Mladen84

KERKYRA-glavni grad

155 poruka u ovoj temi

Predlazem da se u ovoj temi pise samo o glavnom gradu ostrva, o znamenitostima, starom gradu, autobuskom prevozu, hotelima, smestaju. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako imate prilike, ne zaobiđite Casa Parlante

Evo i link da steknete uvid o čemu je reč

http://www.tripadvis...an_Islands.html

Prilikom plana obilaska grada Krfa, koristio sam sajt

http://in-corfu.com/...viewpoints.html

Grad je možda najlepši od svioh koje sam imao prilike da obiđem u Grčkoj. Najviše mi se dopao Muzej azijske umetnosti i odlazak na novu tvrđavu sa koje se pruža neverovatan pogled na grad i staru tvrđavu. Ulaz je dž.

Svakako, i šetnja gradom je doživljaj za sebe. Iza svakog ćoška vas ceka novo iznenađenje i oduševljenje. Najčepši štekić mi je venecijanski bunar. Dolazaio sam u par navarat a nigde žive duše, još ako je nedelja. Prelep kameni bunar ušuškan meću uskim uličicama koje se završavaju skrivenim trgom prepunim cveća i zelenila, poorde stare crkvice. Nestvaran prizor.

Za nas, svakako nezaobilazan je odlazak u Srpsku kuću i ostvro Vido.

Izmenjeno (Barkmann)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na trgiću je nekad bio romantični restorančić To Venetsianiko Pigadi (pisano po Vuku), sa svećama, elegantnim vinskim čašama itd. Prošle godine nije radio, pa je trg bio pust, utonuo u mrak i prašinu. Campielo i jeste uglavnom pust, neosvetljen, sa dosta napuštenih, urušenih kuća, sa gvozdenim balkonima i drvenim škurama koje samo što ne zviznu. Dobar kontrast u odnosu na blistave, turistički ušminkanije delove grada. Moji omiljeni delovi grada - ceo grad :-).

Liston (odličan fredo i frape u Aigli-ju, i nije skup), obe tvrđave, parkić pored ulaza u staru tvrđavu, duž zidina preko od Listona - u spomen braći Darel, palata sv. Mihajla i Đorđa, Srpska kuća, trg sa gradskom kućom, krcat restoranima, sav u cveću, ulice N.Teotoki i Arseniu, Leoforos Aleksandras i San Roko, zaliv Garica sa svetionikom, stara i nova luka sa brodovima iz Italije i, naravno, jedinstveni Kanoni sa divnim kafićima, kišobran borovima i spektakularnim pogledom na aerodrom. Malo li je za jedan grad? Plaža ima lepih širom Grčke - ali samo je jedan grad Kerkyra. To je mesto koje najviše na svetu volim. A neko se vrati odatle i kaže - "nije loše", "onako", "nema Mango" ili "ima puno smeća"... Mnooogo smo različiti...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je najlepsa ona ulica u kojoj se nalazi ona pravoslavna crkva. :) Uska ulica, a vernici palce svece ispred crkve. Oronule fasade koje daju poseban smek gradu, mletacki stil gradnje...

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U kom delu se nalazi venecijanski bunar?Grad Krf je zaista velicanstven,treba ga celog istraziti i uzivati u njegovoj lepoti.Bilo bi lepo naci smestaj u gradu pa ga natenane istrazivati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

img20140823194452.jpg

Restorancic je radio u avgustu :) a fontana se zove Kremasti - kraj 17 veka.

Izmenjeno (Medo)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trg se zove Kremasti.

 

Lepo da restoran radi, ja već pomislila da kriza uzima danak ...nismo tamo nikad jeli, više volimo uz more, ali ostala mi u sećanju lepa slika

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Realno jedino zaista lepo na Krfu je njegov grad,ostalo je manje vise vec vidjeno dok grad ima neki smek..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Venecijanski bunar se nalazi u severnom delu starog grada i lakse ga je naci neobaveznom setnjom po ulicama grada nego na Google Maps .

Da bude zanimljivije za trazenje, ima i dva naziva - Venecijanski bunar i Kremasti fontana.

Da bude jos zanimljivije, nit je bunar, nit fontana, vec rezervoar za skupljanje kisnice.

Na simpaticnom trgu se nalazi crkva posvecena Presvetoj Bogorodici - Panagia Kremasti. Naziv `kremasti` ili `viseca` dolazi iz price da je na ulazu u hram visila ikona Presvete Bogorodice.

Trg su stanovnici prozvali po crkvi - Kremasti a takodje i fontanu.

Zvanican naziv trga je Pl. Lili Dessyla - i sa tim se nazivom lako pronalazi na mapi.

Izmenjeno (Medo)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto zadatka za sledecu posetu Krfa,to je negde kod nove tvrdjave?Hvala za sliku i uputstvo za trazenje!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
map-corfu-town.jpg Izmenjeno (Medo)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je Venecijanski bunar ( Kremasti fontanu ) najlakse naci iz ulice Agias Theodoras

map-corfu-town-uvecan.jpg

Izmenjeno (Medo)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas mi je krivo sto nisam video taj Venecijanski bunar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zamolila bih naše ljude koji zive u gradu Krfu,da nam daju neke savete oko smeštaja u samom gradu,da nisu hoteli nego studio ili sobe ako imaju neke kontakte bilo bi lepo da podele sa nama,naravno i da nije skupo.Kakvo je vreme sada na Krfu,mozeli se kupati u moru?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

https://www.airbnb.com/s/Kerkira--Corfu--Greece?guests=2

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka