penelopi2006

Grčka muzika

386 poruka u ovoj temi

Jeste, tako je !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mada da se vratimo na temu, stara grcka muzika (pre 30 godina recimo) je uz italijansku napolitansku jedna od najmelodicnijih i najlepsih na svetu.

Imam par desetina ploca iz tog perioda, od oca ostale, i slusao sam ih dok mi nije otisla zvucnica ("igla") na gramofonu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ja sam i dalje protiv fizičkih kvalifikacija.

Ima i drugih primera silikona i celulita koji ne utiču tako pogubno po moždanu masu, vrednosne sudove, kriterijume, izbor kandidata na glasačkom listiću i slično...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste, tako je !

Jerotije, svaka čast na smislu za humor!

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mada da se vratimo na temu...

Ja grčki jezik ne razumem, pa ono što može da me privuče kod pesme su - melodija, ritam, emocija ako je ima i ako se uspešno prenese, obzirom na tu jezičku barijeru. A sećam se da mi je kod te stare grčke muzike uvek smetalo to što recimo strofe i refreni idu u nekom pop maniru primerenom tom vremenu, A ONDA u onim instrumentalnim vezama izmedju - raspala po buzukiju.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jerotije, svaka čast na smislu za humor!

:)

Maratonci......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja Grcku obozavam-sve one predele,more...hranu takodje(uvela sam u svoju kuhinju mnoge njihove fazone)ali mi je grcka muzika nekako sve jedno isto...ritam mi je lep kad ga cujem,ali ali za duze slusanje dosadi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od malena ne volim grčku muziku.

Dok se kod nas još uvek znalo šta je narodna a šta zabavna muzika, meni se još u to vreme činilo da je kod njih sve izmešano. Imam jednu kompilaciju sa njihovim nekim evergreen numerama, i samo to volim: 1. Boat By The Seashore (2:53) 2. Drigi Drigi Mana Mou (2:48)

3. Eleni (2:41) 4. Flying Kites (2:49) 5. Garsonna (2:00) 6. George s Wife (2:43) 7. Greek Yorba (4:05) 8. Hassapico Dance (2:17) 9. If I Were A Rich Man (3:03) 10. Little Steam Boat (2:52) 11. Mary In Yellow (3:02) 12. Milisse Mou (3:11) 13. Minore Tis Avgis (4:32) 14. Never On Sunday (3:10) 15. O Kaymos (3:58) 16. Seagulis (3:21) 17. Seargant Stamoulis (2:39)

18. Sirtaki (3:28) 19. Strosse To Stroma Sou (2:39) 20. The Narrow Lane (1:55) 21. The Young Boy (2:28) 22. Ximeroni (3:39) 23. Yousouroum.mp3 24. Zorbas.mp3

Nisam siguran što se tiče naslova, pojedini su mi vrlo čudni.

Volim Nanu Mouskouri, ali kada peva na francuskom.

A od grčke hrane volim skoro sve.

:)

Uuuu super ti je kompilacija! I ja sam pred polazak na dugi put do Krfa tražila da kupim CD sa grčkom muzikom, pre možda neka modernija disko varijanta, mada i ove pesme su divne... :rolleyes: Pošto nisam imala vremena da puno tražim nisam ni našla. Zato sam u apartmanu uveče, kada bih uspavala familiju pustala neki njihov kanal sa grčkom muzikom i uživala. Nema ništa lepše, biti u grčkoj, plaža, more, masline, tzaziki, pesak i .... muzika... buzuki.... talasi...muzika...:lol:

ali stvarno!!! :rolleyes:

Pesme su im uglavnom nekako tužne, e što južnije to tužnije....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je neko gledao i ako se seća zatvaranje letnjih OI u Atini one tamo godine, ne znam tačno... kada su na samom kraju njihovi pevači,njih 7-8, izvodili sve te same hitove. Lepo je bilo

Da napomenem ovde da sam se razočarao kada su mi preveli čuvenu pesmu "Maria me ta kitrina", mislim tako počinje, ne znam kako se zove... Ne znam šta sam tačno zamišljao, o čemu peva ta žena, ali sigurno ne ono što se kasnije ispostavilo...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako, vrlo često mnogo je bolje ne razumeti neku pesmu, pa zamišlja tekst kako ti se svidi. :rolleyes:

E da, sviđa mi se onaj izraz "Kretenuša" i nije za bolje. Tačno je i to da ima dosta fakultetski obrazovanih ljudi, koji slušaju onu muziku. To je samo na njihovu štetu. Pesme sa engleskog područja su mi pomogle da dobro naučim taj jezik, to mi je olakšalo da lakše od nekih koristim računar još u vreme kada je to bila retkost i na kraju mi je taj jezik pomogao da nađem bolji posao.

Pa neka, nek slušaju pesme o gaćama, silikonima, bundama i sl gluposti, mozak brzo atrofira! :lol:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...ali se nekako uvek i iznova čudim i razočaram.

I stvarno mislim da to sve povlači jedno drugo.

Na temu "fakultetski obrazovanih ljudi", tu već nemam nikakvih iluzija, odavno znam da to ama baš ništa ne mora da znači (u ovakvom našem obrazovnom sistemu)...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa neka, nek slušaju pesme o gaćama, silikonima, bundama i sl gluposti, mozak brzo atrofira! ....................................................................................................

....................................................................................................

.................................Mozak je vec atrofirao cim slusaju pesme o gacamam brushalterima, bundama........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda nije atrofirao...mozda nije ni bio razvijen?!

P.S.Ala smo tracare....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je neko gledao i ako se seća zatvaranje letnjih OI u Atini one tamo godine, ne znam tačno... kada su na samom kraju njihovi pevači,njih 7-8, izvodili sve te same hitove. Lepo je bilo

Da napomenem ovde da sam se razočarao kada su mi preveli čuvenu pesmu "Maria me ta kitrina", mislim tako počinje, ne znam kako se zove... Ne znam šta sam tačno zamišljao, o čemu peva ta žena, ali sigurno ne ono što se kasnije ispostavilo...

Baš imaše lepa sećenja, ja se još uvek sećam kroz maglu otvaranja OI u Los Anđelesu. U jednom momentu svirali su Džordža Geršvina "Amerikanac u Parizu"... To je bilo lepo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I to ne JEDAN, ne DVA već MNOŠTVO klavira! Sećam se i ja par detalja...

U Atlanti mi je bio moćan onaj omaž antičkim igrama, sa onim ogromnim belim zaklonima, a senke ljudi unutra bile kao motivi na slikama i vazama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka