Guest m.p.

Maldivi

41 poruka u ovoj temi

a gde je to povoljan smestaj? na maheu. gde se mora kupati u majci medju muslimanima..?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ti kazem posteno nisam nesto upoznat sa oblastima Maldiva , evo ovih dana tragam i upoznajem..

Ne, radi se o Maafushi , na bookingu za 16 noci sa doruckom soba za dvoje 490e...

Da li znas nesto vise gde se na maldivima nalaze najbolje plaze ili su svugde dobre plaze tj. gde se kupa bez majica :) ??

Kako se krecu cene klope, da li imaju neku brzu hranu, prosto kakve su cene tamo?

Izmenjeno (nick034)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

google translate sa tripadvisora:

Сада неколико речи упозорења о Маафусхи острву. Нема ништа да види или уради на острву (осим уживања на плажи испред Белих Љускама) и то је потпуна бесмислица је тврдити, као један хотел ради, да можете док далеко неколико сати истражују Маафусхи острво на бициклу. Можете хода од једног краја острва Маафусхи да други у 10 до 15 минута. Једна страна острва је стављен од стране лука и ружног лукобрана. Друга страна је било попуњена са грађевинском рушевинама или се користи као депонији. Цела доњем делу острва је узет у затвору, а ви не можете да приступите плажи јер је ограђено бодљикавом жицом и прекривен је све, од старих вц дасака за поломљене играчке. Постоји само један чист плажа на целом острву и да је један испред Беле Љускама Беацх Инн. Остали пјешчане плаже су апсолутно прљава која је толико тузно видети и тешко описати.Постоји отпадно уље, старе фрижидере, пластике, картона, грађевински отпад, старе гуме и глупости спаљивања на плажи у близини затвора. Молимо погледајте приложени фотографију.

+

Цене на Малдивима су скупи и требало би да размислите укупне трошкове боравка, а не на основу сервицес за ноћење са доручком. Када се томе дода стопа за било који од пансиона на Маафусхи до дневног трошкова ручкове и вечере (који су скупи у односу на оно што би платили у Шри Ланки или Тајланда) и додати трошкове за брзо бродом такси (који је обично укључено у цену за одмаралиште) и скривених пореза и 3% доплата за плаћање кредитном картицом, наћи ћете да је све то доводи до онога што сте могли платили за пун пансион на једном од одмаралишта острва.

ukratko, vise puta sam gledao maldive na budzetu. i nista nisam nasao.

msm se maldivi moraju iskesirati dobrano. svako ko tvrdi kao gore u postu:

NIJE TAČNO DA JE POTREBNO IZDVOJITI ČAK 1500 EUR!!!

neka ostavi racunicu.

Izmenjeno (Jack Sparrow)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ sparrow

Koju onda oblast-ostrvo da gledam?

Koje to ostrvce ima neku prodavnicu ili bilo kakav sadrzaj?

Na drugoj temi o Maldivima pominje se Sun Island ? Da li je to dobra lokacija , sa prelepim plazama, nekim sadrzajem ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da taj sun island se cesto spominje kao dobar odnos ulozeno-dobijeno. msm da se po forumima (hr) spominje jos 1-2 takva ostrva.

ja nisam bio pa se smatram nekvalifikovanim za takve savete. samo mi je taj ''povoljan smestaj na maldivima'' bio sumnjiv pa sam se ukljucio ovde. licno bih pre otisao na sejsele. cene su pitomije koliko se da istraziti...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakva koincidencija, ja se nedavno vratio sa Mafušija i upravo se spremam da napravim izveštaj, kad vidim da se i ovde razvila diskusija. U međuvremenu sam ostavio i par komentara na Trip Advisoru koliko da razbijem neke predrasude.

Ne očekujte na Maldivima nigde aktivan odmor u smislu da ima gde da se cirkuliše, osim izleta na ronjenje ili gledanje delfina. Sva ostrva su manja od kilometra. Ukoliko ste u resortu, jeste, tamo je lepše i čistije nego na Mafušiju, i podjednako nema šta da se radi. Još Mafuši i ima restorane i kakvu-takvu večernju šetnju. Dakle, sunce, more, palme, kokosi, snorkeling, izlet-dva, otpadanje. I da, nema alkohola (u resortu ga ima ali košta kao đavo, ako niste na AI varijanti) i ne, ne morate se kupati obučeni, pa ni žene (samo se ne očekuje da u bikiniju zujite po mestu, kao što ne biste ni u Grčkoj).

Išli smo preko Aeroflota po tih 430€ i boravili u guest houseu po 60€ noć. Izašlo nas je 11 noćenja sveukupno nešto preko 1000€ po glavi. I bilo je, bogme, i našeg sveta, jedno desetak.

Kao što rekoh, spremio sam detaljniji izveštaj, samo da nađem malo vremena da ga kompletiram. Stay tuned...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

baci i poneku sliku plaze. bas me interesuje...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hoću, ali moram to od kuće.

U međuvremenu, ovde je čovek dosta lepo pokrio sve, ima i slika plaže (u međuvremenu je malo porasla... ili su oseke bile niže):

http://www.sitdowndisco.com/how-to-travel-maldives-budget/

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

e super :) cekamo detaljan izvestaj, ipak je moguce otici sa nekim prihvatljivim budzetom...

Izmenjeno (nick034)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ih nestrpljivi čoveče...

Evo ga ovde:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam nestrpljiv...covece.. zakucao mi racunar pa post koji sam postavio , nema ga nigde , pa iskucam sledeci a on postavi obadva. i tako trokira... Super putopis, i napisano sve sto treba, ukratko i korisno...Hvala puno na trudu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dali moze neko da mi kaze kako je wifi na Maldive,konkretno Sun island dali ima u sobe ili samo u lobi.I dali neko bio na Herathera island.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razlika od polupansiona i all usluge 900-1000e, ukoliko racunam aranzman  za 2 osobe,

Da li uopste moze da se prodje za manju cifru? 

Manje,vise rucak,nego pice...prosek je nekhi 5-8 dolara,pivo,sok,kokteli,mada ima i sklupljih....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja bih poneo rio mare u koferu i zavrsio posao. a tamo kupovao samo vodu.

za 10usd litar... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve za Maldive, i ja to recem,nego mi se jaca polovina ne da...

Gde da covek provede letovanje bez 2 litra pive dnevno?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887843
    Ukupno poruka