penelopi2006

Grčka muzika

386 poruka u ovoj temi

U Potosu-pice odlicne! U Pefkariju-taverne hotela Tasos,Green Velvet,Akti-klopa je svuda odlicna(bar bila 2002 i 2005)

Hvala,

Jednostavno na Krfu nam se nije dalo da uživamo. Naleteli smo na kišni period, lošu hranu, razbolelei smo se... Ove preporuke za Tasos ću zapisati i imati na umu. Mada je Marfijev zakon najjači i da od najgoreg može biti gore, verujem da će na Tasosu biti bolje. :rolleyes:

Ne mislim, naravno na lepotu ostrva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grčka... more je divno, muzika je lepa, ali hrana... Ne znam, možda ja nisam znala šta i gde treba da naručim. Poslednji put smo bili na Krfu. Gde god smo seli na klopu (uvek su u pitanju bili restorani) ostali smo nezadovoljni i gladni. Meso tvrdo, male porcije, supe nikakve, kuvana jela od povrća ni na vidiku. Čak su nas razočarale i porcije sa ribom. Tzzaziki je ukusan, salate su ima obilne, sulvaki je krupna i tvrda verzija naših ražnjića... Pica, od nje mi je bilo muka, sva je bila VLAŽANA i debela... bljak...

Posebno razočaranje su pekare i peciva.... Jednog jutra u Metsovu u napadu gladi svratimo u pekaru u želji da od velike ponude (bar smo mi tako mislili, imajući na umu neke beogradske pekare) nađemo nešto da utolimo glad. Kad tamo, samo neke ogromne tvrde pite sa domaćim sirom sa Metsova i iste takve sa fetom, i nekoliko vrsta hleba, ali samo belog. Anithig else?! No! Još mi je muka kada pomislim na onaj sir i ono tvrdo pecivo... Na Krfu u Dasiji nije ni bilo pekare, ne verujem da smo nešto propustili. Mada, moram priznati da su im poslastičarnice odlične.

Što se tiče klope, slična je situacija bila i na Olimpik biču, bar što se tiče pekara, i bezukusne hrane po restoranima, ali tamo su, verovatno pod uticajem ogromnog broja Srba naučili malo bolje da prave supu. (Mi smo sumanuto tragali za SUPOM, zato što je to osnovni obrok našeg deteta.)

Možda u Dasiji i na Krfu nismo imali sreće, bar što se tiče restorana. (Prisećajući se prethodnog puta u Haniotiju nije bilo toliko loše)

Ipak, sledeće godine, pošto je već sada pala odluka da idemo na Tasos u Potos, manje ćemo se hraniti po restoranema, već ćemo uzimati obroke u brzim restoranima. Platiš manje, a možda i bolje klopaš.... :huh:

Volela bih da me demantujete. Pa evo ja cu pokusati da te demantujem. Vi bas niste imali srece....Kao ni mi u Tunisu, na primer. Ali nasa iskustva u Haniotiju i Potosu su zaista fantasticna.Ne mogu da se setim bas naziva restorana, ali nigde se nismo razocarali,Bas u Potosu sam svako jutro kupovala preukusne puter kifle i to sa zaista najkvalitetnijim puterom, onako vruce, mekane zuckaste boje, todje pica je super u velikoj piceriji koja se nalazi na cosku kad skreces ka setalistu pored mora, a preko puta je restoran gde smo klopali musaku koja je naravno nesto drugacija od nase, ali zaista ok.Takodje, i giros i sulvaki je bio super gde god da smo kupovali. Probali smo i lignje u Limenasu u restor. gde radi neki nas, na setalistu, i posle njih mi nijedanput u Beogradu nisu bile nesto. Eto, to je samo moje misljenje... pa ko voli nek izvoli. :rolleyes:

Izmenjeno (ciki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ciki: Pa evo ja cu pokusati da te demantujem. Vi bas niste imali srece....Kao ni mi u Tunisu, na primer. Ali nasa iskustva u Haniotiju i Potosu su zaista fantasticna.Ne mogu da se setim bas naziva restorana, ali nigde se nismo razocarali,Bas u Potosu sam svako jutro kupovala preukusne puter kifle i to sa zaista najkvalitetnijim puterom, onako vruce, mekane zuckaste boje, todje pica je super u velikoj piceriji koja se nalazi na cosku kad skreces ka setalistu pored mora, a preko puta je restoran gde smo klopali musaku koja je naravno nesto drugacija od nase, ali zaista ok.Takodje, i giros i sulvaki je bio super gde god da smo kupovali. Probali smo i lignje u Limenasu u restor. gde radi neki nas, na setalistu, i posle njih mi nijedanput u Beogradu nisu bile nesto. Eto, to je samo moje misljenje... pa ko voli nek izvoli.

Hvala! Ovo obećava!!! ;) :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mmmmm...da...peciva u Potosu su super,ima one dve velike pekare...pa oni kolaci,mljac! :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni su sva njihova peciva slatkasta. Mislim, ona koja treba da budu SLANA... :)

Ali zato ovoooo....

055_resize.jpg

Nije Potos već Katrerini, ali princip je isti... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da,da....prncip je isti,sve su ostalo nijanse...Ja volim one sa kikirikijem :rolleyes:

Volimo mi grcku muziku,al'mnogo se nesto muvamo oko hrane :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U zivotu treba raditi samo one stvari da ti bude lepo jer zivot kratko traje. A nama Srbima je lepo uz muziku i dobru hranu.......i jos ponesto !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hedonizam na delu.... :P :P :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad videh da je Sabra vec objavila neke ponude za leto 2008!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I sta oni to nama nude, neku novu ostrvrsku destinaciju u Grckoj, mozda?

Ikaria, Karpatos, SAmotraki? :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nude ono na sta ce se mase odazvati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A nove destinacije umemo i sami da organizujemo,zar ne?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno Vesna, sta je u planu za sledecu godinu kod tebe i tvojih? Bese Krf?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da,ja svake godine planiram Krf pa odemo drugde... :rolleyes: Videcemo,ne smem prerano da poicnem da razmisljam,predugo ce trajati cekanje...A ti?Opet Sporadi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da,ja svake godine planiram Krf pa odemo drugde... :rolleyes: Videcemo,ne smem prerano da poicnem da razmisljam,predugo ce trajati cekanje...A ti?Opet Sporadi?

Vrlo verovatno neka kombinacija Skopelosa i Alonisosa, ali i neka od danas vec pomenutih ostrva su u igri.

Ovo caskanje mozemo komotno da nastavimo u okviru teme " kuda na letovanje sledece godine " :P

Evo budi ti ta koja ce da svecano otvori tu temu, ionako si danas izasla sa ekskluzivnom informacijom da je Sabra vec prirpemila deo programa za sledece leto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka