wladinho

Put do Evie kolima

68 poruka u ovoj temi

Pošto niko nije rekao za troškove ako idete preko mosta ili ti preko Halkide a krajna destinacija na Eviji je naprimer Eretria onda da znate da su putarine u jednom smeru 27,40 eura. Za Eretriju nije isplativo ići trajektom preko Glife jer je skuplje i putovace te minimum sat vremena duže(ako ne i duže jer čekate trajektomtrajekt) nego   preko mosta , a razlog je taj što su putevi na Eviji uzani i sa ogranicenjima od 60 na sat a posle 900 km neverujem da je neko baš raspoložen za laganu vožnju i razgledanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Osim što su uzani i krivudavi, putevi na Eviji su i lošeg kvaliteta. Tako da preko Glife jedino ako hoćete da se zadržite dan-dva na severu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovog leta sledimo vasa uputstva, za sever, iskreno se nadam :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li u volosu ima neki šoping mol, da svratim malo u povratku?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Larisi ima Ikea, ja cu tamo u povratku.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vidim na karti da pored ikee ima i jumbo i masutis...da li još nešto ima?

malo dalje je neki pantheon plaza tržni centar...da li je neko bio?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prebaci se na temu soping u Grckoj, imas neke komentare.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, to ce nam.trebati...:-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Polazak iz Beograda usledio u 22:30h, a u Glifu smo stigli u 09:03 po našem vremenu (tih 3 minuta je bilo više nego dovoljno za "beg" trajekta...). Nismo imali veća zadržavanje ni na jednoj granici (kod Grka najduže 15 minuta). Niko nije pregledao gepeke. Ima dosta radova duž puta u Makedoniji i Grčkoj. Ipak, pošto smo sve to prolazili u ranim jutarnjim časovima sve je prošlo bez dodatnog zadržavanja. Na glavnom pravcu sada ima 7 putarina u Grčkoj i mislim da je sve 15€. Poslednja uspostavljena naplatna rampa je predviđena za elektronsko plaćanje putem automata. Užurbani Grk loše ubacio novčanicu, pa smo tu izgubili desetak minuta dok su osposobili automat za naplatu. Mi smo imali papirnih 5€ i sve dobro funkcioniše (kusur 2,5€). Bukvalno su je postavili na isključenju za Glifu. Dobra vest je da trajekti saobraćaju na svakih sat vremena i uvek ima mesta (ima bar dve firme za prevoz trajektom (3 putnika i automobil 20,2€). Naplatne kućice se nalaze na 50 metara jedna od druge. Po silasku sa ferija sve je jednostavno. Pravo do raskrsnice, pa desno za Edipsos, odnosno levo za Pefki. Policije u Grčkoj ni od korova, a u Makedoniji na 2-3 mesta poluzainteresovani. Gorivo na Okta pumpi, na samoj granici Makedonije sa Grčkom, benzin bmb 98 1,02€ (nije mi dao račun pa nisam baš siguran - plaćao sam karticom i naplatu vrše odmah pa nije odmah prošla kartica, te je verovatno nešto zaokružio). Cene su izbačene u evrima i može se platiti njima. Sve u svemu - veoma dobra trasa i nije preterano zahtevana za savladjivanje...

Izmenjeno (dejan.bg)
slovna greška
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je i ove godine aktuelna ova ruta za izbegavanje putarina?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije. Ako ti zarad 9eur putovanje duze za 3-6 sati onda po meni nije, pogotovu sto tim putevima sada idu kamioni kako bi izbegli placanja putarine. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka