Tirkizna

Sremska Mitrovica

10 poruka u ovoj temi

Šta obići...?

 

:thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Centar, muzej Srema, Sirmijum, crkve, kej... Jedan most preko Save je pešački, a sa druge strane tog mosta je Mačvanska Mitrovica.

Možda možete i do Zasavice ako ostane vremena.

Ako ste ljubitelji salaša i sličnih etno zdanja možete i tako nešto pronaći. Ja osim nabrojanog ništa više nisam posetila tako da iz iskustva ne mogu ni preporučiti. Ali, zato je tu google. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala! Nadam se da cemo otici sledece subote :-)

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavih foto turu, iako vidim da su ljudi nezainteresovani za ovaj deo zemlje...odnosno, kod nas se obilazi samo ono sto je polularno i poznato... :dosada:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepa je tura. :klap:

Ja nikako da postavim moje sličice...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavi :-)!!! Na kraju shvatih da sam mogla jos slika da stavim, mada nismo puno napravili, oko 400... ( za nase pojmove nismo puno :-D)

Hvala!!!

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakav je onaj kafic na Savi, ne znam mu ime, on je jedini koji sam videla da je bas kod reke? Tada nisamo sedeli jer je bilo polavljeno, a treba mi neko lepo mesto za petak, dolazim poslom na 1 dan...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikako da okacim slike sa plaze...meni je bas lepa!

Samo da ih nadjem :-)

Nego, jedna lepa vest : '' ARHEOLOŠKI srpsko-australijski tim grozničavo kopa u jari i prašini njiva lokaliteta Glac na periferiji Sremske Mitrovice otkrivajući legendarni kompleks palate rimskog cara Maksimijana Herkulija. Kad je ovog proslavljenog vojskovođu rođenog u siromašnoj porodici u antičkom Sirmijumu za savladara izabrao imperator Dioklecijan, ovaj je na imanju, gde su mu roditelji bili nadničari, podigao velelepnu palatu, a svoj grad učinio prestonicom zapadnog dela carstva.   ....................

Da je potraga najzad dovela do cilja pokazali su monumentalni ostaci koje je pre nekoliko dana, na dubini od oko metar i po, otkrio naučni tim koji predvode dr Stefan Pop-Lazić, iz Arheološkog instituta u Beogradu i profesor Ričard Majls, sa Univerziteta u Sidneju. Reč je o zidinama koje opasuju dvorište dugo 400 metara i široko oko 300 metara, a u njemu se sada iskopavaju masivni temelji zgrade.

- Reč je je ogromnoj građevini, palati koja se prostire na mnogo većoj površini od očekivane - govori profesor Majls. - Posebno je iznenađenje to što smo u ostacima otkrili tri arheološka sloja gradnje, što pokazuje da su na ovom mestu ljudi živeli mnogo duže nego što se mislilo. Ovo je nesumnjivo bilo veoma značajno mesto u Sirmijumu.''

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:674575-Iz-sremskih-njiva-nice-carska-palata

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mitrovica....snezna 77098FE1-E75B-4BE4-B74D-1261A46E3DB9.thupogled na Savu s prozoraC0BE3CB3-D8AA-4C11-8CFE-9F0E966EFD48.thupark iza Arhiva Srema....

Kej na Savi...danas...76E39EB2-B4F4-47E8-811F-DF97A36C2FFB.thu

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka