Tijuana

Menorka

22 poruke u ovoj temi

Koliko se secam ni mi nismo primetili organizovane prevoze brodicima, mada nismo ni bili zainteresovani za to. Medjutim ono sto mi je ostalo u secanju je da je kod svake uvale bilo usidreno puno malih brodica-jedrenjaka, kako privatnih tako i iznajmljenih. Zapravo uvale su idealne za to jer u njima skoro da nema talasa. Nazalost, mi nismo iznajmljivali brodic, ali kako nam je Menorka ostala u vrlo lepom secanju u planu nam je da se neke od narednih godina vratimo i upravo iznajmljenim brodicem nekoliko dana obilazimo uvale. Mislim da bi nam to ucinilo letovanje jos lepsim od prethodog (tj. kombinacije rent-a-car i pesacenja), pa eto predloga i za buduce putnike.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma jeste to lepo, ali ako me pamćenje dobro služi rentiranje malih motornih čamaca u Kala Galdani je bilo 40€ za sat (dobro, to je ona plažna varijanta, ali opet...). Verujem i da je rentiranje na profesionalnijim mestima prilično papreno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam gledao cene, ali ne ocekujem da je papreno skupo (mada sve je relativno). Ono sto znam da je na grckim ostrvima iznajmljivanje pocev od 50-100e na dan, jer sam prosle godine iznajmljivao. Ocekujem da je na Menorci tipa 2-3 puta skuplje, da za nekih 500e verovanto moze da se uzme paket na 3-4 dana sto je sasvim dovoljno sa pristojnim osiguranjem. Naravno da je skupo ali ja sam koliko se secam samo iznajmljivanje auta sa dodatnim osiguranjima placao oko 100e dnevno (Sixt agencija), mada je eto makičak koliko citam prosao sa 30e bez problema kod neke lokalne agencije.

P.S.  @makičak Sjajan putopis, uzivao sam citajuci.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moram da "ozivim" temu jednim pomalo glupim pitanjem :)

Citajuci vase putopise, spominjete free parkinge na plazama koji su uglavnom puni do 9:30. Da li postoji jos neko mesto za parking u okolini, i da li se placa? 

Ja sam malo navikla na Grcku gde mozete da se parkirate na drvo i niko vam nece reci nista :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne postoji. Apsolutno svi sporedni putevi izgledaju ovako, kameni zidovi se protežu kilometrima:

5789487c16c12_212Unutrasnjost.JPG.af3c6c

Da se razumemo, tu je bilo reč o ukupno tri parkinga koji pokrivaju 5-6 udaljenih -- ali najboljih -- jugozapadnih plaža. Do još nekoliko se može doći iz Kale Galdane, gde je manja frka za parking. Na severu je krajolik opet sličan, ali obično imaju neki parking pored nekog restorana ili same plaže i uglavnom su manje gužve.

Izmenjeno (makičak)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala za info @makičak 

Steta za parking, jer ostrvo i plaze zaista izgledaju prelepo

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa ne znam zašto je "šteta" -- samo treba doći na vreme (tj. pre ~9:30-10) i biće mesta, a i postoji signalizacija na glavnom putu pa nećete proplivati (nama se jednom desilo da nije bilo mesta na željenoj plaži pa smo se samo preusmerili na drugu). Nisam uslikao ali to izgleda ovako:

https://goo.gl/maps/v5wYemXf23C2

Najkritičnija je, mislim, Turketa, a na Son Sauri bude mesta i popodne. Takođe, vikend bude kritičniji jer su i Menorčani veliki ljubitelji plaža i pohrle na njih u slobodno vreme. Nama je favorit ionako bila Kala Miđana, do koje se stiže iz Kale Galdane gde nije problem za parking. A takođe, svako turističko naselje ima svoju lepu plažu, samo naravno nisu kao ove...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26852
    Ukupno tema
    901748
    Ukupno poruka