Mladen84

KERKYRA-glavni grad

155 poruka u ovoj temi

Hvala na pomoći, Garica kao parking odgovara.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta mislite o tome da odsednem u gradu Krf a da svaki dan brodicem ili busom obilazim plaze? Da li se to isplati vise ili rent a car, nas je 3? Ili koje bi mesto za smestaj vi preporucili? Hvala! 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najbolji je rent a car. Daje najvise slobode. Mada ako vam ne smeta cimanje busom, mozete i bus da koristite. Mada nisam siguran da busevi idu na najbolje plaze na zapadnoj strani posto nisu bas sve lako pristupacne. Brodici iz grada voze na Vido pa se mnogi strani turisti koji odsednu u gradu tamo kupaju. Da ne objasnjavam dalje, valjda je sve jasno. Ostale plaze u blizini grada i nisu nesto narocito, pa verujem da vecina ide na zapadnu obalu na plaze Glifada, Ag. Gordios, Pelekas, Paleokastrica, Liapades, Ag. Stefanos, Sunset itd. Ako iznajmite auto sva mesta do 15-20km od grada su dobra za smestaj (Ipsos, Dasija, Gouvija, Kontokali severno od grada ili Perama, Benitses juzno od grada)

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako je neko voljan da mi odgovori, bila bih veoma zahvalna. Naime, planiramo da na jedan dan posetimo glavni grad, ostavimo auto u Igumenici i pređemo na ostrvo kao pešaci. Šta je realno obići za jedan dan i koja je preporuka? Ostrvo Vido je obavezno na spisku, ostalo gde nas put odvede. Najviše od svega me interesuje koliko je stara luka udaljena od mesta gde pristaju trajekti i ako moramo da koristimo taksi za koje relacije je neophodan? Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za jedan dan sigurno mozete obici Vido i uze jezgro grada izmedju dve tvrdjave. Naravno ako dodjete ujutru a odete kasno popodne. Od luke gde stizu trajekti do prestanista odakle polaze brodici za Vido ima oko 2km. Nova tvrdjava je odmah tu, a do stare ima ok 1km. Izmedju su i Srpska kuca, Liston, crkve, trgovi, muzeji. Za to vam ne treba ni taksi ni bus. Ako zelite da obidjete Kanone ili Ahileon za to morate na bus ili taksi, ali mislim da nemate dovoljno vremena i za Vido, obilazak grada, Ahileon i Kanone. Doduse ne znam koliko sati imate od dolaska do povratka na kopno, ali ipak mislim da nije realno sve obici u jednom danu.

Ako vas zanimaju tacne udaljenosti izmedju pojedinih lokacija mozete ih izmetiti na google maps-u ili google earth-u

grad mapa.jpg

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, nisu nam toliko bitne tačne udaljenosti, samo Vaša realna procena situacije na terenu. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo uvek ostavljali kola na parkingu u staroj luci ili ispod nove tvrdjave i onda isli pesaka po gradu. E sad nismo sve u obilazili u jednom danu ali mislim da je moguce videti dosta toga ako ostajete barem 8 sati u gradu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na savetima. Za vreme koje smo imali za obilazak grada nismo ni imali želju da obilazimo muzeje, nismo čak otišli ni na jednu tvrđavu, samo smo lutali uživajući u arhitekturi i atmosferi. Grad je zaista neverovatan, neuporediv sa bilo kojim drugim na jonskim ostrvima. Taj osećaj da ste istovremeno i u Grčkoj i u Italiji je fenomenalan.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel moze neko da preporuci neku povoljnu tavernu u gradu?

Gde ima morskih plodova, ribljih specijaliteta a i klasicnog Grckog girosa?

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da je najbolje otići u neki lokal duž zaliva Garica, tamo uvek  ima najviše domaćih a ambijent je lep, cene su srednje... Ima i prostora za decu, ako ih imate.

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mogu da preporučim kafanicu Bellissimo u samom gradu, odlična je a nisu mnogo skupi. Musaka je stvarno božanstvena, jedna od najboljih koje sam probala u Grčkoj. Slučajno nabasasmo na nju kroz one uličice pa na nekom trgiću, nema šanse da sad objasnim gde se tačno nalazi ali valjda ima neki putokaz po internetu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel moze neko da preporuci neku povoljnu tavernu u gradu?

Gde ima morskih plodova, ribljih specijaliteta a i klasicnog Grckog girosa?

Hvala

Nick,

Ja sam ovde jela predivan giros, zaista sjajan. Taverna Rouvas. Onako restoranski, sa domaćim lepinjicama , povrće sveže, jako obimna porcija ( komotno dve osobe mogu da je podele). Imaju svasta od hrane, ne znam da li ti se uklapa po cenama.Ja se nisam hranila po restoranima sem tu , jednom tako da baš i nemam sa čim da uporedim. Nije daleko od autobuske stanice pa ako budes prolazio,možeš da zaviriš.

http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g662629-d1633160-r140388614-Rouvas-Corfu_Town_Corfu_Ionian_Islands.html

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Amorfna hvala puno...stavicemo ga na listu.:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko može da me uputi da li postoji autobus koji ide iz grada do Ahileon-a. Odakle polazi i da li ide često?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

http://www.agni.gr/Corfu/Exploring_Corfu/Local_buses/

Corfu town and regions close by, are served by the Blue Bus Service. Most of the bus stops are found at San Rocco Square. At the bus stops there is a listing of departure and arrival times. Tickets can be purchased at the kiosks in San Rocco Square.

http://www.allcorfu.com/ou-buses.html

No.10 Achilleon
Monday to Friday - from Methodiou Street  streetview
07.00, 10.00, 12.00, 14.00, 17.00, 20.00.
Monday to Friday - from Achilleon
07.30, 10.25, 12.30, 14.25, 17.30, 20.30.
Saturday - from Methodiou Street
08.00, 10.00, 12.00, 14.15, 19.00
Saturday - from Achilleon
08.25, 10.25, 12.25, 15.00, 19.30

P.S. Moguce je da su vremena polazaka promenjena

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895513
    Ukupno poruka