penelopi2006

Grčka muzika

386 poruka u ovoj temi

Da li ima ljubitelja grčke muzike? Mislim da je Grčka prelepa, posebno ostrva, ali ono što je čini posebnom su i hrana / piće, MUZIKA, ljudi..

POZZZ!!!

Izmenjeno (penelopi2006)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grcka muzika je FENOMENALNA ali nebih mogao samo nju da slusam. Dosadna je ako nema druge da se nesto izmiksuje. I jos nesto. Bio sam na muzici u jednom restoranu izmedju Parge i Preveze i 80 % onoga sto sam slusao me asociralo na neki Albanski ili Turski melos. Neslusaju ni Grci u Grckoj sve. Ova teritorija gde sam bio je blizu Albaniji pa i muzika vuce malo na njihovu. Mi Srbi najradije slusamo njihove stare i nove hitove a to mozemo da slusamo i u Srbiji na nasem jeziku. Sve su pokrali ovi Grandovci. Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grcima je glavno jelo salata. Negde sam na netu citao da Grci imaju naduzi zivotni vec u celom svetu. Pozz

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ijaaaaaao, ne pominji grcku hranu, mnogo sam gladna. I ja verujem da dugo zive, jer im je hrana stvarno fenomenalna... A i muzika im je EXTRA! Svaki put se vratim s nekim diskom. A sto se tice obrada tu si potpuno u pravu, nasi sve obradise, a i bugari su tu negde..Naravno samo pokvare pesme..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bas siguran da Grci kopiraju Juzni vetar.....a hrana im je boliglava. Uglavnom koriste maslinovo ulje za sve sto spremaju. Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:lol:

Nisam bas siguran da Grci kopiraju Juzni vetar.....a hrana im je boliglava. Uglavnom koriste maslinovo ulje za sve sto spremaju. Pozz

Ma neee, kakav Juzni vetar. Mislim da svi kopiraju Grke, cak sam sad donela i jedan disk iz Tunisa, i cini mi se i da oni malo pozajmljuju od Grka, pa onda obradjuju u arapskom fazonu...ako ne gresim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

glavni izvor nase muzike su turski i grcki novokomponovani hitovi, koje nase "zvezde" donesu sa svojih "egzoticnih" letovanja u turskoj.

Sta im se svidi, to se odnese kod omiljenog aranzera, ona babetina napise text i eto hita.

Inace, nije tajna nikakva, imao sam srece pre dve godie, radio sam za Korg nesto malo. U italiji se rade aranzeri za srbiju, bosnu, crnu goru, makedoniju, albaniju, grcku, tursku, i okolne zemlje orijentalne kulture.

Kad kupis korga u UK ili francuskoj, ima potpuno druge tonove nego ovi sto su deklarisani za Tursko trziste a u sustini se valjaju i kod nas samo tako.

Mi srbi smo potpuno izgubili identitet, a to je zato sto svaka budala koja se deklarise kao srbin moze da dodje u beograd i da postane "zvezda"

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od malena ne volim grčku muziku.

Dok se kod nas još uvek znalo šta je narodna a šta zabavna muzika, meni se još u to vreme činilo da je kod njih sve izmešano. Imam jednu kompilaciju sa njihovim nekim evergreen numerama, i samo to volim: 1. Boat By The Seashore (2:53) 2. Drigi Drigi Mana Mou (2:48)

3. Eleni (2:41) 4. Flying Kites (2:49) 5. Garsonna (2:00) 6. George s Wife (2:43) 7. Greek Yorba (4:05) 8. Hassapico Dance (2:17) 9. If I Were A Rich Man (3:03) 10. Little Steam Boat (2:52) 11. Mary In Yellow (3:02) 12. Milisse Mou (3:11) 13. Minore Tis Avgis (4:32) 14. Never On Sunday (3:10) 15. O Kaymos (3:58) 16. Seagulis (3:21) 17. Seargant Stamoulis (2:39)

18. Sirtaki (3:28) 19. Strosse To Stroma Sou (2:39) 20. The Narrow Lane (1:55) 21. The Young Boy (2:28) 22. Ximeroni (3:39) 23. Yousouroum.mp3 24. Zorbas.mp3

Nisam siguran što se tiče naslova, pojedini su mi vrlo čudni.

Volim Nanu Mouskouri, ali kada peva na francuskom.

A od grčke hrane volim skoro sve.

:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O ukusima muzike nevredi raspravljati. Ja prvenstveno volim stare dobre narodnjake a slusam i sve ostalo. Grcku muziku takodje volim da slusam ali nebih mogao samo nju. Posle 3-4 pesme mi je dosadno. Jedno je sigurno. Za hranu smo svi "slozni" Pozdrav !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče ukusa si apsolutno u pravu...Žalosno je na primer kada "Kretenuša" mazne pesmu i upropasti je skroz..Možda je pesma i nešto vredela ali ovako ode sve... :D . Sećam se jedne godine u Haniotiju, sedeli smo u kafiću na plaži, i te godine je bio neki extra DJ, muzika koju je puštao je bila super. Jednom je pustio pesmu, kasnije sam saznala da je to Ploutarhos, i u trenutku je skoro cela plaža počela da peva...Naježila sam se! I to je meni skroz zadivljujuće koliko emocija nose pesme. Kasnije sam našla odličan sajt, grčki, za lyrics, i kada sam malo naučila grčki, poskidala sam neke tekstove i zaista sam oduševljena rečima...Ali opet ukusi su različiti..

A za hranu bi trebalo da otvorimo novu temu.. :D Zaista, grčka kuhinja je posebna priča..Jedino što mi se ne svidja je to što ponekad preteraju sa začinima.

POZZ!!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije problem u "kretenusi", vec u tupavom narodu koji slusa tu "muziku"...

Em sto ne znaju da pevaju, em su olos, em jos kradu pesme, tj. nisu cak ni autori...

E vala, zaista svaka cast ko to slusa...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja stvarno neznam nekoga ko to slusa. Mozda se krecem u pogresnom drustvu he he he

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moja rodjaka, odlican student, sace da magistrira, sve u roku, sece vene za cecom.

Drugarica koja studira istoriju umetnosti, isto odlican i redovan student, kad joj cujem zvono za mobilni, najezim se. Uvek druga grand varijanta.

I sta onda reci za ove likove bez skole i obrazovanja... pa pogledajte koncert celulitne spodobe na uscu... koliko je mladog sveta bilo, porazavajuce...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ijao. Celulitna spodoba...

Ja sam protiv ovakvih kvalifikacija, to nekako umanjuje ono suštinski spodobno u njoj (sa sve pogubnim uticajem na zdravlje ljudi i nacije u celini...)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa nije, ovo prvo je fizicki a drugo karakterno, ili da dodam silikonska pre svega???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka