Teogonija

Kairo - daljina, dim i prasina putopis

106 poruka u ovoj temi

Sad vidim koliko sam sretan što sam prilikom prve (i za sada jedine) posjete Egiptu 2012. odradio Kairo i Luksor. Čak i tada situacija nije bila fenomenalna, ali mnogo bolja nego danas. Iako Egipat ima prelijepe plaže i more, nije to to bez obilaska kulturnih znamenitosti. Nekome ko je navikao na aktivan odmor dosadno je provoditi sav odmor u okviru hotelskog kompleksa. Ja sam u 10 dana išao u Kairo, Luksor, na rajsko ostrvo i na ronjenje s bocama i bilo mi je taman. Jedan dan izlet, pa jedan odmaram.

Da li je neko skoro bio sa nekom nasom agencijom na izletu do Kaira (piramida) ?

Da li je istina da se ne moze prici blizu piramida ili se to desilo samo tom blogeru jer je bio u kasnim popodnevnim satima? Predpostavljam da i tamo postoji neko radno vreme kada su dozvoljene posete, sto bi bilo logicno.

Vidim da sve agencije uredno reklamiraju taj izlet i onaj za Luksor, a ne ide mi se u Egipat ako je situacija takva da ne postoji mogucnost ovih izleta, jer me ne zanima da provedem odmor u hotelskom kompleksu. Citam onaj tekst Hrvatskog blogera i verujem da mu se to sve desilo, a verujem i da mu se nista od toga ne bi desilo da je isao organizovano sa nekom agencijom. Ja sam prva za samostalno obilazenje, bez vodica i agencija, ali u zemlji kao sto je Egipat mi to stvarno ne bi palo na pamet.

​Mi smo prosle godine u septembru isli na izlet  u Kairo i Luxor uplatili smo preko nase agencije s tim sto na takve izlete idu naravno i njihovi vodici obisli smo Kairo,muzej,vozili se po Nilu,isli u neku parfimeriju,prodavnicu papirusa,i naravno Giza moze se prici piramidama skroz mi smo se i pentrali ali posto smo stigli bas u najgore vreme nije se ulazilo unutra,isto tako je bilo i u dolini kraljeva s tim sto smo tamo obilazili grobnice :)Ostale izlete smo uplatili preko lokalne agencije u okviru hotela u Makadi bay-u Orange ostrvo,safari itd..

Izmenjeno (Milica Zikic)

Sad sam malo prelistala po Tripadvisoru. Baš ima komentara od juče, prekjuče... Svi pominju obilazak piramida, kao i ulaz u jednu od njih rano ujutro. Znači, izleti se organizuju.

Bezbednost je u grupi sasvim ok osim ako neka budala ne bude htela da sruši piramide ili puca na grupu u kojoj ste baš vi!

Mi "pratimo" zbivanja u Egiptu od 2003 godine odnosno od našeg prvog boravka. Od onda smo bili osam puta i ni jedne godine nije bilo bezbedno. Medjutim, nikad nismo imali neprijatnosti. Obično smo bili pre ili posle neke bačene bombe!:ph34r:

...Филипе, сада ти је јасније. Као и мени, као и свима. Збогом, Каиро, задуго.

​Odlično si razumeo "poruku" !

Koliko vidim, ima dosta forumaša koji je nisu čuli ili su gluvi ili se prave "relativisti" - mož' da bidne al' ne mora da nači...  ("Pa, puca se po svim gradovima / pa ni u Beogradu nije čovek sigura"... i tole slično)..

Šta će biti AKO (daleko bilo)  - stigne nova PORUKA,  (tipa "Bardado muzej").

Opet će naći neki "relativista"...

ma da ...

Izmenjeno (Phillippe)

Napad ISIS-a u Luksoru je jos jedna potvrda da nema nista od Egipta ni ove godine.... :angry: Jedan od dzihadista je planirao da udje u autobus pun turista i da se tamo raznese, sreca da ga je u tome sprecila policija. Prvo napad na policiju ispred piramida, sada Luksor, ko zna sta je sledece.......

u egipat mozete ici.drzite se hotela svoga,bez izleta..

pa nisu svi u fazonu hotela i izležavanja na plaži

za mene Egipat jeste pre svega izleti, izleti i izleti...

a, nigde nisam pročitao da je isis odgovoran...jeste da oni prvi padnu na pamet, ali nisu jedini u svom ludilu ...

pa,cuj sad,vi mozete ici na izlete,ako vam nije dovoljno sto su turisti sad vristali i lezali na zemlji dok su meci prastali okolo i mogli da izgube glave,onda ne znam..

uostalom,da li je vazno da li je isis ili neko drugi,kad se ovako nesto desi?

vama niko ne brani da idete na izlete..

a ko kaže da turisti neće da vrište i da leže na zemlji dok meci pršte okolo u nekom hotelu u Hurgadi ili negde?

teze ce doci do hotela nego do neke pustare,il gde mogu da presretnu vozilo..

Pisalo je juce u novinama da je Isis odgovoran za napad, kao i ceo tok dogadjaja.

Slazem se za izlete, po meni Egipat nije Egipat bez svih izleta, to se zove letovanje u luksuznom zatvoru ( citaj hotelskom kompleksu) u sred pustinje. :biggrin:

@dujaspasa

@Teogonija

hvala Vam za slike i reči...baš mi sad znače kad se polako upuštam u avanturu

i hvala @Čika Zmaj Jova na nekim komentarima od ranije u temi

informacije i slike su +