Zagorka Zaza Nenin

Club Paradisio El Gouna

149 poruka u ovoj temi

Pozdrav svim clanovima foruma. :)

Interesuje me da li je neko bio u Club Paradisio, El Gouna? Primetila sam da tamo idu pretezno ljudi iz centralne Evrope, ali me interesuju i utisci nasih turista.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja idem sledece godine opet u El Gounu 99%, a planirao sam bas da probam ovaj hotel.

Na Tripadvisoru I par sajtova nisu losi komentari. Koliko vidim radi ga samo A1Travel ove godine,

I nije losa cena za AI.

Nasi ljudi retko idu za El Gounu, mada je mesto nevidjeno lepo I super sredjeno.

Ako odete(sto preporucujem) molim vas za opise po povratku.

Hvala unapred.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru. Idemo 11.09. u Club Paradisio. Do sada sam procitala samo pozitivne komentare vezano za ovaj resort, pa se nadam da ce se nasa ocekivanja ispuniti. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bilo bi lepo da napisete utiske kada se vratite

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavezno cu napisati utiske. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Srecan put i dobar provod. Nestrpljivo cekamo opise i utiske.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala. Provod je bio odlican.

Juce smo se vratili iz Egipta. Pisem svoje utiske dok su jos svezi. :)

Sto se tice same El Goune ja sam odusevljena. Bili smo u obilasku Hurgade, mogu reci da mi se nije svidela. Lepo je to sto je zivahan grad nocu, ali kad sam videla sirovo meso okaceno ispred radnje po onoj toploti i prasini odmah mi nije bilo dobro. XD

Utiske o El Goni cu pisati u temi predvidjenoj za to, nego da predjem na pisanje o Paradisiu. Islo je nas cetvoro tj. dva para, pa cu izneti iskljucivo svoje utiske.

Sobe su prostrane i svetle sa puno detalja. Uz malu "doplatu" na recepciji dobili smo sobe sa predivnim pogledom na bazene, palme i morem u daljini. Takodje smo imali i kuvalo sa prilozenom nes kafom, nekoliko vrsta Lipton cajeva i secerom. Na terasama se nalaze udobne lezaljke, te smo svako jutro mogli uzivati pijuci kafu i gledajuci predivan prizor (posto na dorucak skoro nikada nismo stigli :D).

Hrana je raznovrsna. Ima za svakoga po nesto i koriste iskljucivo zacine na koje su Evropljani navikli. Ukusno je bilo sve, samo pomalo jednostavno, a deserti su bili i vise nego jednostavni. Spas nam je bio "Dine around" program u kojem smo mogli da jedemo svako vece u Steigenberger resortu. Tamo je hrana bila duplo ukusnija i deserti vrhunski, sve u svemu, na nivou luksuznih restorana kod nas. Da naglasim, ja sam probirljiva kad je hrana u pitanju i u Paradisiu mi je bila zadovoljavajuca.

Osoblje je ljubazno i usluzno. Potrudice se da gostima ugode i izadju u susret pri bilo kojem zahtevu.

Higijena je na nivou. Spremaci rade po ceo dan. Mi smo svako vece kacili "Do not disturb" znak, jer smo spavali do kasno. Onog momenta kad bi skinuli znak, za max. 10 minuta bi se stvorili niotkuda da spreme sobu. :) Nigde nismo naisli na prasinu, paucinu niti bilo koji vid prljavstine. Bazeni se ciste svako vece, a baste resorta se sredjuju tokom celog dana.

Plaza je pescana, ali pesak nije bas rastresit. Najbolji deo plaze je onaj koji je malo udaljen, u vidu poluostrva, i izlazi na otvoreno more, samo sto smo tamo morali da se svadjamo za mesto pod suncobranom. I prijatelji i mi smo imali par neprijatnosti sa istom grupom Nemaca, ali kad smo se pojavili svi cetvoro u isto vreme problema nije bilo. Lezaljki nije bilo dovoljno. S obzirom da smo mi kasnije izlazili, bilo je gotovo nemoguce naci 4 slobodne lezaljke na glavnom delu plaze.

Internet je besplatan u lobiju i u baru kraj lobija.

Gosti su pretezno Nemci, primetila sam manji broj Francuza, Ruse mislim da nisam ni videla niti cula.

Sve u svemu, veoma sam zadovoljna resortom i svim sadrzajem u njemu. Preporucujem svakome kome treba dobar odmor uz visok kvalitet usluge i za relativno malu cenu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E super, bas mi je drago da vam se svidelo, onda sam definitivno odabrao i hotel za narednu godinu. :)

Isto misljenje El Gouna/Hurghada delim I ja.

Drago mi je da nema Rusa, jer oni cesto daju "cudan ton" celom dozivljaju.

Pitanja vezano za hotel(voleo bih I za El Gounu):

"Doplata" je bila regularna kao za bolji smestaj ili klasika 10-20e u pasosu?

Plaza je lepa, cista I ok za kupanje? Mislim, nije neki kilometarski plicak?

Dine around Gouna znaci jos funkcionise? To je divno. A sa obzirom da je ovo hotel sa 4* da li se doplacuje

nesto pri odlasku u Steigenberger sa 5* na primer? I koliko puta moze da se ide okolo na vecere tokom boravka?

Toliko za sada. Hvala.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je doplata cca 10 eura ili dolara po osobi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je moje subjektivno misljenje, ali u Hurgadi ne bih izdrzala 10 dana, dok mi se El Gouna cinila kao mali raj na zemlji. :) Mislim da najvise odgovara ljudima koji zele odmor, daleko od posla, guzve i haosa.

"Doplata" je bila, ako se ne varam, 5 eur po sobi. Ne secam se tacno, jer sam ja popunjavala papire dok je moj dragi to resavao. :)

Zaboravila sam da kazem i da vas doceka pice dobrodoslice na recepciji i da su recepcioneri za svaku pohvalu, jer brzo resavaju svaki problem. Na primer, vec imaju spremne antibiotike za one koji imaju problema sa stomakom, zatim meni su dva puta trebali flasteri, oba puta su mi ih dali, bez dodatne naplate. Zvali su nam tok-tok, taksi, stavise zvali su rent-a-bike servis kad smo imali problem sa skuterom koji smo iznajmili.

Plaza je cista, redovno skupljaju smece, grabuljaju pesak, namestaju lezaljke. More je predivne boje. Sto se tice plicaka, to varira. Ima mesta gde se za pola metra udje u 1,5m dubine, a ima delova gde se ide i po 100-200 metara da bi se uslo u dublju vodu. U svakom slucaju, lako je otkriti gde je koja dubina zbog boje vode.

Sto se tice dine-around programa, imali smo 3 rucka odnosno vecere u Morgan's beach bistro. Bili smo jedanput na veceri i nije nam se svidelo, te nismo vise isli tamo.

U Steigenbergeru smo imali neogranicen broj ruckova i vecera, bitno je samo da se do 15h napravi rezervacija na recepciji Paradisia i to je to. Sa tim papirom smo isli na veceru i predali prvom konobaru koji nas je usluzio. Nismo nismo dodatno placali, samo je konobar pri kraju vecere doneo "racun" na kojem je pisalo da smo konzumirali hranu i pice, sve je bilo oznaceno sa 0 L.E., upisivali smo broj sobe i potpisali se i to je sve.

Mali i simpatican detalj vezan za odlazak na obroke u Steigenbergeru: iz Paradisia se ide prema golf clubu i stize se na mali mol. Ukoliko je noc pritisne se prekidac, ukljuci se crveno svetlo i camac sa druge strane kanala dolazi po goste, pokupi ih i nosi ih do mola sa druge strane, odakle se odlazi do restorana. Isto tako nas je i vracao. Ukoliko je dan, podigne se mala zelena zastavica i desava se isti proces. :) Sve u svemu vrhunski osecaj.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je bila animacija u hotelu, tj. da li je uopste bilo?

Idemo sa detetom od 5 godina, pa me zanima da li mozda znate kakvi su im sadrzaji za decu?

Da li se placa prevoz do centra El Goune iz hotela? Mi smo davno bili u El Gouni (pre nesto manje od deset godina) i tada je bio besplatan prevoz po celom mestu, naplacivali su samo one njihove male "rikse" (zaboravila sam im naziv :) )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav drugari! Da li neko razmislja o ovom hotelu da letuje ove godine? Solidna je cena..pa se razmisljam oko njega..ili nesto drugo da uzmem tipa Caribiena..Reci te nam vasa iskustva u vezi ovoga hotela i plaze :kupanje:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja uplatila ovaj hotel pa se predomislila,ali ne zbog hotela nego nesto drugo je bilo u pitanju..po meni hotel ima odlicnu lokaciju a i veliki + mu je sto deli sve sa Steigenberger Golf resortom.. sve ukupno ima 5,6barova isto toliko restorana,plaza 2km duga i mislim da je bolji od Caribiena tj. ubedjena sam..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi idemo 23.06. u Paradisio, a bili smo 2013.u Caribeanu(Soma bay).

@Bojan i Vanja

Znate kako: Caribean nije los za te pare, sve je ok sem Rusa koji su katastrofa. Soma bay je nigde, samo tacka na mapi. Imate hotel kao lux zatvor i to je to.

El gouna je mali simpatican gradic, gde moze uvece da se izadje opusteno na picence. Kulturno, opusteno, evropski. Potpuna suprotnost Hurgadi. Pitanje je ko sta voli. Ja licno ne volim da sam zatvoren u hotelu pa makar imao i 8 zvezdica i ne znam kakve sadrzaje. Vlasnik mesta El gouna je porodica Sawiris, pravoslavni kopti koji su se skolovali u Nemackoj i koji su dovukli Sheraton i Movenpick u Egipat. Imaju i privatni aerodrom, najsavremeniju bolnicu sa hiperbaricnom komorom, pivaru, vinariju, pravoslavnu crkvu i puno toga sve u El gouni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam na infu u vezi ovog hotela!

Jos jedno pitanjce, kakva je plaza (skontao sam da izlazi na otvoreno more}, ulazak u vodu..da li ima koralcica, tj da li je cist pesak ili ne? :thankyou2:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka