Guest m.p.

Maldivi

41 poruka u ovoj temi

Mi smo bili na Sun Islandu 2010. Tada smo povratnu kartu platili oko 1000eur po osobi a smestaj ako se ne varam oko 150 eur za nocenje ali to mozete proveriti lako na bukingu. Bili smo u avgustu i izgleda da smo imali srece jer je samo jedan od 10 dana bio tmuran a inace je taj period kisni period kad je vreme jako nestabilno. Takodje ovaj period vazi za vansezonski. Sezona im je u februaru i martu.

Ostrvo je koliko se secam dugacko 1.4km a siroko 400m i spada medju najveca ostrva na Maldivima :) Moguce je iznajmiti bicikl (uglavnom stariji) kojim se mozete voziti svuda po ostrvu. More i pesak su neverovatno lepi. Sam prizor plaze i tog plavetnila je nesto neverovatno. Da prosto legnes i uzivas u prizoru ceo dan. Pesak je malo krupniji i bele boje i cak i u podne ne bude vruc.

Postoji glavna plaza na kojo je (bio) teren za odbojku na plazi, bazen i restoran/kafic. Pri dolasku na plazu dobijate peskir za lezaljku, naravno ako zelite. Pored je i glavni restoran i recepcija kao i nekoliko prodavnica. Secam se da smo igrali i bilijar a iza svega toga je bio teren za tenis, basket i odbojku (tvrda podloga).

Ako ne zelite da idete na tu plazu mozete ostati ispred svoje sobe jer su sobe bukvalno na plazi i imaju svoje lezaljke. Sa druge strane ostrva su bili bungalovi na vodi i oni su nesto skuplji. Postoji nekoliko restorana na ostrvu a kod restorana na vodi (bungalovi na vodi) jednom nedeljno (uvece) su hranili ajkule kojih je bilo podosta :) Na drugom mestu je bilo moguce hraniti raze. Bukvalno su uzimale hranu iz ruke.

Od aktivnosti tu je voznja padobranom, kajak, voznja katamaranom, skuter... Pored toga cini mi se da je svakodnevno bilo nekih izleta brodicima. Ja sam isao samo jednom na ronjenje kod koralnog grebena i bilo je super - bio sam oci u oci sa kit ajkulom :)  

Ako ste zaljubljenik plaza i mora, Maldive morate videti. Sad koliko znam postoje varijante letova preko Abu Dhabija ili Dubaija i neko rece Moskve sa druge strane i karte su bar upola jeftinije.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji let Beograd- Doha- Mali, avio prevoznik Qatar air

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

karta je tu najmanja stavka.

koliko je prevoz Male - Sun Island - Male? garant nije ispod 200eur (i to gliserom)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad smo mi isli karta je bila najveca stavka jer se "moralo" ici preko evrope do Kolomba i onda do Malea (tri leta smo menjali). Pogledao sam i sad ima lepih letova, sa ukupnim trajanjem oko 12-13h (sa pauzom od oko 2 sata izmedju letova) sa Etihadom i Turkisem i kostaju oko 650 eur (povratna karta). www.skyscanner.com

Sto se tice smestaja tj ostrva, ima ga od 500 pa do 10000 eur (mozda i vise) za 10 dana (dve osobe), sve zavisi sta zelite. Pre nego sto se odlucite za neko od ostrva, dobro ga proucite da se ne bi razocarali. Bolje da skupite malo vise para i odete na neko lepo ostrvo nego da se razocarate. Opet ponavljam, za nekoga ko obozava plaze, more i ronjenje, ovo je stvarno raj. Probacu da nadjem nekoliko slika pa da postavim ovde cisto da vidite ali verovatno ste vec videli na netu jer ih ima bas dosta :) 

Ne secam se tacno koliko je prevoz gliserom bio tada ali u poredjenju sa svim ostalim mislim da nije neka stavka. Avionom je bilo duplo skuplje ali se naravno mnogo brze stigne i nema stajanja usput (bar nije bilo kad smo mi isli). Koliko sam video na bukingu, za dvoje je povratna karta oko 400 i nesto dolara. Opet zavisi do kojeg ostrva se leti.

Ceo put mozete vrlo brzo organizovati bukvalno koristeci samo ova dva sajta (sigurno postoji jos neki sajt za pretragu smestaja koji je mozda povoljniji malo od bukinga). Jedino sto smo tada ustvari isli preko neke njihove agencije iz Malea (kad smo bukirali preko booking.com) jer, kako su nam objasnili, drugacije ne moze. Oni vam srede i prevoz do ostrva i nazad i bili su stvarno korektni u svemu. Da li je to sad tako nemam pojma.

Izmenjeno (zex)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dali neko zna ako idem u resort primer Sun island,dali je dozvoleno da kupimo paket voda od Male kad budemo stigli na aerodrom i unosimo u resort.Planiramo da uplatimo full pansion ne all kao jeftinija varojanta pa znam da nema u to voda i alkohol.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nije kasno za odgovor....a odgovor je pitanje,, sta ce ti paket vode da uneses u resort?

Resort obezbedjuje svakom gostu dnevno 1,5l vode dnevno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kupili smo kartu za Sri lanku, pa smo mislili da u put ubacimo i Maladive na par dana (4-5), posto je let sat vremena od Kolumba, i mogu se naci ok cene karte, pa me zanima da li neko ime preporuku za ostrvo na Maldivima, a da je konekcija dobra sa glavnim gradom? Hvala :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo se vratili sa Maldiva tj. putovanja koje je obuhvatilo Sri Lanku i Maldive ali opis ove destinacije je u sklopu duzeg posta koji sam postavio na temi ,,Sri Lanka,,. 

Kome treba neki info slobodno pitanjca. Poooozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poz svima, interesuje me vencanje na Maldivima, koje ostrvo preporucujete? Da li je u nov sezona?

Mislili smo uplatiti 7dana Maldive i par dana Sri Lanku, da li je bolje ici preko agencije ili u pokusati u sopstvenoj reziji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka