mia

Parga i okolina - izleti, plaže ...

1138 poruka u ovoj temi

Molila bih informaciju koliko ove godine košta izlet za Zagoru i da li se još uvek radi samo na engleskom.

Hvala unapred :cvetak:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo išli preko naše agencije (Sole Azur), ali mislim da organizaciju zapravo radi Kanaris, u kojem i sede predstavnici naših agencija (Vive, Nitravela, Sole Azura, mislim Oktopoda itd.).

Nas jeste vodila naš vodič Vesna, ali je pričala na engleskom. Naravno, neobavezno, kad nije govorila u mikrofon i obraćala se svima, mi smo sa njom razgovarali i na srpskom, ali podatke vezane za izlet je govorila na engleskom.

Cena - iako je preko Kanarisa izlet 39 evra za odrasle i mislim pola od toga za decu, za nas je, uz posredstvo naše agencije (njoj smo se i prijavljivali za izlet) koštao 35 po odrasloj osobi (ne znam koliko za decu, valjda pola).

Pitali smo za izlet u još jednoj lokalnoj, pre ponude naše agencije, tamo su tražili čak 45 po odrasloj osobi, tako da...pitaj tu u Kanarisu uveče, posle 20:30-21 h, uvek sede i vodiči iz Srbije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo išli preko naše agencije (Sole Azur), ali mislim da organizaciju zapravo radi Kanaris, u kojem i sede predstavnici naših agencija (Vive, Nitravela, Sole Azura, mislim Oktopoda itd.).

Nas jeste vodila naš vodič Vesna, ali je pričala na engleskom. Naravno, neobavezno, kad nije govorila u mikrofon i obraćala se svima, mi smo sa njom razgovarali i na srpskom, ali podatke vezane za izlet je govorila na engleskom.

Cena - iako je preko Kanarisa izlet 39 evra za odrasle i mislim pola od toga za decu, za nas je, uz posredstvo naše agencije (njoj smo se i prijavljivali za izlet) koštao 35 po odrasloj osobi (ne znam koliko za decu, valjda pola).

Pitali smo za izlet u još jednoj lokalnoj, pre ponude naše agencije, tamo su tražili čak 45 po odrasloj osobi, tako da...pitaj tu u Kanarisu uveče, posle 20:30-21 h, uvek sede i vodiči iz Srbije.

Hvala mnogo :cvetak:

Mi idemo preko Akve, videćemo šta oni nude, ako mi ne bude odgovaralo, pitaću u Kanarisu. Znači i to da vodič zna naš jezik, da može da se nešto priupita u pauzama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postovani... hocu da provedem jedan dan u Pargi

koju plazu bi vi preporucili i sta da posetim u Pargi na kraju dana?

za sada odluka je da idem na Lichnos jer bicu na Lefkadi 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Niste naglasili u koje vreme i cime stizete u Pargu. I da li planirate tu da prespavate ili se predvece vracate?Ukoliko ste bez automobila treba naglasiti da je Lihnost udaljena nesto vise od 2 km od samog mesta tako da ako ste prinudjeni da do nje pesacite pripremite se za dugo koracanje kroz maslinjake uzbrdo - nizbrdo i mislim da bi vam to oduzimalo dragoceno vreme. U suprotnom ako ste kolima to bi bila dobra odluka jer je Lihnos prelepa plaza bez mnogo guzve. S duge strane ne bi bilo lose posetiti ni gradsku plazu sa njene krajnje desne stane gledano ka moru malko otplivati do ostrvca preko puta uzivati u borovini sitnom pesku, okrepiti se svezom vodom koja je na ostrvcetu.....Inace moj favorit u okolini Parrge je Sarakino plaza ali je ona udaljena od Parge i oduzela bi vam vreme obzirom da ste ograniceni na jedan dan. Obavezno posetite tvrdjavu i popite nesto na njenoj terasi, imaju divne vaflakije sa sladoledom, prosetajte autenticnim kaskadnim uzanim ulicicama Parge ili vecerajte negde uz obalu mora u nekoj od brojnih taverni. Parga je carobna ma gde odaberete necete pogresiti.Lep provod.

Izmenjeno (slavuj)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@slavuj hvala na preporuke

sa kola idem na Lefkadi pa ujutro cu da krenem ka Pargi pa zanimalo me sta da posetim poslem plaze

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@slavuj hvala na preporuke

sa kola idem na Lefkadi pa ujutro cu da krenem ka Pargi pa zanimalo me sta da posetim poslem plaze

preporucujem lichnos, sarakiniko i valtos, gradske plaze (krioneri, i piso krioneri) zaobici

Izmenjeno (gothic_angel)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Magicna je Karavostasi, Sarakiniko takodje!!! Ove dve se moraju videti.

Valtos prelepa, Lihnos dosadnaaa, gradska super. Mala gradska, Piso Krioneri jako vetrovita, i sljunak je naporan. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li neko da mi napise ili ostavi sliku izleta iz Parge (Argus, ako to sta znaci), sa cijenama, opisima, prednosti/mane..

Vidim da neko spominje Meteore, koliko kosta odlazak i da li se isplati ici iz Parge?

Izmenjeno (Hulija)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Umesto Meteora preporuka za izlet u Zagoriju i kanjon Vikos.

Jeste od skupljih, oko 40-ak evra po osobi, ali vredi svaki cent, ako te fasciniraju prirodne lepote u kombinaciji sa umecem ljudi da tu divlju prirodu donekle ukrote...kameni mostovi i seoca, kanjon od kojeg zastaje dah...recju - jedna drugacija slika Grcke.

Paxos i Antipaxos, iz Parge su ti i najjeftiniji i najblizi

Izmenjeno (Dobra Jela)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ма Метеори су далеко изгубићеш цео дан у путу. Паксос и Антипаксос су прелепи и најбоље је посетити их из Парге јер је најближе одатле. Обавезно бирати дан када није јак ветар и препорука је да сами уплатите излет, јефтиније је него преко агенције и можете да бирате дан који вам одговара.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala vam, to me zanimalo. :)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26171
    Ukupno tema
    872632
    Ukupno poruka