komisura

Sever Spanije - predlozi

23 poruke u ovoj temi

Jao, da ne zaboravim i ovo - ne znam da li je to uobicajena stvar u svetu, ali pate od toga da hranu u restoranima prelivaju slatkim soja sosom (braon sos, valjda je to taj) - u Santanderu preko salate, u Bilbau preko ribe. Da sam znao, naglasio bih da izostave to. Fuj!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hola! Završi se naše putešestvije... Španija nije razočarala ni ovaj put :) Vreme je bilo promenljivo kakvo smo i očekivali, ali generalno smo zadovoljni. Najviše nam je prijalo da bez pritiska obilazimo manja mesta, i degustiramo gastronomske specijalitete :D Po običaju sam piskarala usput, pa neće ništa "izvetriti" dok se ne skrasim i započnem novi putopis.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

San Sebastijan i Pamplona, perfektna atmosfera mi ostala u secanju :)

Koliko dana ste bili tamo? Kakve cu cene ove godine po restorancicima u S.Sebastijanu?

Izmenjeno (shania)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na putu smo bili ukupno 16 dana, od toga u San Sebastijanu 5. Što se klope tiče, mi smo najviše isprobavali razne pinćose, cena je uglavnom oko 2.5€ po komadu, a porcije od 5€ na dalje. Čaša vina/piva isto oko 2€. Kafa oko 1.5€. Dnevni meni sa dva jela se kreće od min. 15€ na više. Iz SS su mi najlepši utisci oni koji se tiču hrane :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je možda neko bio na Sanfermines festivalu u Pamploni?Encierro de Toros je glavna atrakcija,da li se neko odvažio da učestvuje?Ja ne bih smeo ni pod kojim uslovima,neverovatno je da to opstaje i danas.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije mi dobro ni na televizoru kada gledam. :D

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Španci se ponose time,pošto stavljaju bikove na različite suvenire kao svoj zaštitni znak.Nekako mi se uvukla Pamplona u misli dok sam u Madridu slušao smešan razgovor dva Engleza telefonom,dok jedan drugom govori da produžava u Pamplonu a ovaj mu dva puta odgovara potpitanjem Barselona?Valjda je čuo samo za Barselonu osim Madrida :) Mislio sam da su ukinuli tu trku,ali ne daju Španci na svoju tradiciju.Ima i nekih Engleza koji tu trče,ali ne znam da li je nekada bilo i nekih hrabrih Srba u tim ulicama?Vuku ljudi ladno te bikove i za rep,skroz ludo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26790
    Ukupno tema
    899351
    Ukupno poruka