :) Neka me ispravi ako grijesim. :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nick034 

Imas li mozda fotografije neke od tih malih plazica. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Plivao sam samo u gacama:D Rekviziti su ostali u steku u steni na plazi AN.

Samo sam peskir bacio odozgo sa stene na plazu, i posle ga potopio u vodu da bi dobio na tezini da bih ga dobacio odakle sam ga bacio:D Ako odes shvatices o cemu pricam..

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da sam uspeo da pronadjem fotografije na Google Earth-u. :D Neverovatno mi zvuci da ima plaza gde covek moze da bude sam. Mislio sam da to ima samo na filmovima. xD

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26211
    Ukupno tema
    874099
    Ukupno poruka