Todorovic

Stara planina, opšta tema

312 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima.

kao i uvek procitala sam celu temu pre nego sto se ukljucim u istu i postavim pitanja ili dam svoj doprinos u vidu utisaka.

Iako sam sve procitala i dalje nisam bas mogla da odlucim da li je SP trenutno pravi izbor za nas. Sa suprugom i detetom od 22 meseca bih provela par dana na SP ali s obzirom da smo navikli da budemo aktivni, a sada zbog deteta moramo pre svega setacke i ostale ture njoj da prilagodimo, zanimalo bi me ako neko moze realno da odgovori da li je izvodljivo nesto od tih prirodnih lepota obilaziti sa detetom.

Dete jeste aktivno, i voli i naviknuto je da "skita" al pomenuti put do M od 8km tamo i nazad jos toliko, nema sanse :D

Tako da me vise zanima da li i sta mozemo obici za 3-4 dana od vidikovaca, setackih staza, vodopada, manastira i ostalih prirodnih lepota. Ne znam jos gde cemo biti smesteni ali smo kolima pa bi svakako zbog deteta dolazili kolima svaki dan najblize sto se moze doci necemu sto obilazimo.

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bar pola ovih predloga sigurno možete obići.

https://talas.rs/2018/09/08/stara-planina-top-10/

Možete obići i vodopad Bigar, a uzvodno ima lepih kaskada, starih vodenica i crkva posvećena svetom Onufriju.

Od planinarskog doma ili hotela Stara planina možete popeti vrh Babin zub.

Smeštaj birajte prema lokacijama koje ćete obići, da se ne vozite po ceo dan. 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možete obići pomenuti Babin Zub, vodopad Bigar, vodopad Bukovački do (oba dostupna skroz putem do njih), vodopad Tupavica (makadam poslednjih par kilometara), Rosomačke lonce, peške se ide otprilike 1km u jednom pravcu skroz lagane šetnje po ravnom.

U Toplom Dolu možete peške do Piljskog vodopada ali ide se peške u jednom pravcu oko 4.5km čini mi se, tj oko sat i po jer se savladava delimično uspon. Mi nismo išli jer nas je uhvatila kiša...

Možete da se popnete na vidikovac Kozji Kamen i pogled na Zavojsko jezero. Ide se peške nekih 3.5km ali nije prezahtevno, ima jedna deonica sa uzbrdicom i poslednjih par stotina je malo stenovitiji put, ali nije opasan, ništa slično tome. 

Velika napomena, za Kozji Kamen krećete odavde:


https://goo.gl/maps/4MXkc6KWNfnRJU217

 

Ako pak ukucate u Google mape on će vas voditi na Zavojsko jezero i dovešće vas ispod vidikovca a odatle ne može da se priđe. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svima mnogo hvala na odgovorima :) Nadam se da idemo na SP i javljam se posle sa utiscima pre svega vezanim za odlazak sa malim detetom da i drugima koji se dvoume pomognem :) U lepotu prirode ne sumnjam kao i u to da cemo biti odusevljeni. Hvala jos jednom na azurnim i detaljnim odgovorima. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde ovih dana naći pristojan smeštaj na Staroj planini sa normalnom cenom?

Ako mogu da biram, pre bih na pirotsku stranu, mada nisam „gadljiv“ ni na knjaževačku. :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uglavnom je sve puno. Imam broj za jedan stan u Kalni, to je na sredini negde između pirotske i knjaževačke strane. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, na pola puta.

Žena za Kalnu kaže, ni tamo, ni vamo. :pardon:

Hvala! Sutra ću videti da li mogu da maknem sa posla, pa možda i odem. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka