Zagorka Zaza Nenin

Club Paradisio El Gouna

149 poruka u ovoj temi

Ima plazu dugacku 2km,ulazak je normalan a i na ta 2km verujem da cete naci bar svoja 2metra :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Twilight, animacije su uglavnom kod glavnog bazena. E sad, s obzirom da mi nismo cesto bivali pored bazena, ono sto sam nacula iz sobe ili sa plaze, jeste da je uvece uvek bila neka svirka ili neke igre, zatim tokom dana je isto bilo nekih takmicenja, fitnesa itd. Koliko znam, resort poseduje daycare, pa mozete uz prethodnu rezervaciju ostaviti dete na cuvanje dok se odmarate. To proverite sa agencijom ili direktno sa hotelom.

Glavni prevoz je tok-tok, koji kosta 0.5 eur za bilo lokaciju u sklopu El Goune. Nama je to bilo interesantno, jer smo se nasi prijatelji i mi takmicili ko ce pre stici do destinacije, a s obzirom da su vozaci pretezno mladi Egipcani, nije bilo tesko nagovoriti ih na trku kroz El Gounu. :D

Plaza je, po mojoj oceni na skali od 1 do 10 jedna cvrsta sestica. Cista je, tu nema reci o tome, nema korala, mozete bosi bez problema setati kroz plazu i ulaziti u vodu, jedino sto mi se nije malo svidelo jeste sto nije onaj beli rastresiti pesak kao u Tunisu ili Grckoj, nego je cvrst i zbijen. Savetujem da idete malo dalje, na jedno malo poluostrvce. Tamo je pesak meksi, more otvoreno i blize je dublja voda. Jedino sto su odatle daleko bar i voda, ali u startu se "opremite", udaljite na to poluostrvo i uzivate maksimalno. :)

P.S. Zavidim vam svima koji ste uplatili taj hotel za ovu godinu. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zazo

Mi se spremamo da idemo u drugoj polovini avgusta ali imamo par nedoumica oko mora. Kolika je dubina mora do peščanog spruda (to je onaj deo sa malim molom i par suncobrana bar tako izgleda na Google Earth)? Koliko se more povuče kada je oseka? Koliko ima kitesurfera i brodića na otvorenom moru posle peščanog spruda, ja sam nakom prošlogodišnjeg letovanja u Old palace-u postao ljubitelj snorklinga :) ali ne bih voleo da neki brod naleti na mene dok ja gledam pod vodom.

Hvala na pomoći

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Snorkelingom na plazi nisam videla da se neko bavi. Mislim da se to posebno uplacuje, pa te oni vode na otvoreno more. Plaza je bez korala, ribica i ostalog morskog zivlja, osim mini krabica koje zive u pesku.

Oseka je standardna za Egipat (velika), ali posto mislim da je ovo vestacki iskopana plaza, nije tesko doci do dublje vode. Barem sa tog mesta gde smo se mi suncali.

Do spruda mozes stici plivanjem, ali predlazem ipak pesacenje, jer u tom slucaju mozes poneti, peskire, pice itd. :) Jedino je to lose sto treba pesaciti jedno 5-6 minuta odatle do bara (sto po onom suncu nikom nije milo :D ), pa zato savetujem da se odmah pripremite i nema frke. Napravila sam mapu sa putem do spruda (crvena isprekidana linija) i bezbednom zonom za plivanje, desno od toga su kitesurferi i camci (zuta isprekidana linija).

post-60146-0-07978000-1429388520_thumb.j

Izmenjeno (Zagorka Zaza Nenin)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kako vam se cini ovaj hotel za malisane (decak 3g.) ? ima li sta zanimljivo za decu?

ima li porodica sa decom? neki savet mozda u vezi soba,a da ne bude daleko od plaze ili recepcije,dela gde se jede?

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zazo hvala na odgovoru. Ceo kompleks je verovatno kombinacija nabijanja i kopanja peska, zato si imala utisak da je pesak na plaži nabijeniji za razliku od spruda. Čudno da nije bilo nikog ko se bavio snorklingom sa desne strane spruda jer mi na mapi to deluje kao veliki koralni greben iako i u Old Palace-u 99% je bilo oko korala na desetak metara od plaže a samo nas par je odlazilo dalje. Verovatno niko neće da rizikuje da ga ne pokupi surfer ili čamac.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mene takodje zanima da li ima nesto zanimljivo za decu, videla sam na sajtu da ima neki mali parkic, ali me zanima da li ima neki tobogancic u decjem bazenu, mini diskoteka uvece i da li su u vreme kada ste bili tamo boravila mala deca?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice dece, nisam vidjala puno male dece. Mozda zbog toga sto smo se kretali na drugacijim mestima u odnosu na porodice sa decom. Znam da ima mali bazen za decu, animacija je uglavnom bila uvece (koliko sam cula) i ne secam se da sam videla decije igraliste negde.

Ceo kompleks je poprilicno velik, tako da ne mogu tacno reci koje sobe su najbolje sto se tice lokacije. Mi smo bili nedge izmedju recepcije i restorana, ali i onda smo imali bar 2 minuta hoda do oba. Stavite 10 eur u jedan od pasosa i zamolite recepcionera da vam da sobu koja bi najbolje odgovarala za roditelje sa malim detetom. Veoma su ljubazni i maksimalno izlaze u susret.

Tikson, verujem da se ne bi hteo usuditi da odes na snorkeling dalje od zute linije, jer to izgleda otprilke ovako:

post-60146-0-49590600-1429473369_thumb.j

Izmenjeno (Zagorka Zaza Nenin)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na korisnim informacijama.

Mi idemo u Club Paradisio krajem jula, pa me interesuje situacija sa vodom. Ima li ograničenja u količini flaširane vode na raspolaganju u all inclusive varijanti, i da li koristiti flaširanu vodu za pranje zuba i slično? :kupanje:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala zagorka,znam da ljudi koji nemaju dece ne gledaju ovakve stvari,nisam ni ja ranije :-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Beogradjani, zao mi je sto ne mogu da vam dam vise infomacija. Mozda da kontaktirate hotel u vezi te teme, pa vam oni budu mogli dati opsirnije informacije. :) Ja znam da bi sutra opet isla u Paradisio. :)

Jojoba, flasirana voda je ogranicena na 0.5l po osobi. To je ono sto dobijate u sobi. Po celom resortu imaju mesta gde su aparati sa vodom u onim velikim balonima, koja je naravno neogranicena, samo sto se moze piti samo na casu. Ono sto smo mi radili jeste da smo kupovali u prodavnici balone od 5l. Doduse, mi pijemo vodu k'o kamile, tako da smo na dvoje ljudi potrosili oko 60eur samo za vodu 10 dana. Tamo je voda dosta skupa, cak i po prodavnicama. Ipak kad uzmemo u obzir da je tamo pustinja, pijaca voda je luksuz. Zube mozete prati vodom iz cesme. Mi smo doduse imali problema sa stomakom nakon 3. dana, ali mislim da je to zbog neke hrane iz restorana kraj mora, posto smo svo cetvoro popadali sutradan posle te vecere. Na recepciji vec imaju antinal, tako da ne morate ici do apoteke, ako vam bude zatrebalo. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ovo mi se uopste ne svidja sto cujem za vodu..niti bi da se zamaram da mi neko toci na casu..moram odustati od ovog hotela onda..

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da to nije razlog za odustajanje.Voda nije preskupa, koliko se ja sjecam jos 2009-e mi smo kupovali neku siwa

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

necu da se zamaram,da izlazim i kupujem po radnjama po vrucini,koji mi je to odmor onda?

tako me je i hilton resort razocarao zbog toga..sitnice,a mnogo znace..zbog takvih stvari se ne vracam u takve hotele..

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znam da je sve poprilično "komplikovanije" sa malom trogodišnjom tempiranom bombom, ali možda poneti, ili kupiti i sačuvati 2 prazne velike plastične flaše i nije teško, dnevno ih napuniti na najbližem baru za sobne potrebe...samo kao razmišljanje ...u odnosu na "povoljnu" cenu hotela i valjda dobre ostale sadržaje i "večernju" vožnju brodićem do Steigena zarad bolje klope, a i klincu je to možda baš to.., ko tebe baš pita :ideja::razmislja: :cmok:

Izmenjeno (maštalica)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25775
    Ukupno tema
    857246
    Ukupno poruka