LanaDadaNS

Portoroz

55 poruka u ovoj temi

Planiramo put u Portoroz za par dana, izabrali smo to mesto iz razloga sto imaju dobar spa program a plus su na moru i Italija je blizu pa cemo svratiti. Zanima me da li je neko bio u skorije vreme, kakva su iskustva? Kako ste zadovoljni sa uslugom? Idemo sopstveni prevozom u sopstvenoj reziji, kakav je put da li se brzo stize? Bicemo smesteni u

Grand Hotel Portoroz – Terme & Wellness LifeClass, ima 5*, da li je neko mozda boravio u ovom hotelu??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim te da napises svoje utiske o ovom hotelu ,kao i o putu do tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hocu, idemo sredinom oktobra, Nadam se da je dobar posto vidim da ga uglavnom preporucuju i hvale :)

Izmenjeno (LanaDadaNS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila u hotelu Neptun sto zapravo pripada istom kompleksu-Life class i mogu se koristiti bazeni Grand hotela. Moram napomenuti da ono sto sam mogla da vidim kao posetilac kompleksa (dakle nisam imala priliku da vidim sobe) je da je to hotel visoke kategorije sa veoma dobrim sadrzajem. Da ste bili kojim slucajem kao ja u julu kada je spic sezone videli biste po automobilima koji su na parkingu koja im je ciljna grupa gostiju-high class. Parking je inace zajednicki za sve goste kompleksa (ima pet hotela ukoliko ne gresim) i kada izvrsite check in dobijate karticu kojom na njega ulazite. U letnjem periodu je u tom hotelu bila uvece i ziva muzika, neke lake mediteranske note, nista napadno. Kompleks bazena je kao da ste u nekoj od termi, to su vezani bazeni sa virpulima tako da cete uzivati kakvo god vreme bilo. Zajednicka je i plaza, Meduza mislim da se zove, ali u ovom periodu ne znam da li cete moci da se kupate jer je i u letnjim mesecima hladna voda. Sve u svemu, u dva navrata sam bila u Portorozu jednom u Bernardinu jednom u Neptunu i uvek bih pre preporucila Life Class hotele. Hrana je bila vise nego dobra. Pored ovih hotela jedini bolji ali i dosta skuplji je Kempinski. Ali na licu mesta cete vec sabrati impresije.

Ono sto sam zaboravila da napomenem pored Palmanove gde cete najverovatnije ici u shoping trebate otici i do Trsta. To je sve prilicno blizu pa mozete iskoristiti da napravite neki izlet. Takodje u povratku kuci imate u Ljubljani (cak je obelezeo iskljucenje na autoputu) trzni centar BTC koji je zaista ogroman i ima sve od igle do lokomotive. Ima nekoliko velikih hala poput onih na sajmu u Beogradu i bilion radnji (ja uvek odem u Beneton jer su ogromni sale-ovi).

Takodje je dobar izlet i do Venecije i to je rekla bih best buy iz Portoroza. Izlete organizuju njihove lokalne agencije, i jedna je cak blizu hotela Grand.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hocu, idemo sredinom oktobra, Nadam se da je dobar posto vidim da ga uglavnom preporucuju i hvale :)

I? :hello:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene zanimaju utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

Malo sam citao o ovoj temi na forumu pa hajde da dam i ja svoj skromni dopinos u vezi Portoroza.

Do sada sam uvek letovao u Grckoj i ovo je prvi put da sam se odlucio za Sloveniju.

Zena i ja smo se u poslednji cas odlucili za Sloveniju i izbor je pao na Portoroz uprkos preporukama mog kolege da idemo u Piran. I bolje sto smo tako uradili.

Moram da napomenem da smo letovali u periodu od polovine avgusta,period od 8 dana

U Portorozu smo bili smesteni u hotelu Roza sa 3 zvezdice na bazi polupansiona. Hotel je zaista pristojan,mozda bi bilo dobro da malo zamene namestaj u sobama i tepihe posto mislim da su prilicno stari. Same sobe se ciste svaki dan,menjaju se peskiri,posteljina...to rade zaista revnosno. Dorucak je bio odlican,vecera jos bolja posto je bila sluzena u hotelu sa 5 zvezdica koji se nalazi odmah uz hotel Roza.

Portoroz je jedno zaista lepo i uredjeno mesto. Kako sam negde procitao neko ga je nazvao slovenacki Las Vegas i to je prilicno tacno....hotel do hotela,kazini u svakom vecem hotelu....sve bljesti sve sljasti...

u Portorozu ima jedna glavna ulica i tu je centar svih zbivanja. Paralelno sa tom ulicom ide i setaliste uz more koje vas vodi sve do Pirana. Restorana, picerija, pekara, marketa, poslasticarnica ima zaista dovoljno i svako moze pronaci nesto za sebe. Cene u restoranima su malo jace ali zato u kaficima cene piva,kafe, sokova i sl. su za mene ispod proseka. Na primer kafa je od 1.5 do 2 eur, sokovi su isto oko 2 do 2.5 eur, pivo je oko 3 do 4 eur. E sada u restoranima je na primer za dve osobe glavno jelo(snicla i licno) sa nekom salatom(koje su od 4 do 8 eur) i picem potrebno izdvojiti bar 40 eur. Nije ni to neka cena ali za istu vrstu hrane u nekim drugim gradovima i drzavama treba izdvojiti u proseku 10 do 15 eur manje.

Ono sto je po meni glavna mana Portoroza jesu same plaze. Kao sto sam rekao ranije sam letovao u Grckoj na ostrvima i ovo je za mene bio pravi sok. Nigde peska i prakticno nigde plaze. Jer u vodu se ulazi sa betonskog setalista,uz pomoc stepenica ili skokom u vodu sa doka za camce. Ako udjete u vodu pomocu stepenica voda vam je odmah do kolena i ima jako puno kamenja u vodi tako da su patike za vodu jedna jako zgodna stvar. Plicaka prakticno nema sto za decu moze biti razocarenje(realno i za mene je bilo). I tako je celom duzinom obale, od Portoroza do Pirana. Jedino sto je more izmedju Portoroza i Pirana za mene mnogo lepse nego u Portorozu. ali tu takodje imate isti problem sa samim ulaskom u more. Mada kada jednom udjete onda sve te brige nestaju posto je voda zaista lepa i cista. Ali bez obizira na ovaj problem u vezi plaze mene je Portoroz zaista ocarao. Mesto je mondensko,moderno,zanimljivo....mnogo je lep osecaj uvece setati pored mora...sesti negde u kafic,restoran...pa onda opet nastaviti setnju...ja licno sam se osecao mnogo lepo i Portoroz uvek budi lepe uspomene u meni...odlucio sam i da zenu ove godine iznenadim kratkim putovanjem u Portoroz u junu pre nego sto u avgustu odemo na letovanje u Grcku. Mislim da Portoroz ima svakome nesto da ponudi i da ce svako naci nesto sto mu sve svidja. Gosti iz Italije su vecina,sto se moze primetiti i na ulici,u restoranima,u kaficima...Ono sto je takodje pozitivno je sto u svim ugostiteljskim objektima gde sam ja bio pricali su i engleski i italijanski i nemacki i srpski....problema u komunikaciji nije bilo...Moja ocena je da je Portoroz definitivno vredan posete i da cu uvek kada imam priliku da mu se vratim i da ga iznova prozivim...

Ako neko ima jos neka pitanja a ja znam odgovor na njih bicu uvek voljan da pomognem...

pozdrav svima

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:klap:

Odlican post.

Hteli smo da ove godine zamenimo Grcku sa Portorozom ali sada kada sam procitala kakve su plaze dobro je da nismo. Svakako planiramo otici na 4-5 dana,uz posetu Postojskoj jami i Bledu. Da li mi mozete reci kako ste nasli smestaj,i koliko ste placali?

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja licno Portoroz preporucujem za zimovanje bas iz razloga nezgodne plaze.

Tamo sam zimovao nekoliko puta i uvek je bilo odlicno.

A udaljen je od Trsta samo pola sata voznje :)

Lepo, prelepo mesto.

Izmenjeno (tsonga)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:klap:

Odlican post.

Hteli smo da ove godine zamenimo Grcku sa Portorozom ali sada kada sam procitala kakve su plaze dobro je da nismo. Svakako planiramo otici na 4-5 dana,uz posetu Postojskoj jami i Bledu. Da li mi mozete reci kako ste nasli smestaj,i koliko ste placali?

Hvala!

Pa ja sam smestaj nasao preko Booking.com

inace uvek smestaj trazim preko njih. Tada sam za 8 dana platio nekih 850eur polupansion.

cene smestaja su generalno malo jace u Portorozu. Moja jedina preporuka bi bila da uvek birate hotel a ne privatan smestaj jer su razlike u ceni male a usluga u hotelu je ipak mnogo bolja i u glavnom imate ukljucenu i ishranu,pa makar to bio samo i dorucak. ako idete kolima onda vam je izbor hotela mnogo bolji jer onda mozete izabrati neki hotel koji se nalazi malo iznad Portoroza (1km od centra Portoroza ) sa super uslugom i dobrom cenom i fantasticnim pogledom na celo mesto i zaliv . Posetite internet stranicu iu poznajte se sa ponudom hotela i cenama.

ja idem ove godine na 4 dana u junu a onda u avgustu Grcka

Izmenjeno (Bojan B.)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se da je bolje hotel,ali kada putujemo porodicno,a deca placaju punu cenu ili sa 30% popusta onda dodje puno. U Grckoj uvek biramo hotel (pp ili all) a ovde bi mogao doci u obzir i smestaj sa doruckom. Hvala puno na savetu,pogledacu ponude i raspitati se o smestaju. Ili,sto rece "tsonga" mozda ostaviti Portoroz za zimovanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na cemu. Ja sam rekao iz mog ugla. Ipak je nas samo dvoje, zena i ja i u takvoj situaciji je sve potpuno drugacije nego kada idu jos i deca.

ako bude jos nekih pitanja na raspolaganju sam uvek. Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bojane, gledala sam bas ponudu za hotel Rose, van sezone, cini mi se da sam videla da imaju zatvoren bazen, interesuje me kakav je taj bazen?I zasto je bolji izbor Portoroz od Pirana?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Portoroz je mondensko mesto. Piran je gradic.

A i udaljen je nekih pola sata laganog hoda od Portoroza tako da svaki dan mozes da se setas do njega a u Potorozu su ti sva desavanja a i bolji izbor hotela.

Ako ides zimi obavezno uzmi neki sa bazenom.

Izmenjeno (tsonga)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bojane, gledala sam bas ponudu za hotel Rose, van sezone, cini mi se da sam videla da imaju zatvoren bazen, interesuje me kakav je taj bazen?I zasto je bolji izbor Portoroz od Pirana?

Hotel Roza nema svoj zatvoreni bazen,zatvoreni bazen imate u hotelu Metropol koji se nalazi odmah uz hotel Roza gde inace veceraju gosti hotela Roza koji imaju uplacen polupansion. Dorucak je u hotelu Roza a vecera u hotelu Metropol i ta varijanta je zaista odlicna.

Hotel Roza ima svoje bazene na plazi gde vam je besplatan ulaz jedino morate platiti za lezaljke i suncobran. Koriscenje jednog kompleta od dve lezaljeke i suncobrana je 15 eur za dan. To je cena sa popustom jer ste godt hotela. inace kosta preko 20 eur ako se dobro secam.

A zasto bolje Portoroz nego Piran,ja cu izneti sada samo moje licno misljenje.

Po meni Portoroz je jedno kompletno mesto, Moderno je,na sve strane ima raznih restorana,kafea,kazini,spa hoteli (gde mozete platiti dnevno koriscenje sadrzaja) itd....jednostavno ima sve sto treba za jedan odmor. Piran je stari grad. zaista stari. Super je za setnju,za neki odlazak u restoran ali meni licno mesto nije bilo ni blizu privlacno za boravak kao Portoroz. Jeste stari grad ali uz to je nekako pomalo zapusten. Meni je bio super sto se tice momenta kada sam ga fotografisao. Ali ipak mi je Portoroz mnogo bolje "legao". Oba grada imaju svoj smek ali su potpuno razliciti. Obala koja ih povezuje je prelepa i setnja od Portoroz do Pirana je jedan divan momenat. To bih svakome preporucio. Imam prijatelja koji letuje vec 30 godina u Piranu i koji kaze da u Portorozu ne bi spavao ni jednu noc a ja imam potpuno suprotno misljenje. Do duse on je covek od 65 godina starosti a ja imam 29. Mozda i to ima nekog uticaja :-)

I u Piranu izbor hotela nije tako veliki kao u Portorozu a o izgledu i ponudi u samim hotelima da ne govorim...u Portorozu je kao Las Vegas,dok toga u Piranu nema. To je mirno mesto,staro...sa jedinstvenim smekom. ili ti se svidi ili ne. meni se svideo da dodjem da prosetam,da popijem kafu na trgu,da se popnem na tvrdjavu,na zvonik crkve odakle vidite ceo grad i zaliv...ali onda opet nazad u Portoroz i to je to. Ono sto bih jos pohvalio u Piranu je restoran Sarajevo 84 na ulasku u Piran na pocetku luke. Najbolji sarajevski cevak koji sam u zivotu pojeo.

Izmenjeno (Bojan B.)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka