Antalija Kemer

Istanbul info za adrese,gde se nalazi.?,kako stici do.. ?

233 poruke u ovoj temi

U Bagdad Cadessi moze da se ide kad si vec bila u Istanbulu i nesto vec videla, a ako ti je ovo prvi boravak u ovom gradu, onda ne bih preporucila jer ces potrositi silno vreme. Deo ulica oko Kadikoy Bul statue je jako zivopisan, ima dosta radnji, kafica i sl i sasvim je dovoljno za ugodaj, kupovinu a neki sledeci put idi u Bagdad cd. Vratices se ti sigurno ponovo u ovaj grad:D

Koliko je meni poznato Yenikapi  terminal je uglavno za brze  trajekte, feribote za destinacije izvan Istanbula, ja tamo nisam isla, iako ima i nekih trajekta koji idu i za Kadikoy ali sigurno ih nema mnogo i cesto kao iz Eminonu do koje lako stizes sa Lalelila tramvajem T1

Mozda ti je konfuzno za prvi put, ali veruj nije tako, ovaj grad nije komplikovan sa transportom i odlicno funkcionise kako tramvaji, tako i metroi. Imas na netu odlicne karte za oove vidove transporta, pa ponesi sa sobom.

Na koji metro si tacno mislila, ili jos bolje napisi ime hotela da mogu jos preciznije da ti pomognem. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mira011 ako ste iole u pristojnoj kondiciji od Yenikapi možete pešice do Plave džamije i Aja Sofije. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljerka, hotel Dekor i prvi put u Istanbulu. Želimo videti što više toga. U kondiciji smo pa planiramo onaj stari deo sa svim znamenitostima da obiđemo pešice, možda čak i do Taksima. Videćemo i vreme kakvo će biti zbog vrućine.. Volela bih i do kafića Pjer Loti zbog pogleda, ali ako ima na nekim višim zgradama kafić isto tako sa pogledom na ceo grad to bi bila bolja varijanta da ne gubimo vreme. Preporučite kafić sa pogledom!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotelu Dekor je najbliza  tramvajska  stanica Aksaray linije T1  i ako ne idete pesice drzi se njega. Sledeca stanica, malo uzbrdo je Laleli, a onda Beayzit gde je  Kapali carsija, onda Cemberlitas, pa onda verovatno najpoznatija Sultanahmet gde su ti glavne znamenitosti,,, potom se spusta nizbrdo prema Sirkeci i Eminonu i prelazi Galata most.... pa dalje... Metro koji ti je u blizini je Marmary koji ide ispod Bosfora  na azijsku stranu na Uskudar,, 

Pjer Loti ostavi za neki drugi put jer neces  stici... za dobar. pogled obavezno obidji Sulejmaniju dzamiju koja ti nije daleko.  Ispod nje  vide se zgrade sa kaficima na krovovima  koji imaju odlican pogled. Popijes nesto i pesice se spustite do Eminonu do bazara zacina pa dalje preko Galata mosta uzbrdo do Taksima i Galate kule odakle isto imas lep pogled i zalazak sunca.

Pogled sa Sylejmanie

DSCF1533.thumb.JPG.04f5f9c4c4fbd9dedf2f5

Kafici ispod nje

DSCF1540.thumb.JPG.12bff538c824e40ed9213

DSCF1551.thumb.JPG.5beb3491247f8f2be2a39

DSCF1568.thumb.JPG.509e5581f0eda18e03902

DSC08515.thumb.JPG.79ec90b50d9bcdfac3fcf

DSC08528.thumb.JPG.37507b44f4b840806cc0f

DSC08507.thumb.JPG.eead76f1b945d1a5d3c96

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znači može da se popne na Sulejmaniju, jel se to plaća ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

IMG_20190831_142321.thumb.jpg.1b803c283cMapa Istanbula, na žalost nisam je skenirao već samo fotografisao pa ne znam da li će se dovoljno dobro videti

 

 

Izmenjeno (Ivanhoe)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

Da li neko zna gde se u Istanbulu čuva kruna cara Lazara i da li se može videti?

Hvala?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, @ljerka na svim informacijama, a posebno na ovim predivnim slikama. Sad mi je sve jasnije. iščitala sam dobar deo teme i napravila plan. Prvi dan ipak pešice do Sulejmanije, obilazak, pogled i kafica, posle do Galata kule i Taksima. A kad već padnemo s nogu onda da hvatamo metro M2 i nazad u Yenikapi, jer nam je hotel 400 metara udaljen. Ako budemo sledeći dan išli na azijsku stranu idemo tramvajem T1 sa Laleli do Eminonu i odatle trajektom na Kadikoy. Verujem da više neće biti potrebe za prevozom. Ostalo pešice da se što više vidi. Kupiću jednu kartu i 2 puta ćemo prislanjati na automat da skine  za 2 osobe pošto tako može - ako sam dobro razumela. 

Hvala, @Ivanhoe za mapu!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka