Teogonija

Kairo - daljina, dim i prasina putopis

Hvala! Unapred se radujem tvojim utiscima sa puta-avanture!

Samo se ti uklopi izgledom i budi ljubazan i nasmejan, uz "selam alejkum" i još poneku reč i ne brini.

Hahaha @dujaspasa

ja se ni u Srbiji ne uklapam izgledom, a mani u arapskoj zemlji

Ovde svi misle da sam Nemac ili Holanđanin, Šveđanin i slično

Tako da... ali, selam alejkum, šukran, inšalah i ostalo će da prođe

Sad se malo odmori, pa nam pričaj!:gamer1:

Neće biti priče da ne kvarim 'koncepciju' o Egiptu koji je stvoren na forumu zadnjih meseci.

Svako ima svoje. Ja sam odlučio bio da idem i pored ?*)?((!=T&&$%$ i zaista mi je drago zbog toga. Svako neka prati svoj razum/srce  i to je to.

Javio se čisto da kažem da sam bio i vratio se.

Ми чекамо више од месец дана да се неко јави оданде (или ко се вратио) и каже како тамо изгледа. :D Молим те, напиши на теми или овде има ли полицијских патрола и пунктова и да ли је сигурно. Нису се баш сви слагали са "концепцијом која је створена о Египту" задњих месеци. :D

Санлајн ће за Сајам туризма да избаци понуде за летовање у Хургади. Не верујем да би се зезали да није сигурно. Ипак бих волела да чујем из прве руке, а знам да нисам једина која размишља о Египту и ове године. :D

Драго ми је да си задовољан и да си се лепо провео.:thankyou2:

Ne planiramo Egipat bar u naredne 2 godine, kao ni Tursku ( moj muz cak nece ni do Ohrida da odemo za prolecni odmor! ), ali zaista bi bilo lepo da dobijemo sveze utiske, nije fer da se nisat ne napise! :)

Koliko vidim Egipt nije bas zaboravljen.

Jedan od velikih bilborda za Sajam turizma, koji sutra pocinje,

prikazuje upravo Egipat uz natpis:

"Egipat - Tamo gde sve pocinje..." :-)

nadam se i ne: "tamo gde sve zavrsava" :-(

sto vise odgovara trenutnoj situaciji.

Ne ocekujem da ce biti mnogo ponuda za Egipat na Sajmu, ni prosle godine ih nije

bilo, pa i sama agencija Wayout koja je na bilbordu i dalje nema cenovnik na sajtu.

Svaka mu cast!!!

Mučenje & Ubistvo nesretnog Italijana  - je gurnuta pod tepih, tako tipično za misirske diktatore. (& turističke "poslenike")

Naravno, sada se "ljubitelji" Egipta složno graknuti : "pa, to može da se desi u bilo kom gradu na ovome crnome svetu". To im je NAJJAČI argument - i Zemlju će pogoditi asteroid  - pa šta?

Dakle, na kraju krajeva,  ispada "pa šta?"     Život mu ispadne nešto kao, ruski rulet?

nismo vrane pa da grakcemo! :-)

citala sam za ovog momka ranije i nazalost,vec se ovo i desavalo i sa onim hrvatom,a sve su to posledice ovih ratnih desavanja..a da ce svaka vlada teziti da "zabasuri" i tu nema mnogo price..

no,zivot ide,rek"o bi covek da posle pokolja u luxoru "95,noga turista nece krociti u egipat pa i sami znamo kakav je Bum imao egipat kasnijih godina..

samo smatram da su dosle teske godine za zemlje tipa egipat,tunis..posto ovde ipak pricamo o turizmu..

Ovo nema nikakve veze s ratnim desavanjima, momka su otele egipatske tajne sluzbe, 3-4 dana ga mucile elektricnim udarima, seckanjem, gasenjem cigareta po njegovom telu, lompljenjem rebara, da bi ga ubili okretanjme glave i lomljenjem vratne kicme. Da bi egipatska policija izjavila da je stradao u saobracajnoj nesreci. Ovaj momak, doktorant iz Cambridga, samo je jedan od preko hiljadu ljudi nestalih bez traga u Egiptu od kad je na vlasti El Sisi.

Ali ima veze sa političkim aktivizmom čime se dotični Italijan tamo bavio, kao i sa člancima koje je pisao protiv egipatske vlasti.

Tešak je i opasan posao biti strani špijun u nekoj arapskoj državi.