Ramon

Cres

11 poruka u ovoj temi

Dragi putnici i putnice !

 

 

 

Pročešljao sam kompletan forum vezano za ovo ostrvo, ali nisam uspeo da pronađem nijednu informaciju. Dosta naših turista godinama već ide u ovaj severni deo Dalmacije, ali se niko izgleda nije setio da napiše nešto više o ovom predivnom ostrvu !

 

Voleo bih da ukoliko je neko bio skoro napiše par reči o tome kakva je klima, šta treba videti na ostrvu, koje su cene otprilike na pijacama, tavernama i marketima.

 

Čekamo sledeće leto i idemo tamo !

post-36368-0-19869300-1413273766_thumb.j

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da nisi koristio dobro opciju "Pretrazi" Ostrvo Cres se spominje u vise tema npr. Moji utisci iz Hrvatske... a postoji i vec otvorena tema o Cresu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi Dragane,

kada koristim reči tipa Cres ili Ostrvo Cres jedino što mi izlazi je ova započeta tema. Nije problem ugasiću je ali pošalji mi onda u PP gde mogu da se pronađu informacije o Cresu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledaj ovako. Pozicioniraj se na potforum Hrvatska i u "Pretrazi" ukucaj Crses. Jedan od rezultata pretrage je i

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi putnici i putnice ?

kako u dosadašnjim temama nisam uspeo da pronađem konkretnije informacije o otoku Cresu ? (iako postoji otvorena tema), molim turiste, naročito turiste iz Srbije i naročito turiste koji su u skorije vreme bili na Cresu, da podele sa mnom svoja iskustva. ?

Planiram u septembru sa devojkom na 10 dana na Cres pa me zanima sve ?:

-na prvom mestu bezbednost (prvi put u životu idem na odmor u Hrvatsku i idemo našim autom srbijanskih registracija), iskreno se nadam da je ovo pitanje glupo ali ipak moram pitati: da li je na Cresu bezbedno za turiste iz Srbije, da li imam razloga da strahujem da mi neko ošteti auto zbog SRB tablica, da doživim neprijatnosti tipa provokacija ili ne daj Bože napada na nacionalnoj osnovi? Pritom da napomenem, i devojka i ja smo normalne osoPe ?, kosmopoliti što bi se reklo ? i nismo u fazonu mržnje i tih gluposti.

-cene. Cene puta od Bg do tamo, cestarine, mostarine, trajekti? Cene na Cresu, cene namirnica u marketima, cene po pekarama i restoranima (kafa, pivo, klopa), i preporuke za dobre konobe sa dobrom jagnjetinom ispod sača ??

-plaže. Koliko sam skontao po forumima, najlepše plaže su van mesta Cres i najlakše je do njih doći morskim putem. Ima li brodića koji plove iz mesta do Lubenica i dr plaža, koje su cene karata? Ima li možda taxi boat i koliko košta? Kakve su plaže u samom mestu do kojih se peške može doći?

Znam da sam pitao mnogo ali mnogo bi mi i značili odgovori na sva ova pitanja.?

Osim ovoga molim vas da sa mnom podelite i vaša ostala iskustva sa Cresa.

Unapred hvala.?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili proslo leto na Losinju, preko Cresa se putuje. Ima trajakt jedan pravac oko 15 e, mada nisam sigurna sada, a ide se iz Brestove. Cene vidite na netu. Meni se Cres dopao, plaze su teze dostupne kolima, puno zelenila ima. Izleti brodom su skuplji oko 35 e po osobi, to je na Losinju. U marketima cene su kao i kod nas, ima i lidl. Cene u restoranima nesto vise, ali hrana i vina su jako kvaliterna i lokalna. Sto se tice bezbednosti ne brinite, jako.su ljubazni, mi idemo godinama i sve je ok, cak se bas osecam lepo tamo. Cene putarina kod nas oko 1200 rsd, do Zagreba oko 20e, i do Opatije 10e, po pravcu, cene su okvirne. Ako volite aktivan odmor, stene, sljunak, cisto more, predivnu prirodu i hladovinu sve do mora, bice vam divno. 

Izmenjeno (Lidija J)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno, Lidija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moze se iznajmiti gliser, ali sa skiperom bude dosta skupo, ali obilazite plaze sami. Cena je oko 300 po danu, bez skipera oko 150 e

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa obilazicemo onda plaze kopnom. Dokle može autom ići ćemo, onda ćemo parkirati pa ćemo planinariti :D:D:D Čitao sam da se Lubenicama i većini plaža može prići kopnom ali su staze kozije. Krenucemo ujutru ranije u obilaske pa malo planinarenja nije na odmet :D:D:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste, bas tako. Meni je to smetalo jer bas malo plaza ima dostupne kopnom, a bili smo sa detetom koje nece puno da hoda. Priroda je bozanstvena i sve su sacuvali bas zato sto nisu komercijalizovali. Sugrno ima vecih brodica koje voze na plaze, mi smo tako isli na otok Susak, pescani otok i bilo je bas lepo. Idite i do Losinja, zaista vredi videti. Tamo je vreme stalo, a opet sve ima. Obavezno jedite ribu i Malvaziju ili Muskat uz ribu. Hrana ja jako kvalitetna, puno ima Italijana i Nemaca. Hrvatska ima neku posebnu eleganciju, mir i uzivanje, bar na mene ostavlja takav utisak. Vec godinama idemo u Istru i tamo se osecam najlepse na svetu. 

http://www.cres-travel.com/organiziranje-izleta1

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao hvala ti puno na ovim informacijama, bas mi znače. Jedva čekam :rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka