Bubica

Poljska

32 poruke u ovoj temi

Primecujem da se Poljska stidljivo pojavljuje u ponudama nasih turistickih agencija, pa me interesuju vasi utisci, iskustva itd. Bila sam suvise mlada 80 - ih godina kada se tamo islo masovno, a sada nas bas zanima, ne skijanje vec neko prolecno putovanje!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krakow je veoma lep i autentican, jedan or retkih gradova gde mi se svidelo apsolutno sve, obavezno podji ako imas prilike. Meni isto nije jasno zasto je toliko zapostavljen s obzirom da je blizi od Praga i da se do njega moze jeftino autobusom iz Budimpeste. Pre nekoliko meseci sam postavio slike u MFT, ali ih nije mnogo ljudi pogledalo. Ja sam isao upravo u prolece, pocetkom marta i vreme je bilo fantasticno, ali nikad se ne zna. Poseta Ausvicu je pod obavezno. Katedrale (Marijacka i Wawelska) su posebno impresivne. Ima jos mnogo toga, ali da ne davim sve je na virtualtourist.com.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako hoćeš da ideš na svadbu moje sestre od strica tamo umesto mene (sredina Jula 2008) - bio bih ti jako, jako, jako zahvalan (sa akcentom na "jako").

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao svima, zeleo bih da posetim prijatelje u Poljskoj i da ih pritom iznenadim svojim dolaskom. Trebao bi mi neki savet od svih vas, kako je najbolje da se dodje tamo i na koji nacin.

Hvala unapred.

Milan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idu avioni, idu autobusi... ko može-kolima, i to je to.

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gde ici? Sta obici?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedna agencija organizuje Novu Godinu u Krakow-u.

Ponuda je sledeca:

Cena : 119 eura

Aranžman obuhvata :

- Kompletnu organizaciju i vođenje puta

- 3 noćenja sa doručkom (buffet) u hostelu u višekrevetnim sobama (2,3,4,6,8,10 kreveta)

- Prevoz visokopodnim autobusima (A/C, audio i video oprema) na navedenim relacijama

Aranžman ne obuhvata :

- Fakultativne izlete i ulaznice za kulturno istorijske spomenike

- Međunarodno zdravstveno osiguranje (850 din)

- Doplatu za dvokrevetnu sobu (20 eura po osobi)

- Individualne troškove u hostelu i za vreme putovanja

Krakov je grad u južnom delu Poljske i nalazi se nad rekom Vislom. U prošlosti je ovaj grad bio prestonica Poljske a danas je veliki kulturni i univerzitetski centar Evrope. Stari grad je uvršten u listu svetske kulturne baštine. Danas u Krakovu živi oko 800.000 stanovnika a svaki dan ga poseti ogroman broj turista.

Hostel Free se nalazi u centru Krakova na 10 minuta šetnje od glavnog trga. Sve sobe su uređene u modernom stilu a kupatila se nalaze u sobama (vecina soba ima svoje) ili na spratu i napravljena su po najvišim standardima. Hostel poseduje i TV salu, internet caffe, perionicu veša, lokere za vredne stvari, recepciju koja je otvorena 24h.

Hostel Centrum Krakow se nalazi u centru Krakova na 10 minuta šetnje od glavnog trga. Sve sobe su uredne i ciste a kupatila se dele na par soba na spratu i napravljena su po najvišim standardima. Hostel poseduje internet caffe, perionicu veša, lokere za vredne stvari, recepciju koja je otvorena 24h.

Izmenjeno (Saska84)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li mislite da se isplati i da vredi otici na takvo putovanje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se mene tice, ja jedva cekam da odem i vidim Krakov. Svasta ima da se vidi, sto po samom Krakovu, u blizini je i Ausvic i rudnici soli Vielicka (koje ja jedva cekam da vidim) i sigurno ima jos puno toga.

Ima tema o tome, ukucaj u pretrazivac, nadji i procitaj. Ima i predivnih foto tura iz Krakova, pogledaj ih obavezno.

Itekako vredi posetiti Krakov i Poljsku, a sto se tice te konkretne ponude koju si stavila, e o njoj ne znam nista. :) Meni je Krakov jedan od gradova koji obavezno planiram uskoro posetiti i tom putovanju se unapred radujem.

Ps. Krakov za Novu godinu rade i Filip travel i Rapsody travel.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice Krakowa, sigurno neces pogresiti. Ima stvarno mnogo toga zanimljivog za obici...Sto se tice ponude agencije za docek, brine me samo nocenje u hostelu. Poslednjih nekoliko godina Krakow je postao Meka za mlade Britance i Irce. Na svakom koraku ima pub. E sad, oni uglavnom dolaze u petak uvece i vracaju se u nedelju i pretpostavljam da spavaju u hostelima. To moze biti problem, jer se opijaju i prave probleme...Mozda je bolja varijanta nocenje u hotelu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Varsava:

Iako je grad urusen do korena u II SV ratu meni se iskreno svidja. U Varsavi sam bila dva dana, prosle godine u julu. Bilo nam je grozno vreme ali je grad nekako sladak malen ususkan i cist. Moze da se obidje za dan i po, ono najvaznije. Isli smo njihovu kraljevsku palatu, u muzej Marije Kiri i obisli crkvice. SIrena je simbol grada i ima ih tri, jedna je u centru grada, jedna je na obali reke a trecu nismo nasli. Prosetali smo glavnim ulicama i zaista je super bilo.

Iz Varsave sam isla za Krakov:

Ja inace ne volim malene gradove i smeta mi kad je grad spor, ali Krakov je zaista predivan. U samom gradu smo bili tri dana i obilaske smo rasporedili na sledeci nacin:

Prvi dan smo obilazili Krakov sve osim zamka u Krakovu, dakle sam centar grada crkve, jevrejsku cetvrt Kazimires.

Drugog dana smo otisli kolima u rudnik soli Veljicka i u Ausvic. Nakon Ausvica ti se ne zivi tako da ja preporucujem da to obidjes krajem dana jer je zaista da se najezis. Ja sam uspela da obidjem Ausvic 1 dok Ausvic 2 Brikenau sam uspela da samo malo udjem. Ako nemas jak stomak, nemoj da gledas film koji mozes da gledas u samom logoru. Pored toga da te upozorim da koliko god da zamisljas da je logor veliki, jos je veci. Postoji mogucnost da se udje u celije u kojima su ubijali ljude smrtonosnim gasom, ja sam ulazila. Zaista je da se najezis. Da ne bude sad da mi rudnik soli nije ostavio utisak nije tacno, nego samo kad se setim Ausvica najezim se. Rudnik soli je neverovatan, i vredi svaku paru da odes da vidis. Citav grad pod zemljom i to ceo od soli, i lusteri i cesme i sve. Loodo

Treceg dana smo obilazili zamak u Krakovu, Wavel, koji je zaista lep, super je atmosfera, medjutim, kako sam ja u Krakov dosla nakon dvoraca u Rumuniji, Kijeva, Moskve i St.Petersburga, preko Talina, Rige i Vilnijusa, i Varsave, sama unutrasnjost dvorca me i nije oborila sa nogu. Treba obici Armory jer ima zaista puno raznog oruzija i blaga. Nakon toga smo se vozili brodicem i to je stvarno super i nije skupo. Ostalo je bilo vremena da se obidje i Podgoreze, takozvani Jevrejski geto, koji ljudi obicno preskacu. Tamo je idalje apoteka koja je radila i za vreme rata. Uvece je lepo da se proseta centrom Krakova. Ako volis nakit ima ogromna "pijaca" u samom centru gde se prodaje prilicno povoljno srebro.

Sve u svemu Krakov preporucujem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imas u MFT slike i iz Varsave i iz Krakova.

POzz i lep provod

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Varsava:

Iako je grad urusen do korena u II SV ratu meni se iskreno svidja.....

Marija mnogo ti hvala!

Najverovatnije cu ici.

Jedino me jos interesuje koliko mi od prilike para treba za obilaske?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Varsavi mislim da je bilo prilicno jeftino da se udje u Muzej Marije Kiri, a ni da kraljevska palata nije bila skupa.

Sto se Krakova tice koliko se secam sve crkve su besplatne, kao i sinagoge osim najvece stare sinagoge koja je cini mi se oko 2evra. Zamak Vavel http://www.wawel.krakow.pl/en/ vidi na sajtu sta bi obilazio :)

Rudnik soli Welicka http://www.kopalnia.pl/site.php?action=site&urlMain=2,211,1,27,,&&id_site=211&level=27 tu imas cene.

Ausvic je besplatan, placa se samo da gledas film i ta cena je koliko se secam 5evra. Ako ides kolima sve ovo se mnogo vise isplati nego da placas ture...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

http://www.seekrakow.com odlican sajt u kom mozes sve o Krakovu da nadjes :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26504
    Ukupno tema
    887643
    Ukupno poruka