mia

Parga i okolina - izleti, plaže ...

1144 poruke u ovoj temi

Izlet Parga-Krf,koliko se vremenski ostaje na Krfu???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da se putuje od Parge do Krfa oko 3 sata. Obilazis Srpsku kuću (oko 1 sat), Lido (1/2 sata od Kerkire, i tamo ste oko 2 sata) i nama je ostalo kada smo se vratili sa Lida oko 1/2 sata, što će reći taman toliko da pešaka dođete do broda koji vas vraća u Pargu, s tim što prolazite kroz glavnu ulicu. Neko je rekao da je to stampedo, a ne obilazak. Ja koji sam u odličnoj kondiciji, posle toga sam bio premoren. Povratak je bio u 16 h. Zašto? To niko ne zna. Najiskrenije, to ti se ne isplati. Šta ti ja predlažem: kupiš bus kartu, u Kerkiri imaš na trafikama da kupiš mapu grada i kreneš sam da obilaziš. Imaš sve na mapi, a i tamo sa slabim engleskim ti i ne treba mapa. Bićeš uskraćen za priče kustosa i dobrog vodiča (nama je bio neki Pančevac iz Argus-a) i, možda samo zbog toga vredi ići preko agencije. U suštini kreće se u 8 ujutru, a vraća se u 16, za sam obilazak 1/2 sata.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskreno, ja mislim da ti se ne isplati da tako blic boravis na Krfu.Ipak, tamo ima dosta da se vidi, i sam grad nije mali, tako da ti je bolje da ides na izlet na Jonska ostrva, ne zato sto ona ne zasluzuju vise od 1 dana, vec zato sto tamo malo obidjes mestasca, posetis lepe plaze i cisto dobijes utisak o ostrvima za mozda neki drugi put. Krf ipak ima taj veci grad, pa Srpsku kucu,Vido, pa razne druge stvari,a malo vremena, mozda je bolje ako mozes, da ga ostavis za neku godinu posebno. Ali, naravno, kako zelis, to je samo moje misljenje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li u okolini Parge postoji plaža sa prirodnom hladovinom?

Pozdrav :biggrin:

Koliko se ja sećam - nema. Gradska plaža nema zasigurno, a ona druga gradska (ili hotelska) je okružena brdima, pa se može desiti da u određenim delovima dana je zaklonjena (bar deo) od sunca. Na Valtosu (koji je udaljen 15 -20 min. od centra, ali se ide preko brda) nema hladovine sem suncobrana. :smajl: Na suprotnoj strani Parge u odnosu na Valtos beach se ide ka drugoj plaži koja je u uvali, ali nisam siguran da li tamo ima hladovine, zato što nisam stigao da odem tamo, ali gledao sam je na Google earth-u i iz priča koje sam čuo, zažalio sam. Na Google earthu možeš dobiti dobar pregled svih plaža.

Svi apartmani imaju po neko parking mesto, neki bliže neki dalje, ali svi su našli mesto, pa naći ćeš i ti. Da je tesno- tesno je.

Za vilu ti ne mogu pomoći.

Lepo se provedi i obavezno idi na izlet po Jonskim ostrvima, što reče Suki.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isao bih iz Parge na Krf autobusem.Planiram da prenocim na krfu.Da li je moguce naci u junu prenociste i koliko bi to zadovoljstvo kostalo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cross, trazila sam nesto za sebe. Imas u gradu Krfu kamp. Noc je oko 6Euro. Mislim, satorcic. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prijatelji su tu kombinaciju odradili! Otišli busom do luke,sami prešli tajektom preko i našli smeštaj tamo! Ali ne znam u kom hotelu!

Inače ja sam od 20.06. bio na Krfu i smeštaj si mogao svuda naći,jer ni jedna vila nije bila puna! Tamo su gužve tek od sredine jula! A i veliko je ostrvo pa ne brini!

Pogledaj na tim online booking sajtovima,sigurno ćeš naći nešto povoljno,a verovatno možeš i na licu mesta!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Minja,

A da li postoji neka staza, setaliste izmedju tih barova/restorana na Valtosu ili se samo s plaze prilazi? Mozemo da odemo ponekad do Parge taxijem, ali za svakodnevnu setnju me interesuje da li ima kuda kolica da prolaze?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji betonska staza. Mada, tu i nema toliko toga da se vidi... Nisi mi rekao kolika je beba. Jeste vec uplatili za Pargu ili se samo interesujete? Posto je bas ne bih preporucila za decu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Alexia,

od Valtosa imas okolni put do Parge, malo je dalji, ali moze kolicima.Precica je nezgodna, jer ima puno stepenika, ali vidjala sam i ljude sa malom decom da i tuda idu. A hotel izgleda lepo, mi smo se malo promuvali po njemu, simpaticno. Da li ste ga vec uplatili?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko išao na Sarakiniko plažu sa bajsom ili skuterom? Ili možda peške....?????

Ako sam dobro shvatila, udaljena je 8 km od Parge....

post-9741-1245758832_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do divne Sarakiniko plaze voze brodici, tipa odvezu te u 9h a vrate u 17h, a nije nesto skupo. Za peske nisam bas sigurna da je pametno :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A koja je cena otprilike? I ko to organizuje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joj, ne mogu nikako da se setim, ali nije puno skupo. A voze lokalni brodici iz centra Parge, videces, ne mozes da omasis reklame kad setas centrom :smajl:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li je izvodljivo kolima stici do izvora reke aheron i koliko vremena treba?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka