Mladen84

KERKYRA-glavni grad

155 poruka u ovoj temi

Airbnb?

Screenshot_2017-04-11-18-09-11.thumb.png

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, nekako se slabo snalazim s tim, kao da ne umem da podesim filtere. WOB, sta si ti kucao,pa ti izaslo ovoliko smestaja? Sigurno zavissi i od termina...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Corfu, anytime.

Zato i ima toliko.

Samo sam predložio Airbnb

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce po drugi put bili u Kerkiri i iznova se jos vise zaljubili. Ovaj grad je bas sve sto ja volim. Nema sta da mu se zameri. Odaje utisak Venecije, mada meni mnogo lepsi. Imas zelju da se izgubis u ulicicama, a na svakom cosku doceka te nesto novo i jos lepse od prethodnog. Veoma je lako za snalazenje i sve pise. Mozete svakog pitati, svi su ljubazni i znaju engleski. Kada smo prvi put dosli otisli smo do Vida, vec sam rekla da smo isli brodicem Vidos, koji je bele boje i ima srpsku zastavu. Na njemu pise da stize za 4 min i tako je. Inace povratna je 1,50e. Sto se tice samog ostrva, svidelo nam se jako. Lepa je priroda, najsladje mi je onaj tepih od iglica i sisarke. Obisli smo mauzolej i sta reci, stvrano divan osecaj procitati ime nasih vojnika. Posle setnje po ostrvu seli smo u restoran koji se tu nalazi, cena dva soka od narandze je 5,80e. Malo skuplje ali ajde, prvi put smo na Vidu. Posle Vida nastavljamo do nove tvrdjave, gde nam se pogled pruza na krovove Kerkire, divno, tek tu vidimo koliko je ovaj grad fantastican. Nakon nove tvrdjave, luptamo po ulicama grada i dolazimo do Srpske kuce, gde smo obnovili gradivno iz srednje skole i uzivali u podvizima nasih vojnika. Po izlasku iz Srpske kuce, skrecemo levo i nailazimo do naseg coveka koji je izrazio zelju da nas slika kod njegove radnje i u pozadini uhvatio Srpsku kucu, zaista lepa fotografija. Posle duze setnje, javlja se glad i bas smo se u tom trenutku nasli kod taverne Sophia u blizini Liston ulice, narucujemo giros, a kad smo pogledali u cenovnik, a kad ono 7,90e. Au, al sta je tu je, vec je naruceno, posle par minuta stize nama najbolji giros koji smo ikada probali. Nesto najukusnije sto sam pojela ove godine, vredi svaku paru, ujedno i moja preporuka. Posle dobre klope nastavljamo obilazenje grada koji je sve lepsi i lepsi, povremeno nalecu momenti nenormalne srece sto sam u ovom gradu i sto imam priliki da sve ovi dozivim. Zao mi je sto ne mogu fotografije da okacim jer su veceg formata nego sto je ovde dozvoljeno.

Izmenjeno (jovana95)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jovana95 , ako imate mogućnosti, idite -u bilo koje doba dana- na Kanoni , da s visine gledate Vlahernu, Pontikonisi i aerodrom, sletanja i poletanja aviona, to je jedinstven doživljaj. A u gradu, uveče pićence u kafe-restoranu Nautilus pored vetrenjače na Garici, malo je skuplje, ali je pogled na grad i zaliv prelep. Ako ne stignete sad, eto materijala za sledeći put, nešto mi se čini da ćete se jednom opet vratiti na Krf ;-)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Carobnica Kerkira,ko je jednom poseti svaki dan misli o tom divnom gradu...:volim:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako je. Mada, ne pronađu svi posetioci baš to "nešto"...naročito oni koji su proputovali Italiju, Španiju...dođu i kažu - još jedan grad u venecijanskom stilu, i ništa više...Meni je Kerkira jedinstvena...svi gradovi sveta na jednu stranu, a Kerkira na drugu, jer je VOLIM. Zato mi je i drago da cujem da se neko zaljubio, da je imao oci da vidi prave stvari...Neko dođe, i utisak mu pokvari prljavstina i smeće, a stvarno ga ima...Zaista je ružan obod grada, urbanistički haos od starih urušenih kuća i novih, nezavršenih, pa mnogo propalih lokala i magacina, praznih placeva zaraslih u korov,  sramota jedna...ali kad sve to razgrnete, čeka vas...pa, čeka vas Kerkira:srce:

Izmenjeno (rakel)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja je volim bas takvu kakva jeste...A uzivo sam videla sok i nezadovoljstvo...sta vam je tu lepo pa sve je staro...razliciti ljudi...meni je drago kada neka mlada osoba kao @jovana95vidi i oseti lepotu Krfa...:cvetak:

 

Lepota je u oku posmatraca:srce:

Lepota i mladost ce spasiti svet...:cvetic:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugi dan odma nakon izlaska iz busa krecemo pravo i sa desne strane ceka nas stajaliste za Kanoni. Uf, uzbudjenje pocinje da raste, jer cemo i mi imati priliki da vidimo mesto gde se najvise napravi fotografija sto manastira, sto aviona. Uzeli smo dvenvu kartu u Dasiji koja je 5e i stvarni se ispalati za svrckanje po gradu. Stize bus i odvozi nas do Liston ulice, gde smo morali da presedamo u drugi bus. Da sam znala odma bih otisla do Listona i tamo sela na bus, al dobro, imali smo voznju po gradu, nije na odmet. Dolazimo na Kanone, a kad tamo avion slece tik pored nas, vauu, kakav osecaj videti tako nesto. Sedamo u prvi kafic, a kad ono pogled na manastir Vlahernu i Misije ostrvo. Neverovatan osecaj kad se samo setis da pre 5 meseci kad si uplatio letovanje i poceo da istrazujes Krf i sta sve treba obici, napokon sve to i vidis. Posle pica, silazimo stepenicama do manastira, tamo pravimo par fotografija za pamcenje i vracamo se na bus. Pri dolasku u grad produzujemo do stare tvrdjave, taman je 8 sati i ulaz je besplatan, stara tvrdjava je lepa, al nekako nova mi je bolja, valjda zbog pogleda na krovove Kerkire :) Nakon tvrdjave, ponovo nastupaju ulice grada Krfa, na nase jos vece iznenadjenje, pronalazimo opet neke ulicice gde su prodavnice sa raznim suvenirima. Ne zna se koja je sarenija od koje. Ma osecaj divan, kakva privilegija biti u ovom gradu :) Nadamo se u suboti ponovnom dolasku u grad :)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Za one koji su vernici,u crkvi Sv.Spiridona su izlozene mosti koje se mogu celivati u odredjeno vreme.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel moze neko da mi preporuci neki veci smestaj sa parkingom i pogledom na more u glavnom gradu? Trazim vec par dana i nista nisam nasao. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde je ulaz u Novu tvrđavu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozes sa dve strane uci.Od San Roka skvera dodjes do pijace i malo se popnes gore pa kroz neki tunel ili lepsim putem iz stare luke prva ulica pa desno,stepenicama gore. Od Spilie.Info tvrdjava radi od 9h do 14h ulaz besplatan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka