penelopi2006

Grčka muzika

366 poruka u ovoj temi

Evo i ja da pridodam nesto, posto sam veliki grkofil, ako se tako kaze!

Bolje da se drzimo teme, nego da skrecemo do nekih pevaljkica...

I ja se secam olimpijade u Atini, te pesme i ceo dogadjaj je stvarno bio fantastican...

Meni ta njihova muzika nekako budi setu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I kod mene.

Definitivno pazim kada je konzumiram, samo kada sam baš dobro raspoložen, inače lako odem u neka nepoželjna osećanja (isto važi i za muziku Cinema Paradiso, uz to što je najlepše, ujedno i nešto najopasnije te vrste, strogo u malim dozama...)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i ja da pridodam nesto, posto sam veliki grkofil, ako se tako kaze!

Bolje da se drzimo teme, nego da skrecemo do nekih pevaljkica...

I ja se secam olimpijade u Atini, te pesme i ceo dogadjaj je stvarno bio fantastican...

Meni ta njihova muzika nekako budi setu.

Nekako volim da je slusam u kolima nocu, kad putujem.........

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nekako volim da je slusam u kolima nocu, kad putujem.........

pogotovo kad se putuje kroz grcku :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Grckoj ti netreba CD. Na svakoj stanici je Gr muzika !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Grckoj ti netreba CD. Na svakoj stanici je Gr muzika !

ma znam narocito COSMO radio ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

"I musiki eliniki muaresi para para poli!" - Dopada mi se grcka muzika ali naravno ne sva. Imaju i oni onaj "radio Teheran melos" ali mene privlaci nesto drugo. Jedna moja drugarica ima milion grckih cd-ova i ona je ta koja me je tom muzikom i zarazila. jezik mi je egzotican i lep, a uz pesme se bolje uci. U avgustu sam bila na Remosovom koncertu na Halkidikiju i odusevila se, pogotovo sto sam vise od pola pesama znala i sto je atmosfera bila 100% usijana! najpre se pojavio Remos pevajuci sve svoje hitove, zatim je svirala grupa Onirama iz Soluna koja ga svuda prati, da bi koncert zavrsio sa tradicionalnim grckim stvarima, a pritom je cela plaza igrala sirtaki! Pegi Zina, Plutarhos i Ana Visi su mi pored Rema omiljeni!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mogu zamisliti kako je bilo fenomenalno.......

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ajoj kad čujem da muški glas peva. Naježim se i samo imam fleševe sa mojih putovanja po Grčkoj.

Predivni su..Ne mislim na one slične našoj estradi, nego na balade i njihove tradicionalne..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

tamie, zeno, i ja sam bila na koncertu, bilo je FENOMENALNOOOOOOOOOOO

atmosfera se ne moze opisati, vredelo je iscimati se

plaza.......zvezde............more............Remos............ :D

zvala sam sve ljude da im pustam live prenos sa koncerta, ne pitajte koliki mi je stigao racun.... :ph34r:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

e_mailNino - mnogo dobre pesme - UZIVAJTE!!!

Da li ima ljubitelja grčke muzike? Mislim da je Grčka prelepa, posebno ostrva, ali ono što je čini posebnom su i hrana / piće, MUZIKA, ljudi..

POZZZ!!!

Naravno da nas ima!!!

Mislio sam da sam jedini ali kako vreme prolazi srecem sve vise ljubitelja Grcke muzike!!!

Toliko je grcka muzika postala popularna da na svim radio stanicama je pustaju!!!

Moram da kazem da ako se ovako nastavi moguce je da ce cak i potisnuti nasu (odnosno njihovu?!?!), srbi ce poceti da uce grcki jezik kako bi je razumeli.

Ja nemam nista protiv jer uzivam u njoj, ali se postavlja pitanje ko smo zapravo mi???

Sve zivo su pokrali od grka, turaka, arapa da mi je vise muka!!!

Ima li neki izvodjac koji ce podici Srpsku muziku na noge?!!! :unsure:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li neki izvodjac koji ce podici Srpsku muziku na noge?!!! :unsure:

Nema.

Muziku, film, književnost, privredu, školstvo, sudstvo, zdravstvo, ekološku svest, konkurenciju nad monopolim u telekomunikacijama...

Nema.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nazalost

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Grčka... more je divno, muzika je lepa, ali hrana... Ne znam, možda ja nisam znala šta i gde treba da naručim. Poslednji put smo bili na Krfu. Gde god smo seli na klopu (uvek su u pitanju bili restorani) ostali smo nezadovoljni i gladni. Meso tvrdo, male porcije, supe nikakve, kuvana jela od povrća ni na vidiku. Čak su nas razočarale i porcije sa ribom. Tzzaziki je ukusan, salate su ima obilne, sulvaki je krupna i tvrda verzija naših ražnjića... Pica, od nje mi je bilo muka, sva je bila VLAŽANA i debela... bljak...

Posebno razočaranje su pekare i peciva.... Jednog jutra u Metsovu u napadu gladi svratimo u pekaru u želji da od velike ponude (bar smo mi tako mislili, imajući na umu neke beogradske pekare) nađemo nešto da utolimo glad. Kad tamo, samo neke ogromne tvrde pite sa domaćim sirom sa Metsova i iste takve sa fetom, i nekoliko vrsta hleba, ali samo belog. Anithig else?! No! Još mi je muka kada pomislim na onaj sir i ono tvrdo pecivo... Na Krfu u Dasiji nije ni bilo pekare, ne verujem da smo nešto propustili. Mada, moram priznati da su im poslastičarnice odlične.

Što se tiče klope, slična je situacija bila i na Olimpik biču, bar što se tiče pekara, i bezukusne hrane po restoranima, ali tamo su, verovatno pod uticajem ogromnog broja Srba naučili malo bolje da prave supu. (Mi smo sumanuto tragali za SUPOM, zato što je to osnovni obrok našeg deteta.)

Možda u Dasiji i na Krfu nismo imali sreće, bar što se tiče restorana. (Prisećajući se prethodnog puta u Haniotiju nije bilo toliko loše)

Ipak, sledeće godine, pošto je već sada pala odluka da idemo na Tasos u Potos, manje ćemo se hraniti po restoranema, već ćemo uzimati obroke u brzim restoranima. Platiš manje, a možda i bolje klopaš.... :huh:

Volela bih da me demantujete.

Izmenjeno (milenaidaki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Potosu-pice odlicne! U Pefkariju-taverne hotela Tasos,Green Velvet,Akti-klopa je svuda odlicna(bar bila 2002 i 2005)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25997
    Ukupno tema
    867421
    Ukupno poruka