LanaDadaNS

Portoroz

55 poruka u ovoj temi

Slazem se sa Bojan B. zaista Portoroz ima posebnu car i eleganciju.

Izmenjeno (Lidija J)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drago mi je da se slažemo...secam se pre par godina kada sam prvi put trebao ici za Portoroz, priča mi kolega austrijanac kako on zadnjih 30 godina ide uvek na 5,6 dana u Piran. Ja ga slušam i kontam kako moze svake godine toliko dugo da ide na isti mesto...i onda odem u Portorož...i 'upecam' se skroz...sve mi se čini  da cu i ja nekome za x godina pričati kako vec godinama radim to isto što i moj kolega...samo u Portorožu

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ja brojim sitno to produzenog vikenda u Portorožu...žena i ja smo odlucili da ove godine pre godišnjeg u Grčkoj  opet posetimo lepi Portorož na 4 dana...malo spa,malo šetnja...i uživanje na maksimumu...Grcka ima predivno more i plaze ali nas nešto uvek vraća u Portorož...neki poseban osećaj...Ja bih svakako uvek preporucio svakome odlazak u Portorož...

Blago vama...

Dodala bih,uz posetu Piranu

Izmenjeno (teax)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To se podrazumeva...šetnja od Portoroža do Pirana...lagano uz more...pa onda ručak u Piranu...pa šetnja kroz njegove uske ulice...

Sve je to deo te magije koja nas uvek vraca na ovu obalu...odlazak do Izole...Kopra...

To je sve ono čemu se radujemo

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzivajte i pisite utiske kada se vratite. Lep provod

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala,hvala...To svakako...bice izveštaj i par slikica svakako...jos malo...jos tačno 30 dana...uuuh

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljubiteljima Portoroža.

Trenutno smo ovde i mnogo je dobro vreme...voda 24 stepena...vazduh 30...puni izveštaj sledi kada se vratim kuci...a za sada par slika 

20170616_204104-3024x2268.jpg

20170616_191722-3024x2268.jpg

20170616_152505-3024x2268.jpg

20170616_193704-3024x2268.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jedna trenutna...želim vam svima lep i ugodan dan

20170617_104536-3024x2268.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Evo konačno nađoh vremena sa napisem jedan kratak izveštaj. 

Ove godine smo žena i ja bili 4 dana u Portorožu. To nam je bio kao mali odmor pre godišnjeg u avgustu. 

Sto se tiče puta sve je bilo ok do nekih 20km pre Ljubljane, tu pocinju guzve i zastoji. Kod Postojne se dosta radi na putu tako da su i tu bili zastoji. Ali kada se to prodje sve je ok. Meni kao i uvek najlepši momenat je kada dodjem do onog drvoreda pre dolaska u Portorož, onda znam da sam stigao.

Osecaj koji ja imam kada ulazim u Portorož je kao da dolazim kući.  Jednostavno mene je ovo mesto nečim očaralo i zato mu se uvek vracam.

Bili smo smesteni u hotelu Remisens Bel Moreto(ex Barbara). Hotel je ove godine potpuno renoviran. Sobe su zaista super, kupatilo takodje. Sve je novo, uredno i na mestu.

Vreme nas je zaista poslužilo jer je svaki dan bilo 30 stepeni i temperatura vode je bila 24. Za mene idealno za moju ženu ipak hladno. Zato smo kombinovali pa smo malo bili na plaži  a malo na bazenima.

Svako veče smo išli do Pirana jer smo tamo u glavnom išli da veceramo. Piran kao i uvek jedinstven i zanimljiv.  Zaista smo uživali šetajući Piranom i peške laganom hodom se vraćati za Portorož. 

Moram da primetim da je ovaj put najvise turista bilo iz Nemacke i Austrije za razliku od avgusta kada su vecina turista italijani. 

Portoroz je kao i uvek- čist,  zanimljiv, pun turista, Las Vegas na moru...mesto gde ja uzivam samim tim sto sam tu...i zato cemp žena i ja svake godine da dodjemo da ga posetimo jer ovo mesto za nas ima neku posebnu magiju.

 

Ako neko ima bilo kakva pitanja neka slobodno pita, odgovoricu sve sto znam.

Pozdrav svima.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, i bas mi je drago sto vam je bilo lepo. Mi cemo krajem avgusta ponovo u Portoroz i nas je opcinio. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima nešto tamo što čoveka uvek nazad vuče...ja se tamo nekako posebno lepo osećam. I imam onaj osećaj kao da sam kod kuce. Lepo ti je samim tim što si tamo ma šta radio.  Celokupna atmosfera i Portoroža i Pirana je zaista super. Klima je odlična.  Žena i ja smo rezervisali smeštaj za decembar, hoćemo Novu godinu tamo da dočekamo...da vidimo malo kako je tamo zimi...?

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima jos nešto sto sam zaboravio- kada sam bio u Portorožu 2014. I 2015. (Oba puta u avgustu) 70% turista je bilo iz Italije. Ovaj put je u tom broju bilo turista iz Nemačke i Austrije. Na svakom koraku se cuo samo nemački jezik...dok šetas, doručkujes, u moru na bazenu...cak su se i nama za doručkom obraćali na nemačkom...bilo je zanimljivo...

I ono sto jos moram reci ovaj put sam imao mnogo bolje vreme polovinom juna nego prošla dva puta u avgustu...a uvek sam mislio da će  biti bas suprotno...izgleda da nema pravila nego kako ti se zalomi.

Lidija J ja vam svakako zelim lep provod i lep odmor u avgustu...da vas vreme bas lepo posluži...mi ćemo se u avgustu kupati u Grčkoj...a onda Nova godina prvi put u Portorožu...bice o o tome izveštaj 

Izmenjeno (Bojan B.)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno i vam lep provod u Grckoj. Nas plan je isto za novu godinu da idemo, videcemo samo cene lifeclass hotela kakve budu?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Supruga i ja proveli smo divan vikend u Portorožu i okolini a evo kako je to izgledalo.

Smještaj smo rezervisali preko bookinga, hotel Maestral Residence, koji je skroman (ima 2 zvjezdice ali nama ništa više nije ni trebalo) ima dobru poziciju jer se pješice vrlo brzo stiže u centar Portoroža, a sa terase se pruža odličan pogled na more. Na put smo krenuli u petak poslije podne i stigli u hotel oko 19:30 (prijavljivanje je 17-20h). Nakon kraćeg odmora otišli smo do grada malo da prošetamo pa nazad na spavanje. Ujutro poslije doručka smo otišli do Trsta, parkirali se na parking pored mora i pješice obišli dio grada oko crkve svetog Spiridona. Nakon šetnje koja je trajala oko 2h krenuli smo nazad u Portorož ali smo svratili u Kopar i obišli 3 tržna centra (Tuš, Špar i Lidl). Pošto smo se malo duže zadržali u kupovini slatkiša samo smo se autom provezli kroz Kopar i nastavili ka Portorožu (obilazak Kopra ostaje za drugi put). Nakon kraćeg odmora u hotelu krećemo u šetnju i obilazak onoga zbog čega smo došli ovdje. Ruta je bila sledeća: hotel-Fiesa jezero-Piran-Portorož-hotel (oko 4h pješačenja sa odmorima i ručkom). Ta šetnja se ne može opisati to se jednostavno mora doživjeti. U nedjelju ujutro smo se nakon doručka odjavili iz hotela, otišli do Umaga (oko pola sata vožnje), prošetali se Rivom sat vremena i krenuli kući.

Sve u svemu odličan vikend sa prelijepim vremenom (sunce uz 20-22 stepena-idealno), čak smo u Piranui vidjeli ljude i djecu da se kupaju u moru. Ostalo je još mnogo toga da se vidi u Portorožu i okolini, tako da eto nas opet jednog dana da nastavimo gdje smo stali.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima preporuku za hotel u Portorozu za porodicu? Gledao sam hotele Marko i Lucija ne izgledaju lose. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka