Mladen84

KERKYRA-glavni grad

155 poruka u ovoj temi

Hvala puno. To mi je bas trebalo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja pitah na temi Parga ali nema nikoga, pa da pitam i ovde, bice da je ovo prava tema. :)

Vidim da su ljudi vec isli na izlet na jedan dan u grad Krf pa me interesuje cena karte. Negde pise 8e, negde 10e kao i da ima razlike u vremenu putovanja u zavisnosti od kompanije. Nasla sam red voznje ali samo to, ne pise koja kompanija kada ide.

I kako je za parking u Igumenici?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mišljenja sam da je Kerkira jedan od najlepših primorskih gradova koje sam ikada posetila. A posetila sam ih prilično do sada. Smatram da vredi izvodijiti bar dva dana za njegovo istraživanje i upoznavanje, mada je meni i to bilo malo, ali nije bilo više vremena.

I najtoplija preporuka za obilazak Muzeja azijske umetnosti, ko voli takve stvari.

Ulaz je u periodu od 14. do 24. avgusta bio 3 evra, s tim što mislim da ima popusta ukoliko imate Euro 26 ili AIESEC, a sa PRESS propusnicom ulaz je besplatan.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja verujem da vredi izdvojiti i celih deset ali mi nismo bili u mogucnosti.

Smesteni smo bili u Sivoti i jedan dan smo odvojili za posetu gradu Krfu. Kupili smo povratnu kartu i cena je 16,5e. Krenuli smo u pola 8 iz Igumenice i tamo smo stigli oko pola 10. Odmah smo otisli na brodic za Vido i povratna karta je kao sto su vec mnogi pisali 2e.

Posle toga smo odlucili da lutamo bez cilja. :) Do sest, kada smo imali trajekt za nazad. :):):) I nismo se pokajali.

Grad je fenomenalan! 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

grad krf je caroban...stara tvrdjava je prelepa...ulice oko listona, a i sam liston su predivni...ocarao me...

ulaz u staru tvrdjavu se placa...ako dodjete pred kraj radnog vremena videcete dovoljno, a besplatno...

 

srpska kuca, kanoni, mon repos nova tvrdjava i prelepe ulice u koje smo namerno zalutali...

ceo dan je padala kisa...kisa pa malo stane i sve tako...

srpsku kucu nasli smo ovako...od stare luke na gore prema spinada trgu i listonu u krodistriu ulicu u kojoj se nalazi mek donalds. skrenite u jednu od poprecnih ulica koja se zove moustohidi..tako nekako...prepoznacete je po srpskoj zastavi...ako udjete sa neke druge strane samo trazite mek donalds...grci inace rado i ljubazno odgovaraju na sva pitanja. a i po gradu imaju mape za snalazenje...

srpska kuca je otvorena do 14 casova...

na vratima je kustos ljubomir saramandic sacekao da udjemo i ispricao nam sve sto treba da znamo...pricao je za nas petoro...odmah sam prepoznala da nije samo drzavni slu\benik...on ovo radi sa dusom....

pitala sam ga gde mogu kupiti njegovu knjigu koja se zove hodoscasce na krf...ovde moram naglasiti da sam ja njega pitala...on je veliki covek..nije je sam pominjao...rekao mi je da ako kupim donesem da mi napise posvetu...i bilo je tako...prodavnica je tu uz kucu..ponudili su mi jos neke knjige uz ovu za 10 evra. ja sam htela ovu..kosta pet...i imam l posvetu autora...hocu da je stavim medju moje knjige...kad tad procitace je  i moji unuci...a to i jeste cilj...da potomci ne zaborave nikad...

inace ove godine se obelezava 100 godina od iskrcavanja nase vojske na krf...i bilo je puno aktivnosti..u sredu je bila ivana zigon na vidu...nisam znala za ovo...cuti ivanu zigon dok izgovara stojte galije carske na vidu bilo bi neopisivo...

za vido sam spremila snopic zita vezan kanapom sa polja vojvodine gde zivim...i rakiju travaricu iz bosne odakle su mi koreni..i malo zvonce na trakici u bojama srpske zastave...da bar simbolicno zalecim rane svih onih nasih decaka i trecepozivaca otrgnutih od svojih njiva i polja...zajedno otac i sin...ima i autenticna fotografija...otac i sin na istom mestu...

brodici za vido idu sa pristanista kod stare tvrdjave...ima okacena nasa zastava...a danas nisu isli...more je bilo suvise nemirno.... i da kazem i ovo...da sam isla ja se sigurno ne bih kupala na plazama  ostrva vido...tu ni grci iz postovanja ne love ribu...

 

negde sam procitala utiske jedne nase clanice koja kaze da kada je velika guzva za brodic za vido jer tu grci i ostali turisti dodju na kupanje kapetan izadje i kaze da srbi udju prvi a ostali da cekaju...dopalo mi se mnogo...to je postovanje...

Izmenjeno (sandraivlada)
dodala recenicu
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

azijski muzej je lako naci...tu oko listona i stare tvrdjave...nisam ulazila jer nisam imala vremena... ali i ono sto sam videla spolja dovoljno je da znam da ce sigurno biti u mom planu krf drugi put...

na kanone se ide autobusom broj 2. to je plava bus stanica tu negde desno od listona..karta kosta 1,7 evra...vozi pravo do vidikovca...tu je i misje ostrvo i crkvica u moru  do koje se moze peske... mala je sa malim dvoristem i zvonikom...pravljena je 1680 i neke godine... preporuka...preporuka.

.na doku prema misjem ostrvu ima jedno mesto gde stoji puno ljudi sa fotoaparatima...prepoznacete...tu kad stanete avion ide pravo prema vama...fotografija kakvu ce retko ko imati...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na mon repos smo sisli peske...niz put asvaltom...moze i autobusom...ima solidno da se pesaci... ja sam krenula zbog vrta u kom se nalazi palata...ulaz se ne placa...vrt ove palate je divan...ogromno drvece...nije onaj podsisani tipa simsir i to...ovde na krfu prvi put sam videla amarilise po sumama...svi su roze boje..mnogo lepo izgledaju...u ovom vrtu ih ima puno ...isto kao i ciklama.. palata je bila zatvorena...otvorena je do 15 casova...ima portir koji nas je upozorio da zatvara kapiju u 19,30. ulaz se  ne placa.  palata spolja nije nista posebno...ispod vrta ima i plaza...preporuka za ljubitelje biljaka pre svega...

ovde ima i sadrzaja za ljubitelje arheologije...ali oni to sigurno vec znaju bolje od mene...

nisu amarilisi...to su ljiljani...ne mirisu ali su prelepi...ljubitelji biljaka neka ponesu iz sume lukovicu...u jesen se vadi kao lale...i imacete u svom vrtu uspomenu na vrt mon reposa u septembru...

DSCN5668.JPG

Izmenjeno (sandraivlada)
dodala sliku
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kad se krene od listona gore ima jedna crkvica zuta sa bordo delovima na fasadi...levo u uskom prolazu je tavernica za pamcenje..ime joje je na p, ali ubise me ovi grcki nazivi ne mogu da ih procitam, a ne smem ni da izgovorim jer nemam pojma da procitam...kad dodjem kuci okacicu fotografiju...prepoznatljiva je...

divno je dekorisana. ambijent prelep...unutra na zidu je zivopisno islikana...basta je u uskom prolazu...iznad stolova sa zelenim stolicama je ono divno mirisno cvece...i bosiljak ceo red u saksijama...gleda na zlataru pravo...levo je prodavnica sa divnim detaljima za kucu...slikala sam prelepi izlog...mozda prepoznate po pijaci povrca i voca na ulici...i ona izgleda lepo...prodaju i plodove sa onih velikih kaktusa...kazu da je to frukti..kako se koristi i kakvog je ukusa ne znam..znam samo da ima one male sitne bodljice koje jedva povadite iz ruku ako ih dodirnete sto mi se desilo....

giros pita je 2,7 evra. nikada nisam pojela lepsu i u lepsem ambijentu...preporuka...preporuka... ovde mozete popiti kapucino recimo...stvarno je secerlemica...

novu tvrdjavu cete lako naci...uz more levo od stare... mi smo je pronasli lutajuci divnim ulicama...kako ne bih znala da ponovim..

 

DSCN5673.JPG

DSCN5672.JPG

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nova tvrdjava se meni licno vise dopala od stare...zbog pogleda na krovove krfa...u jednom trenutku toranj one najvislje crkve bude paralelno sa vama...u istom nivou...ulaz se ne placa...na samom vrhu je kafic...da biste dosli morate nesto popiti...espreso kafu recimo...kosta 1,5 evra....malo za takav uzitak...preporuka...preporuka...

i obavezno zalutajte u uske ulice starog grada...toliko su lepe da cete ih pamtiti zauvek.... a ja... ja cu se vracati u ovaj grad...zaljubila sam se danas u njegovu lepotu...mislim da ce to biti ona ljubav za sva vremena...

DSCN5486.JPG

DSCN5488.JPG

DSCN5490.JPG

 

ps.. na ovoj prvoj fotografiji ove zgrade probala sam da docaram atmosferu ali nisam profesionalac...nebo je bilo neke roze- plave boje...nikada takve nijanse nisam videla...a stotine vrabaca leteli su okolo...inace vrabaca ima puno...narocito na trgu gde je stanica plavog busa...cvrkucu umilno...

ova treca fotografija je prelepi izlog...primeticete ga sigurno...ali ne daju da se fotografise...ja sam slikala kradom...mnogo je lepsi kad se gleda...

Izmenjeno (sandraivlada)
dodala slike
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene su na Krfu oduševile laste,jako su simpatične i cvrkutave,vrapce nisam primetila,išla sam uvek u junu možda i ptičice imaju smenu?:cvetic:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moguce...mi smo uglavnom bili uvece u gradu..vise smo ih culi nego sto smo ih videli...ili smo ih vidjali u daljini...na trgu san roko smo pogledali i videli vrapce...doduse zurili smo na autobus... u svakom slucaju u ovom divnom gradu njihovo cvrkutanje je dodatni ugodjaj...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav. Moze li neko reci da li u gradu postoji neki veci market, i kakve su cene u odnosu na spomenut market u Dasiji?

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da ima vecih marketa. Na obodu grada iz smera Dasije su Lidl, AB Vasilopoulos, Dimitra i Diellas ( ne znam da li radi), a kod aerodroma je jos jedan Lidl. U novijem delu grada ima Carrefour Marinopoulos, jos Mercato i Dimitra marketa sirom grada itd. Sigurna sam da ce se Igor vec javiti sa mapom:D, ako ne, izguglaj sam. Cene su u globalu bolje nego u Dasiji. Pa i kod kuce se snabdevamo u hipermarketima, a ovi lokalni, komsijski su samo za prvu pomoc, zar ne? Lidl kod aerodroma je bolje opremljen od onog prvog. U starom gradu su minimarketi i vocare.

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Da li neko ima novijih informacija o parkiranju od ove godine, tipa da li ima parkinga koji se ne naplacuju?

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima koliko hoces besplatnih parkinga, samo su zauzeti stalno :D  Šalu na stranu, parkiranje je jos u junu bilo košmarno...uspevali smo da se besplatno udenemo duz Garice, oko Leoforos Aleksandras i kod pijace. Parkinzi koji se naplacuju bili su uglavnom puni i to u bilo koje doba dana. Neverovatna kolicina vozila, svuda u gradu. A svi najvise vole da se nacentriraju duz Spianade, upale sva cetiri zmigavca i krstare do besvesti, dok se neko mesto nekim cudom ne uprazni...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka