elladitsa

Gastronomija kao deo ili detalj putovanja

76 poruka u ovoj temi

Kada je hrana u pitanju stvarno ne volim da eksperimentisem i uvek za ne daj Boze ponesem govedju prsutu ili nesto slicno :D. Smatram da je nasa kuhinja zaista jedna od najboljih sto se ukusa tice (mada nije iskljuceno da je sve stvar navike).

Sto se jela u inostranstvu tice:

Japan: Na su (cini mi se) to je kao plavi paradajz pripremljen u fritezi
Onda imaju i neke kao pljeskavice gde je glavni sastojak krompir, a dodaje se svasta (povrce, skampi, meso, jaja...), meni se najvise svidelo sa govedinom
Nudle nisu lose, pirinac na  1001 nacin, oni razni pileci raznjici isto
Cajevi, cajevi, cajevi ubedljivo najjaci utisak iz Japana. Savrseni bez izuzetka!

Русија: Шта знам све некако слично месо, месо и још меса :)
Каше су занимљиве (како која додуше), највише ми се допала нека од хељде са телећом џигерицом (ако ме сећање не вара)
Квас!

Italija: Ne jedem soseve ne bazi paradajza, ali paste koje to ne sadrze su odlicne, pasta sa grilovanim povrcem u Arecu jedna od najboljih ikad.
Sveze spremljena riba na rostilju (kad je riba u pitanju ne pravim pitanje mmm)
Brusketi sa svezim paradajzom, sirevi, salate, vina... ufff    ITALIA     

Grcka: Jedino sto bih izdvojila pored mlecnih proizvoda, najsavrseniji djevrek u Solunu na ulici to je stvarno bilo nesto 

Austrija: Uglavnom sam jela standardnu hotelsku hranu, neizbezna Saher torta, nista mi nije bilo upecatljivo toliko,  

Turska:
 U sve stvari nekako ubace mirodjiju, nisam ljubitelj, inace veoma slicna sa onim sto mi ovde jedemo (nije ni cudo ;) ). Treba stvarno sve probati iako mislimo da to nije nista posebno ili ima i kod nas ili i mi pravimo nije bas 100% to to

Kad stignem saljem jos ovih nekoliko drzava koje sam proputovala mozda i dodam restorane u kojima sam jela i cene, ako pronadjem slike negde :D 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26170
    Ukupno tema
    872582
    Ukupno poruka