Teogonija

Kairo - daljina, dim i prasina putopis

106 poruka u ovoj temi

Hvala! Unapred se radujem tvojim utiscima sa puta-avanture!

 

Samo se ti uklopi izgledom i budi ljubazan i nasmejan, uz "selam alejkum" i još poneku reč i ne brini. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hahaha @dujaspasa 

ja se ni u Srbiji ne uklapam izgledom, a mani u arapskoj zemlji

Ovde svi misle da sam Nemac ili Holanđanin, Šveđanin i slično

Tako da... ali, selam alejkum, šukran, inšalah i ostalo će da prođe

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad se malo odmori, pa nam pričaj!:gamer1:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neće biti priče da ne kvarim 'koncepciju' o Egiptu koji je stvoren na forumu zadnjih meseci.

Svako ima svoje. Ja sam odlučio bio da idem i pored ?*)?((!=T&&$%$ i zaista mi je drago zbog toga. Svako neka prati svoj razum/srce  i to je to.

 

Javio se čisto da kažem da sam bio i vratio se. 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ми чекамо више од месец дана да се неко јави оданде (или ко се вратио) и каже како тамо изгледа. :D Молим те, напиши на теми или овде има ли полицијских патрола и пунктова и да ли је сигурно. Нису се баш сви слагали са "концепцијом која је створена о Египту" задњих месеци. :D

Санлајн ће за Сајам туризма да избаци понуде за летовање у Хургади. Не верујем да би се зезали да није сигурно. Ипак бих волела да чујем из прве руке, а знам да нисам једина која размишља о Египту и ове године. :D

Драго ми је да си задовољан и да си се лепо провео.:thankyou2:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne planiramo Egipat bar u naredne 2 godine, kao ni Tursku ( moj muz cak nece ni do Ohrida da odemo za prolecni odmor! ), ali zaista bi bilo lepo da dobijemo sveze utiske, nije fer da se nisat ne napise! :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko vidim Egipt nije bas zaboravljen.

Jedan od velikih bilborda za Sajam turizma, koji sutra pocinje,

prikazuje upravo Egipat uz natpis:

"Egipat - Tamo gde sve pocinje..." :-) 

nadam se i ne: "tamo gde sve zavrsava" :-(

sto vise odgovara trenutnoj situaciji.

Ne ocekujem da ce biti mnogo ponuda za Egipat na Sajmu, ni prosle godine ih nije

bilo, pa i sama agencija Wayout koja je na bilbordu i dalje nema cenovnik na sajtu.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka mu cast!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mučenje & Ubistvo nesretnog Italijana  - je gurnuta pod tepih, tako tipično za misirske diktatore. (& turističke "poslenike") 

Naravno, sada se "ljubitelji" Egipta složno graknuti : "pa, to može da se desi u bilo kom gradu na ovome crnome svetu". To im je NAJJAČI argument - i Zemlju će pogoditi asteroid  - pa šta? 

Dakle, na kraju krajeva,  ispada "pa šta?"     Život mu ispadne nešto kao, ruski rulet?  

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nismo vrane pa da grakcemo! :-)

citala sam za ovog momka ranije i nazalost,vec se ovo i desavalo i sa onim hrvatom,a sve su to posledice ovih ratnih desavanja..a da ce svaka vlada teziti da "zabasuri" i tu nema mnogo price..

no,zivot ide,rek"o bi covek da posle pokolja u luxoru "95,noga turista nece krociti u egipat pa i sami znamo kakav je Bum imao egipat kasnijih godina..

samo smatram da su dosle teske godine za zemlje tipa egipat,tunis..posto ovde ipak pricamo o turizmu..

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo nema nikakve veze s ratnim desavanjima, momka su otele egipatske tajne sluzbe, 3-4 dana ga mucile elektricnim udarima, seckanjem, gasenjem cigareta po njegovom telu, lompljenjem rebara, da bi ga ubili okretanjme glave i lomljenjem vratne kicme. Da bi egipatska policija izjavila da je stradao u saobracajnoj nesreci. Ovaj momak, doktorant iz Cambridga, samo je jedan od preko hiljadu ljudi nestalih bez traga u Egiptu od kad je na vlasti El Sisi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ali ima veze sa političkim aktivizmom čime se dotični Italijan tamo bavio, kao i sa člancima koje je pisao protiv egipatske vlasti.

Tešak je i opasan posao biti strani špijun u nekoj arapskoj državi.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka