wladinho

Put do Evie kolima

68 poruka u ovoj temi

autoput se uvek može izbegnuti bilo gde u svetu, uvek postoji alternativa

ali autoput je i smišljen da olakša vožnju i skrati putovanje, to se naravno plaća, pa ko kako voli

ja sam bio žešće iznerviran onolikim putarinama ali bih opet isto uradio jer u ranu zoru kad sam najumorniji ne pada mi na pamet da lutam lokalnim putevima. želim samo da stignem i uđem u sobu

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se, ali nije lose ni imati alternativu, pa proceniti na licu mesta da li se isplati ili ne. Jel odgovor da ne vazi proverena informacija u smislu doslo je do izmene nacina naplate pa se tom rutom vise ne izbegavaju naplatne stanice?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pa svi koji su išli na Tasos preko Bugarske su već opisivali taj put, a vi svakako idete na taj prelaz pa prema Solunu i dalje Aegean autoputem. Ako vozite auto na dizel, onda vam cene variraju od 1.29-1.45 eura, tako da ako obilazite one naplatne rampe onda taman možete da sipate kada budete obilazili Larisu.

 

Evo je ruta kojom sam ja išao od Evzonija :)


Zdravo, ja sam nova u ovome pa nisam sigurna da sam razumela. Kada kucam na guglu putanju do Glife, izađe mi (kroz Grčku) ista putanja kao tvoja. Jel to sa zaobilaženjem ili autoputem? :) Pitam pošto bih ja radije autoputem, jer prvi put vozim van Srbije :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

До одвајања за Глифу је све аутопут. Од аутопута до Глифе је, да не кажем одлична оно бар, врло добра магистрала.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Избегавање наплатних рампи умањује вам расходе за пут у износу од  око 24 евра (по 12 евра у једном смеру), али продужава време трајања пута за око сати и по (по 45 минута у оба смера) и повећава потрошњу горива за не више од 2 литра (до један литар за сваки смер).

Наплатне рампе на ауто путу, које се са малим одступањима могу заобићи, коштају појединачно Лептокарија 3,1 евроМакрсхари 2,5 евра и Мосцхацхари 3,9 евра. То вам је у збиру 9,5 евра. Наплатне рампе пре Лептокарије није рационално обилазити јер је потребно начинити више десетина километаара за то.

Силазак са ауто пута за искључење према Глифи се плаћа 2,5 евра (постављен аутомат за плаћање). Њега обилазите тако што се искључите једно искључење пре и идете преко место Ацхиллио до Глифија. На Google Maps и неким навигацијама пролазак кроз Ацхиллио није могућ. То је зато што је део "рутираног" пута у дужини од око 200 метара кроз Ацхиллио током зиме и у рано пролеће потопљен у дане буре или појачаног ветра. Лети, нарочито од 1. јуна до око 1. октобра, по речима мештана никада се није десило да пут буде ни запљуснут, а камоли потопљен. Дакле, решење је да рутирате пут само до Ацхиллиа, а онда другу засебну руту означите од  Ацхиллиа до Глифија (чак и није нужно јер је реч о једином путу и неможете погрешити ни да желите)

Дакле, наплатне рампе на ауто путу и силазна рампа коштају уклупно 12 евра у једном смеру. 

По мени, ако пролазите трасу у видном делу дана, нема разлога не оставити 20-ак евра у сопственом џепу. Наравно, ко то не жели, остаје на стандардној рути. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije mi baš najjasnije u vezi tih obilaženja.
Da li se samo treba isključiti s auto puta pre naplatne rampe, i posle par km uključiti ili se vozi cela deonica pored autoputa tj. naseljena mesta?
Koliko je ograničenje na obilaznicama?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Изнад је линк који је још пре две године овде на форуму поставио члан wladinho.

Он је тиме обрадио сва заобилажења НР на самом ауто путу. 

На те његове упуте сам још додао сам силазак са ауто пута - препорука да се искључиш око 5-6 км пре искључења за Глифу. Тиме идеш преко села Ахилио (или тако нешто) до Глифе!

На линку https://www.youtube.com/watch?v=zFcX0iZU0ZA је снимак деонице Ауто Пут - Аг Теодори - Ахилио - Глифа. 

То је рута од ауто пута до трајекта, при чему се искључујеш тако да немаш наплату при излазу са ауто пута.

Дакле, на горе дат  линк који је wladinho још раније поставио, додаш упуте из видео чији сам линк сад поставио, и у једном смеру ти остане око 12 евра.

 

Izmenjeno (Tura)
Допуна
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li neko da uslika vozni red trajekta, negde pise da ide na 2h negde na 1h a negde ... pa ako ima nesto zvanicno....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Moze li neko da uslika vozni red trajekta, negde pise da ide na 2h negde na 1h a negde ... pa ako ima nesto zvanicno....

На линку испод имате прецизан ред вожње и ка и са Евие!

http://www.ferriesglyfa.gr/timetable-glyfa-ferries-en.php

Дакле, из Глифе полазе од 06.00 до 18.00 на сваки паран сат. Поласци у 06.00 и/или у 18.0, у зависности од дана у недељи (и недеље у сезони), не саобраћају.

Из Агиокампоса број полазака је исти, само је време поласка сат касније у односу на поласке из Глифе.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala to i ja izguglala, onda sam dobila (dez)informaciju da ima jos jedna kompanija i da ima polasci svakog sata...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

hvala to i ja izguglala, onda sam dobila (dez)informaciju da ima jos jedna kompanija i da ima polasci svakog sata...

Samo jedan prevoznik je. Imate odgovor u poruci.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I nama su dali flajer sa takvim rasporedom: iz Glife na dva sata, na parni sat, a iz Agiokamposa na dva sata na neparni sat. Međutim, u povratku smo stigli u Agiokampos nešto pre 12, sa namerom da se okupamo i popijemo piće do 13h. Uputili su nas da se ukrcamo i trajekt je krenuo u 12. Da li je to bilo nešto vanredno ne znam, ali eto i to je moguće.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od prošle godine voze dva trajekta na svaki sat. U oba pristaništa postoje po dva prodajna mesta, pa treba obratiti pažnju, ali Grci ljubazni: nas su u Agiokamposu ljubazno uputili na susedni šalter koji je imao raniji polazak. Obe kompanije dele flajere sa rasporedom, a samo jedna ima to i na sajtu. Uglavnom, ovaj deo puta vam je laganica. Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Put do ostrva nije toliko naporan, ali mene je nekoliko faktora usporilo pa mi se nešto mnogo odužilo. 

Za dodatne informacije oko putovanja kolima, slobodno pitajte ako sam nešto zaboravio da kažem!

Cao, da li neko ide preko Eurotursa 12.septembra u Pefki-Evia?Kakva su iskustva vas koji ste isli ove godine, hvala unapred. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka