mica.mica

putopis svajcarska

28 poruka u ovoj temi

evo jos malo setnje oko Zenevskog jezera po lepom i suncanom danu....mogu vam reci da smo zaista uzivali u ovom veoma lepom gradu

img2881.jpg

img2883.jpg

img2902.jpg

img2918.jpg

img2921.jpg

img2947.jpg

E sada cu vam i reci nesto o putarinama i cenama u Zenevi, srecom pa jos uvek imam blokce u kome upisujem sve troskove vezane za putovanja.Cene su iz 2013~te godine imajte to u vidu.

Svajcarska vinjeta je bila 40 CHF

Smestaj u Zenevi je za nase uslove preskup a nalazila sam ga preko bookinga, tako da su nas 4 noci u Zenevi kostale 200 CHF.i da napomenem da su mi pare uzeli odmah po rezervaciji smestaja

Koliko smo videli prevoz u gradu savrseno funkcionise, ali mi se nismo vozili istim.

Sto se tice parkinga on je papren i naplacuje se na sat.Jedan sat je 2 CHF, Mi smo mislili zeznucemo mi svajcarce idemo u neki od trznih centara da se parkiramo za dz..... kad ono 1 sat 1CHF. Mi smo bili u cudu i onda ajde kada smo vec platili daj da odemo do radnje da kupimo neke stvarcice i izasli smo sa jednom teglom majoneza, jednim hlebom,senfom, 2 l vode i 4 l fante za " samo " 17.5 CHF .

Parking pored jezera je dosta skuplji u odnosu na one periferne delove grada i tamo ako uspete da nadjete mesto vi ste srecnici.

Cena dizela u tom trenutku u Zenevi je bila 1.9 CHF( ako mislite francuska je tu blizu mozda je gorivo tamo jeftinije nije cena je ista)

Kugla sladoleda na ulici je bila 3 CHF

Izmenjeno (mica.mica)

Put nastavljamo i idemo u glavni grad Bern koji po meni i nije ostavio bas neki utisak,

auto put do Berna

img3022.jpg

Bern glavna stanica

img3032.jpg

taj dan je u Bernu je izgleda bio neradan dan pa je ceo grad bio pesacka zona sa puno raznoraznih desavanja

img3033.jpg

img3036.jpg

img3040.jpg

img3042.jpg

img3045.jpg

i jos malo setnje kroz glavni grad

img3048.jpg

img3059.jpg

img3083.jpg

img3086.jpg

img3088.jpg

I jesu - slike su ti prelepe, a i Švajcarska je sva takva ...

Nastavljamo dalje nase putovanje pa iz Berna odlazimo do mesta Thun i istoimenog jezera koji su od Berna udaljeni oko 30 km

img3099.jpg

img3101.jpg

prelep gradic Thun

img3106.jpg

img3108.jpg

img3109.jpg

img3123.jpg

prijatna setnja ovim prelepim gradicem

img3133.jpg

img3134.jpg

img3138.jpg

img3153.jpg

img3170.jpg

img3173.jpg

img3177.jpg

img3193.jpg

Jezero je zaista veliko ali i odlicno mesto za jedan mali predah i odmor

img3202.jpg

img3213.jpg

img3215.jpg

Posle kratkog odmora na jezeru krecemo put Lucerna koji je udaljen oko 100 km a uz put predivni predeli i to je velika prednost putovanja kolima.

img3219.jpg

img3220.jpg

img3224.jpg

img3225.jpg

Jos jedan lep grad na malom jezeru Lucern

img3226.jpg

img3255.jpg

img3257.jpg

img3276.jpg

img3295.jpg

Slike su prelepe, kao I Svajcarska :wub: . Na zalost, poslednjih 10-ak,ako ne I vise, ne mogu da se vide :ljutko: